Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Kolikrát ....

Max. 1x denně
72
63%
Vyjimečně i 2x denně
32
28%
Často i 2x
9
8%
Je mi to jedno kolikrát jí cpu :D
1
1%
 
Celkem hlasů : 114

Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod PaPPavel » 18 říj. 2014, 21:04

Včera jsme se hádal v pajzlíku s chlapa. kteří tvrdili, že kouří jednu dýmku třeba idvakrát denně a, že to nevadí.... prý pak stačí jí nechat delší dobu větrat třeba 2-3 dny.
Já osobně vždy maximálně 1x denně, ale velmi výjmečně to poruším.
Jak to vidíte Vy?
Uživatelský avatar
PaPPavel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Věk: 33
Registrován: 12 říj. 2014, 19:26
Bydliště: Kamenné Žehrovice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod PoKlaT » 18 říj. 2014, 21:11

Je zde celý thread věnující se zmíněné problematice.
Za pár let na tomto fóru se ti bude zdát tahle otázka směšná :wink: u mnohých mých dýmek by sedělo "Kolikrát ročně kouříte z jedné dýmky"
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Fanys » 18 říj. 2014, 21:42

Nejoblíbenější dýmky kouřím jednou týdně. U ostatních je úspěch, když jednou ročně. Nemluvě o tom, že mám ještě cca 30 nekouřených. Víc jak 2-3 dýmky za den prostě nestíhám. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Dýmomil » 18 říj. 2014, 22:53

Ono je to těžký. Briár, dřevo, morta, pěna...
Naplnil a zapálil jsem si dýmku i dvakrát za den a myslím, že moc netrpěla ona a ni já :)
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod RottenFox » 20 říj. 2014, 09:56

Když už mám čas dát si dvě nebo dokonce tři dýmky v jednom dni, tak si stejně chci dát jinej tabák, než ten první, to znamená, že i jinou dýmku.
Jediný co bych kouřil někdy víckrát za den je Amphora nebo Balkánská míšenina a ty u mě disponují více dýmkami, takže zde taky není důvod brát znova tu samou dýmku.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod lako » 20 říj. 2014, 14:44

Tu dymku co si zrovna nacpu tak kourim za ten den jednou a pak dva dny odpociva.Ale spis dele pac dymek mám hodne.A na tabaky co kourim nejradeji mám dymek vic.U mne plati co dymka tak jeden tabak.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Bukinist » 20 říj. 2014, 21:28

dýmek mám relativně dost, ale do hospody si beru zpravidla 3 - 4. To se pak lehce stane, že některé nacpu ten večer víckrát, nejednou to bylo i 3 x (a drobná goldstarka určená na condor několikrát dostala ještě větší záhul). Rekonvalescence pak musí být samozřejmě náležitě dlouhá.
Nikomu toto nedoporučuji, jen chci říci, že opakované nacpání nutně neznamená zkysnutí dýmky. Ostatně proto se dřív vyráběly sety dýmek monday, tuesday..., kouřily se celý den a po zbytek týdne odpočívaly, není li pravda?
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod rostiq » 20 říj. 2014, 21:52

Já kouřím z jedné dýmky max 2-3 x týdně. Ale nabízí se otázka, je pro dýmku velký rozdíl, kdybych z ní kouřil na jedno nacpání pomalu 2 a půl hodiny a kdybych si ji nacpal 3 x za večer po 45-minutách? Jestliže ne a dýmka má potom dostatečný odpočinek, tak je to snad jedno (?).
Uživatelský avatar
rostiq
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 38
Registrován: 01 zář. 2014, 15:35
Bydliště: Ostrava

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Gimli » 20 říj. 2014, 22:18

Ono záleží nejen na tom jak kouříš, ale co kouříš - některé tabáky jako např. IW nebo Dark flake takřka vůbec nemočkují oproti jiným tabákům, většinou aromatikům, které jsou k tomu podstatně náchylnější, či prostě rovnou močkují, jen jde o to jestli hodně nebo málo. Ale I takový šlechtic jako OGS má k zabublání poměrně silné sklony. Jasně dát jednou za čas dvě nálože do jedný dýmky ji neublíží, ale já mám zažitou rotaci po týdnu, což je s dostatečnou rezervou. Svou roli hraje i dřevo, některé dýmky se vydýchají rychleji, jiné pomaleji. Pokud si nejsi jistý jestli je dýmka dostatečně vydýchaná stačí to ověřit vlastním nosem u kouřového kanálku. Pokud voní tabákem a ne kondenzátem, můžeš ji v klidu nacpat a kouřit.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod vitsoft » 21 říj. 2014, 22:25

Když tomu člověk dává volný průběh a řídí se pouze emocemi, podvědomě některé dýmky preferuje a jiné zůstávají roky nekouřeny. Tak jsem se tomu předloni rozhodl udělat přítrž a napsal si aplikaci, která se o výběr fajfky stará. Kouřím teď každou dýmku přesně jednou za čtrnáct dní, a pokud si vyjímečně někdy nemohu vzpomenout, co kouřívám např. v sudé úterky po večeři, stačí juknout na displej iPadu.

Má to výhodu, že při velkém čistění jsou všechny zanešeny rovnoměrně, a hlavně - neztrácím čas zbytečným přemýšlením, kam to dnes nacpat.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Fanys » 21 říj. 2014, 22:45

Teda zírám. Sice se mi všichni smějí, že má číslované i sirky a u každé tobolky tabáku vím, kdy jsem ji koupil a kolik stála, ale u dýmek mám jen zajištěno, že má 6 dní pauzu, ale jinak vybírám čistě podle nálady a chuti. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Alter Egon » 22 říj. 2014, 08:49

Koukám, že na to jdete technicky, ale při velkém množství dýmek se nedivím. Já jich mám zatím jen pár a prostě je střídám rovnoměrně jak na ně přijde řada.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod BATRACHOS » 22 říj. 2014, 12:40

Jednou a pak 48 hodin pauza.

Výjimka potvrzuje pravidlo, čili při nějakém neočekávaném tahu samozřejmě klidně 3x za sebou, ovšem jedině je-li fajfka již řádně zakouřena a samozřejmě vždy tentýž tabák. A pak extra porce čištění, déle rozebraná a déle klid.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod pitrson » 22 říj. 2014, 13:41

Dlouho nekourenou dymku si klidne zapalim i 3x zasebou. Chut se pritom postupne zlepsuje. Tzn. napotreti je nejlepsi.. :puffy:
Jinak, kdo kourit umi, ten pozna, ze dymka jeste potrebuje odpocinek. Pro ostatni staci pravidlo 1 faja jednou za den.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod littlebull » 23 říj. 2014, 17:40

+ pro dřeva: 1 fajfka 1x za týden
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron