Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod BATRACHOS » 02 bře. 2020, 18:37

O jakou fajfku se jedná - myslím tvarově ?

... u buldočků to téměř vylučuji ... to se stane jenom ouplnému začátečníkovi. Jinak ty tvary ala Savinelli 320 prostě tohle nedělají.

Já bych doporučil, pokud máš tento problém, kouřit nějaký čas např. shape Stanwell Pfanne nebo BPK buldočky, a nebo do hlubších dýmek toho nedávat tolik.
A prostě se vyhýbat hlubokým úzkým kotlům - :mrgreen: a teď rýpnu do vosího hnízda :mrgreen: - větším (=hlubším) bentkám. Mně se vždycky bentky zdály na dokuřování krapet náročnější a pokud ti spodek nechutná, tak bych je zatím prostě vynechal.
(bavíme se fakt o celé poslední 1/3, pokud je to malinká 3mm vrtstvička dole, tak to obrať, promíchej, a nech odstát).

+ zatím si vybírej tabáky co ti to nedělají. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Vagrant » 02 bře. 2020, 23:31

Způsob kouření, co popisuje MBO má něco do sebe. Vyzkoušel jsem to, a ne že bych přímo s dýmkou v puse mluvil, ale jen jí skoro nevyndával z pusy. Když člověk zrovna nepotahuje, tak jak dýchá, něco málo vzduchu jde i do dýmky, opravdu malinko, jen se z ní sotva zakouří. Překvapilo mě, jak nádherně tabák prohořel na šedavý popel jako nikdy předtím.
Dýmek mám několik, nejčastěji kouřím z Brebbia Ninja Noce 6002, hluboký úzký kotel jak píše Batrachos, a pak Savinelli Bings Favorite, krásná štíhlá dlouhá dýmka. Dopřál jsem si ještě Savinelli Gaius Rustic 616, to je ale TAK nádherná dýmka, že nemám odvahu jí kouřit, abych jí nějak neublížil :-D. Věřím že buldočky jsou do začátku vhodnější, jenže mě se zkrátka vůbec nelíbí…
V tabácích jsem se ustálil na Rattrays Marlin Flake, Old Gowrie, občas Peterson University Flake a svátečně Dunhill Dark Flake.
Vagrant
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 43
Registrován: 28 dub. 2019, 23:09

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Petr1964 » 03 bře. 2020, 14:18

Dýmku typu Buldoček od BPK i já považuji pro nováčka za ideální, protože je levná, odolná, blbuvzdorná, kouření kolem 45minut, ale hlavně je do hlavičky vidět, co se s tabákem při kouření děje. Pokud se ti Buldok nelíbí, existuje spousta dýmek podobného vrtání a jiného vzhledu.Dýmky, které kouříš ty s kotlíkem hlubším jako 4cm jsou určenu pro chlapy, kteří hrábnou třemi prsty do tobolky, zkušeným hmatem dýmku naplní, a dvě hodiny ani neví, že kouří dýmku. Určitě i ty najdeš způsob jak si hlubokou dýmku užít, ale nyní se zbytečně trápíš. Mám takové tušení, že jsi někde psal, že kouříš venku. Bohužel, deštivé,větrné zimní počasí dobrému dlouhému kouření dýmky taky moc nepřeje.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod BATRACHOS » 03 bře. 2020, 18:07

Vagrant píše: Dýmek mám několik, nejčastěji kouřím z Brebbia Ninja Noce 6002, hluboký úzký kotel jak píše Batrachos, a pak Savinelli Bings Favorite, krásná štíhlá dlouhá dýmka. Dopřál jsem si ještě Savinelli Gaius Rustic 616, to je ale TAK nádherná dýmka, že nemám odvahu jí kouřit, abych jí nějak neublížil :-D. Věřím že buldočky jsou do začátku vhodnější, jenže mě se zkrátka vůbec nelíbí…


Vybavuje se mi scéna z jednoho rumunského nezávislého filmu, jmenoval se Asfalt tango, nebo nějak podobně.
Krátce, oč jde:
Mladá dvojice, on chlapák automechanik, ona krasavice květinářka. Rumunsko těsně po převratu.
On hákuje v nově otevřené dílničce dnem i nocí, aby jeho Bohyně jednou měla krásný život, a když přijde domů od mouru a oleje, tak se nejdřív celý vydesinfikuje a pak si sedne a kouká na ní jako na svatý obrázek.
No, a ona mu uteče s bordelmamá, která sebere autobus holek, co chtějí žít hned a teď, a veze je do Francie.
Film je o tom, jak on ten autobus stíhá po silnici a neustále na každé pumpě se snaží přesvědčit některou z holek, aby tu jeho "světici" poslaly za ním ... ona s ním totiž odmítá mluvit.

Konec kontextu.
No a teď oč mi jde: Automechanik se nakonec sejde v kavárničce na hranicích se samotnou bordelmamá a vylije jí srdce. Říká: Vždyť já jí nosím na rukou, já se bojím na ní i jenom šáhnout, abych ji neumazal od oleje".
A bordelmamá se na něj útrpně zahledí a povídá: "na ženskou musíš občas sahat špinavýma rukama, nebo ti každá uteče. Nemáš doma sochu, ale ženu. Já ji s tebou pustím domů, ale hned jak vystoupíte z auta, tak ji vem do dílny a rozmaž jí ten auto olej úplně všude."
:smoke1:
No... máš doma fajfky, tj. duté dřevo, jehož smysl je kouření.
Jestli hezky vypadají, je důležité, ale až na druhém místě. Nejdřív z nich musíš být schopen kouřit tak, abys to vydržel dalších 40 let a naplňovalo tě to blahem.
:palm: A nekouřená fajfka ve vitríně, aby se jí nic nestalo? Nechápu. :palm:

Smysl hlubokých úzkých kotlů není vzhled, ale vývoj tabáku během kouření. To je něco, co ocení trochu pokročilejší kuřák, a jen u některých tabákův. Nejvýraznější výhoda je to u flakes při nacpání na otýpku. Tohle ale skutečně nemá cenu zkoušet teď. Pořiď si mělkou širokou dýmku typu pot, bulldog, bent rhodesian, příp. prince/tomato, a až ti z nich bude chutnat kouření až do konce, vrať se k úzkým. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod MBO » 03 bře. 2020, 21:05

Taky mi napadlo, že je škoda nekouřené dýmky, ale byl jsem zticha. Až Batrachos s tím trefným přirovnáním... Aspoň já bych nevydržel si ji nezapálit. Ale to je každého věc. Savinelli 616 je trochu větší kotel (mám dvě), tak můžeš třeba zkusit nacpat jenom polovinu. Jinak kouří se z nich velice dobře.
Naposledy upravil MBO dne 04 bře. 2020, 09:48, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod beda » 04 bře. 2020, 07:25

Duté dřevo, jehož smysl je kouření :palm: Ještě štěstí, že neomarxistky na tohle forum nechoděj :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod BATRACHOS » 04 bře. 2020, 22:32

Obrázek
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod cze.Oi » 25 kvě. 2020, 19:29

Zdravím příznivce chladného dýmu. Jsem nováčkem mezi dýmkaři. Mám proto možná zvláštní dotaz. Odsypáváte během kouření popel? Mám zakouřenou Stanislawku buldočka s balzovými filtry. Hloubka kotlíku je 31mm a šířka 22mm. Nacpávám Mac Baren Straight Virginia No. 1, SG Skiff a SL. Nejprve na dno drobty, potom cca na dvakrát/třikrát doplním a přimáčknu. Potáhnu vždy třikrát a bafám v cca deseti až dvacetivteřinových intervalech. Na cca 15 až 20 sirek je doba kouření vždy mezi 1,5h až 2h. Snažím se kouřit pomalu, abych dýmku neponičil. Přesto mi občas lehounce zamočkuje. Při zhasnutí lehce přirovnám dusátkem a znovu zapaluji. Nicméně cca v půlce kotle mi přijde, že je popela tolik, že mi tabák chytá jen při okrajích kotlíku a čím níže v kotlíku postupuji, tim častěji dýmka zhasíná a nechce hořet. Proto by mě zajímalo, jestli odsypáváte popílek nebo ne. A ještě se chci ujistit... V kotlíku mám na stěnách "napálené" nerovnosti. Jde o normální "chování" dýmky nebo je něco špatně? Vím, že kouření je silně intuitivní a zdlouhavá cesta, jen si nechci do začátku osvojit nějaké nešvary. :ok:
Uživatelský avatar
cze.Oi
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 32
Registrován: 25 kvě. 2020, 19:07
Bydliště: České Budějovice

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod kovářskej » 26 kvě. 2020, 06:30

Tož během kouření se popel nějak neodsypává, ovšem když fajka zhasne tak stejně nezbyde než ten popel kterej samozřejmě nehoří trochu rozhrnout aby ses dostal na zapálitelnej tabák anebo prostě se ten popel pootočením fajky a klepnutím odstraní, pak se nanovo zapálí. Někdy stačí ten popel uprostřed kotlíku trochu rozhrnout ke stranám a pak škrtnout a ono se to rozjede od středu ke kraji docela rozumně taky. :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod basa333 » 26 kvě. 2020, 07:22

já popel někdy odsypu, někdy ne, podle tabáku a frekvence pobafávání. nemusíš to brát jako nějaké dogma, důležité je, aby dýmka dobře hořela a nemočkovala. pokud začne močkovat, přestaň na chvíli dusat, nech trochu odhořet a klidně čistič zasuň do krčku a močku odsaj. to, co platí pro mixtury, nemusí platit pro flaky a naopak. každý tabák se chová trochu jinak a to nemluvím o různých stupních vlhkosti.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Cmunda » 26 kvě. 2020, 09:54

Mám to podobné. Někdy popel odsypu, když už jde dýmka blbě připálit. Docela často také odsypávám, když si k dýmce vezmu na balkon knížku a vítr mně začne foukat popel do knížky. Nezaznamenal jsem, že by mělo na kvalitu kouření nějaký vliv to, zda jsem popel odsypal či ne. Ale při odsypávání opatrně. Už se mně stalo, že jsem vysypal celý kotlík :palm:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Yetenek » 26 kvě. 2020, 10:03

cze.Oi píše:....V kotlíku mám na stěnách "napálené" nerovnosti. Jde o normální "chování" dýmky nebo je něco špatně? ...

V kotlíku se ti tvoří cake - věc sice žádaná, ale ne úplně hladká. Takže při čištění jemně odškrábnout jen to co na stěně kotle nedrží.
K odsypávání - osobně většinou popel neodsypávám, pouze - podobně jak píše Cmunda - když jde ke konci tabák blbě znovu připálit, tak odsypu.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod cze.Oi » 26 kvě. 2020, 13:30

Děkuju všem za odpověď!
Uživatelský avatar
cze.Oi
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 32
Registrován: 25 kvě. 2020, 19:07
Bydliště: České Budějovice

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod klasik51 » 27 kvě. 2020, 18:27

Odsypávám. :smoke1:
Jinak k debatě výše. Nekouřené dýmky ve stojánku chápu. Když je jich hodně, tedy opravdu hodně,
tak se to ani nedá zvládnout z každé si zabafat. :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod basa333 » 28 kvě. 2020, 07:47

klasik51 píše:Odsypávám. :smoke1:

tys byl vždycky nějakej divnej :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků