Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Kolikrát ....

Max. 1x denně
72
63%
Vyjimečně i 2x denně
32
28%
Často i 2x
9
8%
Je mi to jedno kolikrát jí cpu :D
1
1%
 
Celkem hlasů : 114

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Vojtěch » 29 led. 2019, 15:10

Dýmku kouřím vždycky jen jednou za den, potom ji nechávám proschnout. Tak mi to poradil jeden známý, zkušený kuřák dýmky, když jsem začínal s dýmkou, tak se podle toho řídím. :smoke5:
Uživatelský avatar
Vojtěch
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 65
Registrován: 25 led. 2019, 13:34

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod PetrK » 26 pro. 2019, 17:38

Ahoj,
jsem začátečník a jak jsem se dočetl je lepší mít více dýmek a střídat je.
Držíte i co dýmka to tabák, pokud máte oblíbený tabák?

Díky Petr
Uživatelský avatar
PetrK
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 31
Věk: 48
Registrován: 24 pro. 2019, 23:15
Bydliště: Plzeň

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod klasik51 » 30 pro. 2019, 18:36

Nedodržuji, i když bych mohl, vzhledem k počtu dýmek, které vlastním.
Ale všeobecně platí, že latakie v jedné, neutrály v jedné, mýdláky v jedné a aromatiky v jedné.
Alespoň tak. A na top svůj tabák dvě tři oblíbené fajfky. :puffy: Aby si člověk mohl vybrat podle momentální nálady. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Alter Egon » 02 led. 2020, 10:35

Mám to stejně jako klasik. Asi jen čtyři dýmky mám speciálně vyhrazené na jeden určitý tabák. Jinak kouřím v jedné dýmce tabák podle typu. Ale dělám to tak, že ty tabáky tam nestřídám extrémně často. Vždycky vykouřím z jedné dýmky několik kotlů stejného tabáku za sebou. Mám pocit, že se to pozitivně pak projeví na chuti.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Lovec » 16 led. 2020, 08:28

Asi to máme všichni podobně, taky mám dýmky rozdělené na jednotlivé typy tabáků a pak speciálně jednu vyhrazenou jen pro Bob's Chocolate Flake. :smoke1:
Ale zajímavé je, ale i kombinování. Nejzajímavější mi přišla kombinace aromatik a pak si z toho zapálit latakii a nebo obráceně. :puffy:
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod BATRACHOS » 16 led. 2020, 11:54

Já převážně co tabák, to dýmka.

Samozřejmě čas od času se přestane nějaký tabák vyrábět nebo mi prostě přestane chutnat. Pak jde do dýmky jiný tabák, většinou ji při té příležitosti vyškrábnu klíčem a protáhnu kanálek vrtákem. To je ale otázka mnoha let kouření stále stejného tabáku, po nichž k tomu dojde.

Výsledkem samozřejmě je, že většina dýmek třeba půl roku stojí ve stojánku, protože mám - jako skoro všichni tady - mnoho sezónních tabákův, jedny nekouřím v létě, jiné mi nechutnají v zimě. Pak jsou ty úplně top, na ty mám víc dýmek v různých tvarech a točí se furt. Mám totiž ověřeno, že oblíbený tabák člověk jinak ocení z rovné dlouhatánské Liverpoolky než z Petersonního ultravisáku, jinak z pěny, olivy etc. etc.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod itrnda » 22 črc. 2020, 19:12

:arrow: Batrachosi, jsi zjevně hlava zakouřená, chytrá a přemýšlivá s didaktickým ledví. Nemohl bys napsat, které tabáky máš raději v zimě/létě a proč?
Já už se zde párkrát setkal s názorem, že “toto kouřívám na podzim” a tak a viděl jsem i pár podzimních, zimních atp. speciálů, ale neumím si v tom najít souvislosti.
Děkuji.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod BATRACHOS » 11 srp. 2020, 23:39

Ale to je zcela subjektivní ... co jednomu sedí k podzimku, druhý baňá v letních vedrech.
Já například lakelandové tabáky s názvem "spring" vnímám jako vyloženě podzimní a mlžné. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Suhuachi » 18 srp. 2020, 08:11

Mám to jako kolegové výše, dýmky mám rozdělené do 4 kategorií: Neutrální, latakie, aromatiky a mýdláky. A ikdyž se pokouším v nejčastěji kouřených dýmkách přecházet na směsi, které mi chutnají podobně, tak se to někdy nevyvede, ale nijak mi nepřijde, že by mi to ovlivnilo chuť tabáku. Z nouze jsem teď dal do dýmky, kde jsem předtím kouřil ashton artisan's blend Butique blend od McConnella a nezaznamenal jsem nějakou změnu v chuti tabáku, přestože jsou to úplně odlišné blendy. A jinak kouření z jedné dýmky bez pěnové vložky vícekrát za den jsem nikdy nezkoušel a ani k tomu nevidím důvod. To bych si raději koupil za pár kaček druhou dýmku a v nouzi nejvyšší bych si zakouřil bohužel jen jednou denně :smile:
Uživatelský avatar
Suhuachi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 24 čer. 2019, 17:27
Bydliště: Praha

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod itrnda » 18 srp. 2020, 18:08

To je rozumné, já mám ještě kategorii Burley, ty jsou taky moc dobré.
A některé tabáky mají vlastní dýmku, protože je točím pravidelně - Old Gowrie, Hal, PCC + směsi s ním, nyní i můj BlackBlend (BC Cavendish + Kendal Kentucky).
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků