!!! Carnauba wax !!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

!!! Carnauba wax !!!

Příspěvekod Pegas » 02 úno. 2005, 15:14

:D :D :D Tramtadadaaaaaa... :D :D :D konečně jsem našel a na vlastní kůži vyzkoušel zásilkový obchod kde se dá koupit carnauba wax.Cena je 207,-kč za špalík ve velikosti mýdla + nějaké to balné a poštovné.Zboží přišlo ihned a je to doma což pro nás negramoty,kteří umíme jen česky a trochu slovensky :oops: ,je k nezaplacení.Jsou tam k dostání i jiné impregnační látky a spousta věcí k výrobě nožů.
Takže honem na www.jatagan.cz
Uživatelský avatar
Pegas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 196
Registrován: 16 srp. 2004, 16:54
Bydliště: VIZOVICE

Příspěvekod Twineryy » 02 úno. 2005, 15:16

Tak do toho jdu. Dík za odkaz.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Todík » 03 úno. 2005, 00:03

Díky za odkaz, již jsem si ho také objednal!!!! :)
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 00:11

celkove je to hodne zajimavej odkaz, diky
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Zdenda » 03 úno. 2005, 07:53

Super super a už jen sehnat ten kotouč jak dával odkaz Lubo. Zkoušel si to někdo vyrobit doma sám. ?
Když moříte 2 mořidly tak první vrstvou přebrousíte nebo vytřete lihem ? A pak nanášíte drou vrstvu ?
Otázka pro Luba, nevíš jak se dělá to krásné zlaté moření s pavími oky ?
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod LUBO » 03 úno. 2005, 08:23

to ZDENDA:
ten lestiaci kotuc si vies polahky urobit sam, poslem ti foto, ako to vyzera, nie je to nic komplikovane.
to zlate morenie sa vola Zlaty Kontrast a je to pojem pre morenie, ktore sa pripisuje Tomovi Eltangovi, ktory ho dotiahol do dokonalosti, aj ked uz predtym ho zacal startovat Bjorn of Sweden a neskor pokracovalo u Anne Julie, kde to Tom pochytil, ked u nej pracoval. Tom si to strazi, ale je to morenie, ktore sa 7 krat zbrusuje a nanovo mori. Tom pouziva farby, ktore su pocas spracovania jedovate. Tom je farboslepy, preto nepouziva rozne odtiene cervenej, atd, aj ked sa klasicke morenie u neho tiez najde.
volakedy som o tom pisal na Fore, na zaciatocnych stranach som tusim aj pisal, ake farby pouzival, uz si to teraz narychlo nespomeniem.
tu strukturu Bird_s Eyes musis samozrejme najprv dosiahnut tym, ze fajku posadis spravne napriec lucovaniu do dreva, aby sa to tam objavilo, kde to chces mat. a potom morit, nechat osusit a zbrusovat stale dokola.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 08:55

LUBO píše:to ZDENDA:
ten lestiaci kotuc si vies polahky urobit sam, poslem ti foto, ako to vyzera, nie je to nic komplikovane.
to zlate morenie sa vola Zlaty Kontrast a je to pojem pre morenie, ktore sa pripisuje Tomovi Eltangovi, ktory ho dotiahol do dokonalosti, aj ked uz predtym ho zacal startovat Bjorn of Sweden a neskor pokracovalo u Anne Julie, kde to Tom pochytil, ked u nej pracoval. Tom si to strazi, ale je to morenie, ktore sa 7 krat zbrusuje a nanovo mori. Tom pouziva farby, ktore su pocas spracovania jedovate. Tom je farboslepy, preto nepouziva rozne odtiene cervenej, atd, aj ked sa klasicke morenie u neho tiez najde.
volakedy som o tom pisal na Fore, na zaciatocnych stranach som tusim aj pisal, ake farby pouzival, uz si to teraz narychlo nespomeniem.
tu strukturu Bird_s Eyes musis samozrejme najprv dosiahnut tym, ze fajku posadis spravne napriec lucovaniu do dreva, aby sa to tam objavilo, kde to chces mat. a potom morit, nechat osusit a zbrusovat stale dokola.


davat jedovate barvy na dymku mne neprijde jako dobrej napad :shock:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod LUBO » 03 úno. 2005, 09:08

Rainer Barbi a aj Cornelius Maenz robia tiez velmi podobny Zlaty Kontrast a pouzivaju pritom normalne moridla, pouzivane na morenie fajok, ale Tom ma svoje, mozno ze preto je ta farba taka vyrazna. jedovate to vraj je pri spracovani. po vyschnuti uz nie. aj niektore lepidla na zaklade tusim kyanov su pri lepeni jedovate a preto sa nemozu oficialne predavat pre bezneho spotrebitela, ale po vyschnuti uz asi nie su skodlive. to je len moja domnienka, nevyznam sa v chemii. myslim si, ze s tymi moridlami to bude nieco podobne.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 10:10

LUBO píše:Rainer Barbi a aj Cornelius Maenz robia tiez velmi podobny Zlaty Kontrast a pouzivaju pritom normalne moridla, pouzivane na morenie fajok, ale Tom ma svoje, mozno ze preto je ta farba taka vyrazna. jedovate to vraj je pri spracovani. po vyschnuti uz nie. aj niektore lepidla na zaklade tusim kyanov su pri lepeni jedovate a preto sa nemozu oficialne predavat pre bezneho spotrebitela, ale po vyschnuti uz asi nie su skodlive. to je len moja domnienka, nevyznam sa v chemii. myslim si, ze s tymi moridlami to bude nieco podobne.


to uz mozna bude lepsi zapalit si sparty nez kourit tyhle moridla :((
... tenhle pristup se mne nelibi, dam radsi prednost mene jasnym barvam nez jedovate chemii, dymku co mam v planu sem chtel namorit cervenym vinem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 03 úno. 2005, 11:17

Simon píše:
LUBO píše:to ZDENDA:
ten lestiaci kotuc si vies polahky urobit sam, poslem ti foto, ako to vyzera, nie je to nic komplikovane.
to zlate morenie sa vola Zlaty Kontrast a je to pojem pre morenie, ktore sa pripisuje Tomovi Eltangovi, ktory ho dotiahol do dokonalosti, aj ked uz predtym ho zacal startovat Bjorn of Sweden a neskor pokracovalo u Anne Julie, kde to Tom pochytil, ked u nej pracoval. Tom si to strazi, ale je to morenie, ktore sa 7 krat zbrusuje a nanovo mori. Tom pouziva farby, ktore su pocas spracovania jedovate. Tom je farboslepy, preto nepouziva rozne odtiene cervenej, atd, aj ked sa klasicke morenie u neho tiez najde.
volakedy som o tom pisal na Fore, na zaciatocnych stranach som tusim aj pisal, ake farby pouzival, uz si to teraz narychlo nespomeniem.
tu strukturu Bird_s Eyes musis samozrejme najprv dosiahnut tym, ze fajku posadis spravne napriec lucovaniu do dreva, aby sa to tam objavilo, kde to chces mat. a potom morit, nechat osusit a zbrusovat stale dokola.


davat jedovate barvy na dymku mne neprijde jako dobrej napad :shock:


Ty ožužláváš celou dýmku? I Ty milovníku!!! :oops: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 11:23

Todík píše:
Simon píše:
LUBO píše:to ZDENDA:
ten lestiaci kotuc si vies polahky urobit sam, poslem ti foto, ako to vyzera, nie je to nic komplikovane.
to zlate morenie sa vola Zlaty Kontrast a je to pojem pre morenie, ktore sa pripisuje Tomovi Eltangovi, ktory ho dotiahol do dokonalosti, aj ked uz predtym ho zacal startovat Bjorn of Sweden a neskor pokracovalo u Anne Julie, kde to Tom pochytil, ked u nej pracoval. Tom si to strazi, ale je to morenie, ktore sa 7 krat zbrusuje a nanovo mori. Tom pouziva farby, ktore su pocas spracovania jedovate. Tom je farboslepy, preto nepouziva rozne odtiene cervenej, atd, aj ked sa klasicke morenie u neho tiez najde.
volakedy som o tom pisal na Fore, na zaciatocnych stranach som tusim aj pisal, ake farby pouzival, uz si to teraz narychlo nespomeniem.
tu strukturu Bird_s Eyes musis samozrejme najprv dosiahnut tym, ze fajku posadis spravne napriec lucovaniu do dreva, aby sa to tam objavilo, kde to chces mat. a potom morit, nechat osusit a zbrusovat stale dokola.


davat jedovate barvy na dymku mne neprijde jako dobrej napad :shock:


Ty ožužláváš celou dýmku? I Ty milovníku!!! :oops: :lol: :lol:


:lol: moc se s tim neseru, takze mam okraj kolem komory taky lehce ocouzeny a mozna opaleny a ten byva morenej, cili to co tam vznika dycham + obcas neco muze kapnout i dovnitr :) ... ja proste nemam tuhle vysokou chemii rad a sem od prirody neduverivej kdyz slysim, ze pred vyschnutim je to tezce toxicky a po zaschnuti absolutne v pohode, to rikali vedci i vyrobci o DDT taky :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod LUBO » 03 úno. 2005, 11:27

ja tiez kvoli tomu moje fajky nemorim, len na jednu vynimku, ktoru budem morit kvoli tmeleniu kazu v zadnej casti. inac nie. a tiez nepouzivam ziadne chemicke pripravky okrem prirodneho carnauba vosku. nemam moc doveru v chemiu, v mojich zahradach napriklad dlhe roky nic nestriekam, ani vinic, vsetko mam bio.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod tilberien » 03 úno. 2005, 12:47

Zdenda píše:Super super a už jen sehnat ten kotouč jak dával odkaz Lubo. Zkoušel si to někdo vyrobit doma sám. ?
Když moříte 2 mořidly tak první vrstvou přebrousíte nebo vytřete lihem ? A pak nanášíte drou vrstvu ?
Otázka pro Luba, nevíš jak se dělá to krásné zlaté moření s pavími oky ?


Ten koutouč jsem si udělal doma během cca 2 hodin. Použil jsem materiály, které jsem měl zrovna při ruce. Příští týden bude mít premiéru, tak dám vědět, zda byl funkční.
http://home.karneval.cz/0202026101/
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod LUBO » 04 úno. 2005, 08:13

dobre si to urobil a na tej web stranke som to tiez zaregistroval, je tam niekolko naozaj dobrych rad ohladom vyroby fajky. ten kotuc, co mam ja, je z makkej flanelovej latky. len treba dat pozor, pokial pouzivas morenie, predlestiacu pastu a lestiacu pastu, aby si na kazdy z tych ukonov mal zvlast kotuc, nesmie sa to miesat. Marco hovori, ze s Carnaubou treba opatrne, nie vela naraz nanasat.
kedze vidim, ze si sa zaregistroval len nedavno, tak mozno nevies, ze sme tu spominali video zaznamy z vyroby fajok. chod na stranku 2 diskusie vyroba dymek... a tam som dal odkaz na tie videa, dnes ich tam uz je hodne, dokopy to ma naozaj vela minut. urcite ta to bude zaujimat, pokial si to uz nepoznal.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Zdenda » 04 úno. 2005, 08:50

LUBO píše:dobre si to urobil a na tej web stranke som to tiez zaregistroval, je tam niekolko naozaj dobrych rad ohladom vyroby fajky. ten kotuc, co mam ja, je z makkej flanelovej latky. len treba dat pozor, pokial pouzivas morenie, predlestiacu pastu a lestiacu pastu, aby si na kazdy z tych ukonov mal zvlast kotuc, nesmie sa to miesat. Marco hovori, ze s Carnaubou treba opatrne, nie vela naraz nanasat.
kedze vidim, ze si sa zaregistroval len nedavno, tak mozno nevies, ze sme tu spominali video zaznamy z vyroby fajok. chod na stranku 2 diskusie vyroba dymek... a tam som dal odkaz na tie videa, dnes ich tam uz je hodne, dokopy to ma naozaj vela minut. urcite ta to bude zaujimat, pokial si to uz nepoznal.

Prosím tě LUBO co je zač tak předleští a leštící pasta ? Já zatím dýmku jen namořil přeleštil ovcí a navoskoval. Včera jsem zkoušel mořit tmavě hnědým a žlutým mořidlem. Výsledek je strašný. :puke: Vůbec sem nedosáhl kontrastu tmavé a žluté !!! Zkuste něco poradit. Černou a mahagon jsem zkoušel na předchozí dýmce a není to ono. Dneska vyzkouším první černou – vybrousit, tmavě hnědou – vybrousit a pak žlutou. Moření je věda.
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků