Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod BATRACHOS » 19 bře. 2021, 13:20

1. To nemusí být definitivní.
Záleží, kde přesně náústek je příliš úzký. Může pomoci např. pilníček na nehty a trocha trpělivosti, pokud je to jen okolo skusu (tam to bývá nejčastěji). Druhá možnost - pro trochu odvážnější - je vzít co nejtenčí vrták, který je jen jemně širší a prostě vytvořit kulatý kouřovod až ke skusu.
4. To je - s odpuštěním - blbost. Typově se dýmka rozhodně s Best Brownem nijak nevylučuje. (Samozřejmě každá dýmka si individuálně sedne s různými tabáky různě, to nelze obecně posoudit, ale že by se tahle tvarově vyloženě nehodila na flakes typu Best Brown, to určitě ne. Fakt je, že na flakes - zejména vcelku nacpané - se obecně spíš hodí vyšší a užší kotlík. Ale to je kvůli vývoji, ne že by jinak byl tabák hnusný.)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod ralo » 19 bře. 2021, 13:40

Jasně, já to špatně napsal, myslel jsem, že k této dýmce MĚ tento tabák prostě zřejmě úplně nesedl. Sám jsi napsal, že dýmka si musí sednout s tabákem, a je pravda, že z každé dýmky tabák chutná trochu jinak, plus pokud k tomu připočteme nějaký drobné vady na dýmce co jsem měl, výsledek je jiný, než by si člověk přál.
ralo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 črc. 2013, 20:48

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Kubajs » 06 dub. 2021, 18:15

Zdravím vespolek, měl bych dotaz na zakuřování dýmky z morty. Před nějakým časem jsem dostal k nějakému jubileu dýmku Mimmo Provenzano, ale nějak jsem se necítil na to, abych jí zakouřil, neb jsem byl zrovna v období dýmkařského útlumu. Být to za starých časů, vemu jí ke Smradu, ale jak zatrhli kouření v hospodách, trochu jsem ztratil kontakt s tou príma bandou :smoke4:
Nyní se zase trochu "rozjíždím", tak bych jí rád uvedl do oběhu. Máte prosím nějaké rady, jak se k mortě chovat a na co si dát pozor?
Moc díky
Uživatelský avatar
Kubajs
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2013, 17:43
Bydliště: Praha 4

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Rog » 06 dub. 2021, 20:34

Ahoj Kubajs :smoke1: . Vitaj po pauze na fóre.
http://petrpipes.blogspot.com/2016/04/bulldog.html?m=0 Ja mám túto. Zafajčoval som ju bez nejakého zvláštneho prístupu. Od začiatku do plna a pomaly. Ako vždy. Žiaden problém. :smoke1:
Ale možno má niekto odlišnú skúsenosť a doplní...
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Kubajs » 08 dub. 2021, 13:31

OK, díky, budu se k ní chovat jako ke každé jiné. Tedy s úctou a citem.
Uživatelský avatar
Kubajs
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2013, 17:43
Bydliště: Praha 4

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod klasik51 » 13 dub. 2021, 16:40

:ok: správná volba :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Jkjk » 11 kvě. 2023, 22:24

Zdravím milovníky studeného kouře.
Prosím nemáte někdo zkušenosti s kovovým vnitřkem hlavičky?
Děkuji
Jkjk
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 kvě. 2023, 22:29

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod kovářskej » 18 kvě. 2023, 11:24

Na nějaké prastaré fajce "duběnce" ? Tam se to používalo jako taková primitivní ochana proti propálení, když se dělaly hlavičky z všeličeho (dub, buk, třešeň, ořech, hruška, jabloň).
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod BATRACHOS » 18 kvě. 2023, 20:11

Kovovým jako ... :?:

... vyplechovaným, tj. vyloženým vrstvou plechu :?: :?: :?:

To se dělá u šlukovek, tj. malých dýmek na marihuanu / hašiš, nebo u čínských hnusů z umnělé hmoty či zcela nekvalitního dřeva, bývají často v levné sadě s plechovou placatkou etc.. Rovněž ukrajinská produkce folklórních dýmek určných k vystavení na poličku má vyplechovanou hlavičku. Universální verdikt: vyhodit, nebo dát dětem na hraní. Nekouřit. Nikdy! :naughty:

Pak jsou různé modely vodních dýmek, ty někdy mají hlavičku celou z nějakého kovu, protože tam se dává rozžhavený uhlík a teprve naň vlhký tabák řízlý melasou. Tam je to něco jiného a není to žádný problém.

Pak jsou ale fajfky CELÉ z teflonu, nebo komplet celá hlavička i nástavec z nějakých kovů či podivných kompozitů ... a to se prý kouřit celkem dá i gentlemanským způsobem kouření tabáku, jak jsme zvyklí my tady (tedy bez močky a s nějakou ušlechtilou a pokud možno konstatní chuťovou kvalitou). Já s tím ale nižádnou zkušenost nemám ... a mít nebudu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Ferd » 21 kvě. 2023, 14:57

Dýmky s vyplechovanou komorou se vyráběly u nás, zejména v Kelči, Ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm je (byla) ukázka takové dílny. Vyvážely se, jedna várka prý dokonce skončila i s Titanikem. Dýmkařství upadlo s příchodem cigaret.
https://zlin.rozhlas.cz/valasske-dymky-z-kelce-se-vyvazely-po-evrope-a-jedna-ze-zasilek-skoncila-na-dne-7578217
https://www.kelc.cz/e_download.php?file=data/multipage/editor/editor-4-70-cs_2.pdf&original=D%C3%BDmky-skl%C3%A1da%C4%8Dka.pdf
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod BATRACHOS » 30 kvě. 2023, 23:02

No to jsou ale "Krakonošky", tedy dlouhatánské fajfky s "odlévákem", kudy vytékala močka. To je ještě úplně něco jiného, tam hraje roli ještě ten dlouhatánský nástavec a náústek, kde se dým ochlazuje a tak. Ty se tak nějak kouřit dají, dokonce i když mají porculánovou hlavičku. Ale stejně to prostě dle dnešních měřítek nestojí za nic.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků