Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

14 črc. 2015, 21:37

Mě to bavilo :)

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

16 črc. 2015, 16:39

mrcos píše::arrow: jcp
Jediný, co mě napadlo v souvislosti s močkováním suchýho tabáku je to, že suchej tabák hoří při vyšší teplotě, tudíž je tam strmější gradient teploty od uhlíku směrem do náústku. Při vyšší teplotě je víc vody v plynným skupenství, ale jak teplota klesá, voda kondenzuje. Včerejší Davidoff medajle mi taky začaly hicovat a hnedle jsem měl o "zábavu" postaráno. Dokouřil jsem jenom díky pauzám na vychladnutí, profukování náústku a odsávání ze dna dýmky čističema. Přitom ten tabák mi přišel v optimální kondici, akorát jsem ho asi víc utáhnul a rozfajroval.


Ano, přesně totéž si myslím i já.
Navíc přeschlý tabák hoří nejen sám o sobě při vyšší teplotě, ale i rychleji, což by se na tom mohlo také nějak podílet (jednak zase prudším nárůstem teploty, jednak masivnějším uvolněním všech látek a energie za časovou jednotku).

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

16 črc. 2015, 16:50

Ano přesně tak to je. A taky to může bejt úplně jinak. Nechápu co chcete řešit. Zřejmě humor.

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

16 črc. 2015, 19:20

Řešit tady nechce nikdo nic.

Na to jsou menažéři... :palm:
http://hic-est-charly.blogspot.cz/2012/ ... -oslu.html

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

04 srp. 2015, 10:53

Měl bych jeden začátečnický dotaz. Pročetl jsem toho na foru hodně, ale nikde odpověď nenašel, tak pajdon :-)
Dostal jsem novou vložkovanou (meršánová vložka) dýmku a zkusil kouřit. Zjistil jsem že mě tento druh zábavy uspokojuje :-) a zajel do Etrafiky v Blanické a pořídil tentokrát nevložkovanou Jirsovku. A zakuřuji. Snažím se podle všech pravidel, co nejchladněji, opatrně, zhasínání se nebojím, hlavně neublížit dýmce.
ALE - po několika kouřeních se mi v kotlíku na straně ke krčku, dělají takové milimetrové "bobečky" černého čehosi. To samé a na stejném místě se dělá v té meršánové vložce. Z vložky to jde nehtem malíčku v pohodě odstranit, rýpání do bryeru jsem si zatím odpustil. Takže - co dělám špatně? Vadí to? Má se to opatrně odstraňovat nebo ne?
Omlouvám se za možná blbý dotaz a děkuju za pomoc.

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

04 srp. 2015, 13:11

Tipuju, že jde o připečené zbytky tabáku. Čím a jak připaluješ? Každopádně pokud to nejsou prohloubeniny, tak to asi vůbec neřeš. Pokud mám v dýmkách nějaký připečeniny, tak je občas stáhnu lžičkou z CPT. Do meršánu radši moc nerýpej, je křehký! A když je náhodou namočený (zkondenzovaná vlhkost), tak i měkký. Briar vydrží mnohem víc.

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

04 srp. 2015, 16:05

Děkuju za reakci. Prohloubeniny nejsou, zatím :-) Zapaluju dýmkovým plynovým zapalovačem, snažím se opatrně, ale . . . Asi to bude opravdu tabák, když to jde seškrábnout bez násilí, ale radši sem se zeptal. Ta dýmka je děsně fajn, navíc jsem si dneska objednal na etrafice další, tak abych věděl a něco nemrvil :-)

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

04 srp. 2015, 22:47

Není za co, od toho tohle fórum je :puffy: Dýmkový plyňák je asi nejlepší volba. Další dýmka je ještě lepší volba, chce to kouřit a kouřit, aby to člověk trochu dostal "do ruky". A hlavně to zas až tak moc nehrotit, dýmka sice není úplně laciná věc, ale je určená ke kouření tabáku a měla by sloužit k relaxaci. Kdo se bojí, nesmí do lesa. :wink:

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

24 lis. 2015, 00:24

Nazdar, chcel by som si začať zabafávať dýmku, ktorú mám vyhradenú na DLNR, ale neviem sa rozhodnúť. Mám začať Hal-om alebo rovno DLNR? Neviem čo od DLNR očakávať čo sa týka horenia a vhodnosti na zafajčovanie. Ďakujem za tipy :ok:

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

24 lis. 2015, 01:07

Zakuřuj rovnou DLNR.

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

24 lis. 2015, 07:25

Vidím to jako Jerry - když do ní chceš dát DLNR, dej ho tam rovnou.

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

24 lis. 2015, 08:08

Ja si myslím, že by si tam mal dať rovno DLNR :smoke1: .

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

24 lis. 2015, 17:02

Díky za povzbudenie :smoke5:

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

29 lis. 2015, 23:01

Premýšlal som ešte nad tým, že mám doma aj St.James Flake ... ako by sa znášal spolu s DLNR? Bol by to prúser? Zafajčovať budem určite DLNR, len neviem či nechať StJF na pokoji :)

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

30 lis. 2015, 00:59

Brav píše:Nazdar, chcel by som si začať zabafávať dýmku, ktorú mám vyhradenú na DLNR, ale neviem sa rozhodnúť. Mám začať Hal-om alebo rovno DLNR? Neviem čo od DLNR očakávať čo sa týka horenia a vhodnosti na zafajčovanie. Ďakujem za tipy :ok:



Kolik máš dýmek a jak dlouho kouříš?
... uvádíš, že ji máš vyhrazenou na DLNR a najednou St. James? Tak to už pak nebude vyhrazená na DLNR... :wink:

Ze své zkušenosti ti mohu říci, že se vyplatí fajfku zasvětit jedinému tabáku, ba dokonce že se vyplatí oblíbenému tabáku zasvětit hned několik konstrukčně hodně odlišných dýmek (rozhodně rovnou a visák).
Střídat se jistě dá kde co, ale to se bavíme o jiné věci. Zasvětit je zasvětit.