Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod proger » 08 pro. 2017, 15:54

Dneska šestý kotlík a už tu pachuť skoro necejtim, dal jsem na radu starších (díky klasik51) a promazal alkoholem.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Tapinek » 08 pro. 2017, 18:42

Dýmku, nebo sebe? :rofl:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod proger » 08 pro. 2017, 19:05

Obé, moje oblíbená Stolichnaya!!!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Snoopy » 08 pro. 2017, 19:13

Donegal Rocky som kupoval pred pár rokmi u Barbera za niečo nad 40 libier, ako píše Jack.Grave, teraz sú po 60. :think:
Krúžok mám niklový, rustik pekný, vŕtanie OK, akurát čapová komora bola zas...zatečená od moridla ako v nepodarenej BPKčke. Podobne zvnútra náustku som čističmi namočenými v chľaste vydoloval množstvo červenej, hnedej a inej "dobroty". Ale jednoducho som chcel tvar 05 v rustiku - teraz je fajka OK, dedikovaná Petersonovmu UF (ktorý som už strašne dlho nemal :? ).
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod basa333 » 09 pro. 2017, 06:02

Snoopy píše:... dedikovaná Petersonovmu UF (ktorý som už strašne dlho nemal :? ).


až si zapálíš tu novou šarži ve čtvercové krabce, tak už ho možná ani nebudeš chtít. je to úplně jiný tabák, než býval.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Breer » 09 pro. 2017, 11:15

tak Tome :ok: , bohužiaľ väčšina tabakov už nieje to čo bola, mam taký pocit, že sa to blíži k unifikácii na jeden EU tabak a všetky budú chutiť rovnako ako to europatokové pivo z nadnárodných pivovarov...na hovno :think: :evil:

...preto treba kupovať a kumulovať tabaky kým su ešte fajčiteľné :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod basa333 » 09 pro. 2017, 11:37

Breer píše:......preto treba kupovať a kumulovať tabaky kým su ešte fajčiteľné :smoke1:


veliká pravda a také to činím. někdy si říkám, jestli ty tabáky v archivu vůbec dokážu všechny vybafat, ale když to nebudu já, tak to jistě rád udělá někdo jiný. je mi ale líto, že zrovna tabák jako UF někdo takhle zku...il. a zrovna ten v archivu nemám. asi před 4 roky jsem ještě objevil jednu krabku origoš v trafice v neratovicích. boha, jaký rozdíl... noc a den :wink: !
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Bel » 09 pro. 2017, 23:22

AK sa už bavíte o tej archivácii..

Niekomu už to určite napadlo, nedalo by sa o kúpe a archivácii uvažovať z hľadiska investície? Dajú sa vôbec 10+ ročné tabaky predať za vyššiu cenu?
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod basa333 » 10 pro. 2017, 05:42

když najdeš kupce... já to beru spíš jako zásobu pro mě do konce života a případně prodej za cca stejnou cenu plus inflaci. vydělat asi můžeš na tabácích, které se přestanou vyrábět, ale které to budou... :think: no a ten nejlepší aspekt je, že si pokuřuješ krásně rozleželé tabáčky a můžeš se obsloužit z tvých oblíbených značek :wink:

jinak jsme tady OT a měli bychom případně pokračovat zde viewtopic.php?f=10&t=3552&p=423689#p423689
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Kili » 18 led. 2018, 13:52

Náhodou jsem dneska v trafice vyslechl jakéhosi postaršího pána, který prodavačce vysvětloval, jak si dýmku před kouřením na týden naloží do medoviny a až pak ji kouří. To mi přijde jako docela slušná divočina... :think:
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Yetenek » 18 led. 2018, 14:02

To tu fajfku zatahuje jako necky, ne :palm:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod MBO » 18 led. 2018, 15:27

Jj, co by nejraději udělal sobě, udělá své dýmce. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod sihanuk » 18 led. 2018, 19:26

to musí bejt dobrota :palm:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod RottenFox » 18 led. 2018, 21:14

Co jsem minulý rok dost navštěvoval dýmková společenství mimo oblast našeho klubu, tak jsem se s tímhle nakládáním do medovin či nějakých šnapsů setkal poměrně dost často. Rozhodně víc často, než bych u takovéhle věci čekal.
Je fakt, že to vše byli, jak píše Kili, postarší pánové, a bylo vidět, že neprošli osvětou o chování se k dýmce na úrovni, která je vštipována v našem klubu - tím myslím ve zkratce "nekouřit jako prase" a dýmku čistit.
No, ale k tématu, když jsem se tak porůznu ptal, proč že tohle vlastně dělají, tak ani pořádně nevěděli, kdysi jim to někdo řekl, poradil, viděli to u kamaráda.
Když jsem se pokoušel vysvětlit, že je to minimálně zbytečné (z úcty k nim jsem vynechal, že mi to přijde jako kardinální blbost a asi i jako docela čuňárna), tak jsem se vždy setkal s rázným odmítnutím, že oni jsou ale takhle zvyklí a nechtějí to vůbec měnit.
Apropo, v té medovině bych viděl jistou spojitost s tradovaným vymáznutím kotle medem podle Dunhilla, takže třeba to nebude úplně špatně. :puffy: :mryellow:
Paralelně k tomu ještě probíhal další (pro mě) nešvar, a to používání spořiče tabáku. Dění úplně stejné. Zde bych si troufl odhadnout, že je to zvyk z doby, kdy tabáku bylo málo, a teď, i když už ho dotyční měli dost, tak je tu opět ta nechuť to zkusit jinak, bez spořiče.

Viděl bych zde jistou parafrázi k zakuřovací pastě, kde je rovněž síla zvyku, že to byl ekl a patří to pryč, případně chce někdo vidět dřevo a seznámit se s ním, je tak prostě zvyklý. Jeho věc.
Jak se zde traduje, tak každý kouří na svojí hubu.
Někdo škrábe všechny zakuřovací pasty, i ty extra kvalitní, které by se eklovat nemusely, no a někdo nakládá faje do lihu s medem.
Nepatří mi posuzovat, jestli to někdo dělá blbě, když je to ten jeho zvyk, ať si dělá kdo chce, co chce. Akorát bych se alespoň trochu pozastavil nad tím šířením (možná už přežitých zvyků) mezi nováčky, anonymní čtenáře, či náhodné posluchače, kteří si z toho udělají rychle domněnku, že veškerá pasta je hnus a patří pryč a před kouřením se má ještě dýmka na tejden naložit jak štír do tequilly a mohou si tím dost rychle znechutit kouření dýmky samotné, případně zničit dýmku a pak mají často ještě tolik drzosti, že jí jdou hodit výrobci na hlavu, že jim prodal šunt a následně šíří negativní reklamu. :puffy: :ok: Mě osobně by tohle jednání vůbec nenapadlo, a když jsem se s ním vícekrát setkal, tak jsem se divil úplně stejně, jako když jsem slyšel, že si někdo maceruje dýmku v kořalce. :(
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod sihanuk » 18 led. 2018, 23:20

to je pěkná snůška prasárniček. To bych žádný svojí dýmce neudělal.
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků