Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod RottenFox » 19 led. 2018, 07:54

A to mi pak ještě došlo, že jsem zapomněl zmínit vkládání kočkolitu, tedy silikagelu, tedy Denicotea krystalků, do hlavičky dýmky pod tabák.
Prej to pěkně saje. :ok: (a tabák ušetříš taky, když něco místa zaberou ty krystalky)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Xcriss » 19 led. 2018, 08:11

RottenFox píše:A to mi pak ještě došlo, že jsem zapomněl zmínit vkládání kočkolitu, tedy silikagelu, tedy Denicotea krystalků, do hlavičky dýmky pod tabák.
Prej to pěkně saje. :ok: (a tabák ušetříš taky, když něco místa zaberou ty krystalky)

:puke:

Edit : Dejmal
Proč cituješ předchozí příspěvek ??? Doporučuji pročíst pravidla fóra.


-> neshledal jsem s nimi žádnou rozepři, přesto díky za upozornění a příště to zkusím nějak "košatěji". :wink:
Naposledy upravil Xcriss dne 19 led. 2018, 15:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod sihanuk » 19 led. 2018, 15:24

Tak to už je moooc :puke: :puke: :puke: to byla lepší ta medovina :palm:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod RottenFox » 19 led. 2018, 16:38

Hele, ale ti, co to používají, ti prostě tvrdí, že je to super, nemají dole v dýmce bažinu a nechutná to ke konci hnusně, no a kdyby to bylo špatný, tak to přece neprodávají.
Že je nejspíš chyba u kuřáka, když má dole v kotlíku žumpu, to se neřeší. Dá se tam silikagel a hotovo. :smoke6:
Akorát jsme tu možná trochu :ot:, tuším, že je tu někde vlákno "Zločiny proti tabáku" nebo tak nějak. :smile:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Kili » 19 led. 2018, 17:46

Pardon, kdybych o jeho existenci tušil, tak bych se svěřil rovnou tam... :D
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Cmunda » 19 led. 2018, 18:55

Tohle už je spíše na zcela nové vlákno - zločiny proti lidskosti :palm: :offtopic1:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Yetenek » 19 led. 2018, 19:45

Když se prodávaly dýmky Kapitán, tak součástí balení byly i dva válečky - filtry, jejichž náplní byl silikagel...
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod klasik51 » 19 led. 2018, 20:05

Jasně, ale ty byly mimo ohniště. :smile:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod RottenFox » 19 led. 2018, 21:17

(kdyby někdo neznal, tak zde je to vidět: http://www.smokingmetal.co.uk/pipe.php?page=286 )
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Vagrant » 01 bře. 2020, 21:25

Zajímalo by mě, jak to děláte, aby vám dýmka chutnala až do konce? Opravdu jí tak poctivě dokuřujete, nebo zbytek vysypete a necháte dostatečně vyschnout? Mě ta poslední čtvrtina, ať se snažím sebevíc, zkrátka nechutná a kazí mi to celkový dojem. Tabák mi nemočkuje, spařený to taky nemám, uvažuju už o tom, že bych zbytek vysypal a dal nový tabák, kterým bych dýmku dokouřil...
Vagrant
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 43
Registrován: 28 dub. 2019, 23:09

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod proger » 01 bře. 2020, 22:15

Já osobně dokuřuju až do konce, ale jestli ti to nejede, tak bych to vysypal a šmytec. Nicméně to dokuřování je dobrý na carbon, který se ti potom usazuje ve fajfce. Čili, pokud máš nezakouřenou novou dýmky, asi bych ti radil dokouřit (a to aspoň 10x), aby se ti obrnil vnitřek kotlíku.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Xcriss » 02 bře. 2020, 08:51

Vagrant píše:Zajímalo by mě, jak to děláte, aby vám dýmka chutnala až do konce? Opravdu jí tak poctivě dokuřujete, nebo zbytek vysypete a necháte dostatečně vyschnout? Mě ta poslední čtvrtina, ať se snažím sebevíc, zkrátka nechutná a kazí mi to celkový dojem. Tabák mi nemočkuje, spařený to taky nemám, uvažuju už o tom, že bych zbytek vysypal a dal nový tabák, kterým bych dýmku dokouřil...

A jak to víš, že není tabák spařený a nemočkuje? :cool: Každý tabák trochu močkuje. Kdyby byl "nepolíben", nebyl by důvod, aby nebyl dobrý, čili chyba bude v technice.
Ještě je možnost, že ta pachuť pochází právě z nezakouřeného briaru - pak to chce, jak píše kolega, udělat pěknou vrstvičku i dole :)
Případně pokud Tě to prostě nebaví/nechce se Ti to dokuřovat celé, tak holt konec fajfky vysyp, než aby sis zprznil chuťový zážitek.

Za sebe mohu říct, že dokouřit fajfku až do konce, aby byla zachována kvalita kouře je docela kunšt. Lépe mi to šlo vždycky s latakií, aromatiky jak kdy (některé mají tendenci kysnout) a virginie mi jdou nejhůř :mrgreen: Taková Elizabethan Mixture se spaří jedna dvě a pak je to teda na dokouření horší než 5 ran bičem.
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod MBO » 02 bře. 2020, 10:04

Kolega proger má pravdu. Je fakt, že někdy to jde líp, někdy hůř. Každý má svůj způsob, jak dýmku kouří a dokuřuje. Když ti řeknu, jak to dělám právě teď, asi se budeš válet smíchy. Přesto to risknu. Tady je můj aktuální recept: Nacpu dýmku a pustím si do sluchátek rádio. Dýmku držím většinu času v zubech, a proto mám na náustku nasazený gumový skus. Občas si malinko potáhnu, jenom tak třikrát-čtyřikrát srknu a občas si při kouření něco zamumlám podle toho rádia. Jako bych mluvil pro sebe. Zní to jako blbost, ale jak s dýmkou mluvím, tak do ní jemně foukám. Dusátko používám stejně jako všichni. Dýmka celkově chutná a hoří líp, řekněme svižněji, a fakt se líp dokuřuje. Ideální na to mumlávní je třeba Hajaja nebo zprávy. Možná stačí občas do dýmky jenom lehce fouknout. Ještě lepší by bylo jít s dýmkou do hospody a normálně se bavit s ostatními u stolu, ale žijeme v 21., nekuřáckém století. Předtím jsem nějakou dobu kouřil do zrcátka. Pohledu na dým stoupající z dýmky se máloco vyrovná. Teď mi baví tohle a za půl roku třeba něco jiného - neboj se experimentovat. Uznávám, že mluvení s dýmkou v zubech se nemusí každému líbit, a proto to nikomu nenutím.
Naposledy upravil MBO dne 02 bře. 2020, 10:35, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Petr1964 » 02 bře. 2020, 10:18

Mluvit s dýmkou???? Vidím, že se toho mám ještě hodně učit.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Petr1964 » 02 bře. 2020, 11:07

Pro:Vagrant
Nový tabák v nové dýmce je vždycky problém. Já abych zmírnil moje utrpení s novou dýmkou, zakuřuji dýmku s uhlíkovým filtrem. Pokud mi tabák nechutná a pořád zhasíná, klidně jej vyhodím, dva dny nechám dýmku vydýchat, nacpu nový tabák a tak stále dokola. Po desátém kouření už vím, co tabák s dýmkou potřebuje, a můžu si kouření patřičně užít i bez filtru.
Příště napiš, který konkrétní tabák tě zlobí, v jaké dýmce a snad ti kolektivně více poradíme. Takhle tu plkáme hodně obecně.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků