Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Oprava dýmky

17 dub. 2015, 06:46

imho lepidlo nikoli, nebude tam moc materiálu, na který by se to chytlo. bude to opravdu chtít kroužek (kosočtverec :wink: )

Re: Oprava dýmky

17 dub. 2015, 18:07

Děkuji za rady. :wink: S dovolením vezmu někdy na sraz.

Re: Oprava dýmky

08 kvě. 2015, 09:28

Potřeboval bych od vás radu. Na mé DB Baltic Amber se mi uvolnil kroužek (trojúhelníkového tvaru sice, ale kroužek) na tom akrylovém náustku, taky akrylový. Náustek je průhledný, pak směrem k dýmce končí nějakým bílým kroužkem a pak zas je průhledný, akrylový, a ten se uvolnil, nedrží tam. Poradíte mi někdo, čím ho mám přilepit, nebo jak to napravit?

Re: Oprava dýmky

08 kvě. 2015, 13:04

Nejlepší by bylo foto :think:

Re: Oprava dýmky

08 kvě. 2015, 13:37

Obrázek

Re: Oprava dýmky

08 kvě. 2015, 15:54

JantarT5 píše: průhledný, akrylový, a ten se uvolnil, nedrží tam. Poradíte mi někdo, čím ho mám přilepit, nebo jak to napravit?

Kápnout trochu sekunďáku, za minutku opraveno a můžeš vesele pokuřovat :smoke5:

Re: Oprava dýmky

08 kvě. 2015, 17:42

jo, přesně jak je na tý fotce, náuustek končí bílým a průhledným kroužkem, tak ten úplně poslední, ten průhledná, před čepem
sekunďák jakýkoliv? Abych nějak ten kroužek nepohnojil, při mé šikovnosti.
Díky za radu

PoKlaT píše:Kápnout trochu sekunďáku, za minutku opraveno a můžeš vesele pokuřovat :smoke5:

kam bys to kápnul? Na kroužek, a přilepit ho k druhýmu kroužku, nebo raději na čep?
Naposledy upravil JantarT5 dne 08 kvě. 2015, 17:44, celkově upraveno 1

Re: Oprava dýmky

08 kvě. 2015, 18:25

Dej tam toho trošku, ať se to neoblemcá kolem a není to tolik vidět.
Mimochodem moc pěkná dýmka.

Re: Oprava dýmky

08 kvě. 2015, 19:03

JantarT5 píše:
kam bys to kápnul? Na kroužek, a přilepit ho k druhýmu kroužku, nebo raději na čep?

Raději na ten kroužek, čep můžeš časem měnit tak ať si nezkomplikuješ život. :smoke5:

Re: Oprava dýmky

08 kvě. 2015, 21:37

díky za rady i za pochvalu :D :smoke5:

Re: Oprava dýmky dno dýmky

16 led. 2016, 20:03

Dobrý den, s dýmkou teprve začínám a narazil jsem na takový problém. Na etrafice jsem koupil předvratný vřesovcový přířez osazený náustkem, který jsem si dokončil podle sebe. Při prvním zakouření jsem ale narazil na problém. Tabáková komora je "příliš" hluboká. Její dno je asi o 1,5-2 mm pod ústím kouřovodu, kvůli čemuž jsem vlastně neschopen dokouřit dýmku do úplného konce. Napadlo mne jestli by nebylo možné dno nějak vytmelit a vyrovnat jej k úrovni onoho ústí kouřovodu, případně jaký tmel či jinou techniku by jste mi doporučili? Děkuji za případné rady.

Re: Oprava dýmky

16 led. 2016, 21:43

To by vypadalo na nadvrtanou dýmku...nicméně 1,5 až 2mm by neměl být problém, obzvlášť jestli je to bentka...spíš bych nejdřív zkusil vypilovat styl kouření. Nebo se dá jehlovým pilníkem vypilovat kouřovej kanál aby ústil na dně. Někteří zvedají dno kamnářským tmelem, ale má to svoje úskalí...a ne každý je s výsledkem spokojený.

Re: Oprava dýmky

16 led. 2016, 22:07

:arrow: Rigolleto
Na opravu nadvrtané dýmky jsou tři způsoby:
1. vypilovat nebo převrtat větším vrtákem
2. tmelení kamnářským tmelem
3. použitím tabákového popela (kaše z popela a vody)
Postupy máš v SZ.

Re: Oprava dýmky

17 led. 2016, 11:51

Mnohokrát děkuji za rady.

Re: Oprava dýmky

05 úno. 2017, 15:08

Ahoj,

mám na jedné ze svých dýmek jeden kaz, a chtěl bych se zeptat, jestli existuje jednoduchý způsob jak to spravit? Kaz byl na dýmce, už když jsem ji pořídil, nákup z e-shopu ale nechtělo se mi to kvůli tomu posílat zpátky a měnit. Kdybych se pouštěl do nějakého broušení, tak by to chtělo pak asi zbrousit komplet celou dýmku a znovu namořit povrch... to je docela rozsáhlá oprava na kterou v paneláku fakt nemám výbavu. Kaz mě nějak extra netrápí, ale za zeptání nic nedám, třeba existuje jednoduchá finta, jak by se to dalo jednoduše zamaskovat?

image_id: 25069
Odeslat odpověď