Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod kovářskej » 04 úno. 2018, 23:16

Co je to ten parafilm ?
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod jcp » 05 úno. 2018, 09:08

Viz třeba tady. Na ýbeji se dá pořídit lacinějc. Ošem při udávané propustnosti pro vodní páru 3-4 g / m2 za 24 hod při 37°C a 90% RH (viz první odkaz) dost pochybuju, že by to bylo vhodné pro dlouhodobé použití :think:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Snoopy » 05 úno. 2018, 15:58

Pri dennom alebo častom otváraní plechovky je nepraktické, že pre dobré tesnenie treba použiť zakaždým nový, nepoužitý kus parafilmu. Tak ako ho poznám z laboratória je to pomerne tuhá, plasticky deformovateľná fólia. Treba ho omotať za mierneho ťahu, aby sa akurát začal deformovať, najlepšie v niekoľkých vrstvách. Pokiaľ ide o bariérové vlastnosti, síce dobre utesní nádoby s prchavými rozpúšťadlami ako éter alebo pentán, ale pre vodu to nemusí platiť (má vyššiu teplotu varu, ale aj difúziu vzhľadom na malú molekulu). Takže na dlhodobé uskladnenie by som išiel na overenú istotu a radšej presypal do dobre tesniacej dózy.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod tranta » 08 úno. 2018, 21:19

Díky za reakce, takže asi zvolím zavarovaci sklenice.
tranta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 7
Věk: 41
Registrován: 03 říj. 2016, 15:58
Bydliště: Praha 9 - Vysočany

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Petr1964 » 09 úno. 2018, 06:48

Pokud si chci ověřit, jestli mé skladovací postupy tabáku jsou správné, používám tento miniaturní vlhkoměr. Při kalibraci solnou metodou ukazuje 75% vlhkost. Po zabalení do mokrého hadru 95% vlhkost. Má i malý kalibrovací šroubek, ale nic pro lidi s Parkinsonem. Cena je taky lidová. Necelé tři dolary na Aliexpresu včetně poštovného.

image_id: 26181

https://es.aliexpress.com/item/New-Silv ... 0.0.YWtNAf
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod stelton » 25 zář. 2018, 21:01

Pratele, mam dotaz na ktery me v jinem foru privedl kolega. Zacinam syslit a zrejme to nebude v malem mnozstvi tabak od Hanse - Hu Tobacco. Vetsina z toho bude v tech jeho NEVAUOVANYCH 100 gr. plechovkach. na s nimi nekdo zkusenost pri archivaci. co jsem otevrel po dvou letech bylo ok, ale 2 roky neni treba 20 let, ze....risknout a nechat v tom, zatavit vrchni cast tavici pistoli nebo presypat do sklenice ?

diky za nazor...
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod kovářskej » 26 zář. 2018, 07:30

Já bych to nechal v originální jeho pixle a nikam nepřesejpal. Mám od něj jeden tabák, kterej kouřím ne moc často, takže je už asi půl roku otevřenej a pořád je v dobré kondici i když je v obejváku ve skříňce a že tam letos byly v létě docela vedra ve dne i v noci. Mám vedle něj asi dva měsíce otevřenej gawithovskej Balkán mixt. a ten začíná pomalu schnout (kouřím ho teda častěji takže ho dohulím než uschne) - to jen pro srovnání krabiček mezi sebou co se vysychání týká. .
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Ferd » 26 zář. 2018, 15:17

Dej si do pixly lehce zvlhceny papirovy kapesnik zabaleny v alobalu (parkrat jej propichni spendlikem). Nelepi to, neplesnivi, prilis neprekazi, vlhkost se da docela dobre ridit... Pouzivam to leta jak na konzumni tabaky tak i na tabaky stare nekolik let, kdyz je chci ozivit. Velmi se mi to osvedcilo-tak to vsude cpu :-)
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod stelton » 26 zář. 2018, 18:27

Ferde, ja nechci ozivovat, ja bych rad uchoval v "tovarni vlhkosti". ale i tak vsem diky - pujdu na to metodou jako doted, tedy JEB.T a nejak do dopadne. maximalne to vobtocim tou streckou :) no a za 30 let Vas pak prokleju jak jste mi blbe radili :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod radim1243 » 26 zář. 2018, 18:31

já to pro jistotu silně zastrečuju
radim1243
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 119
Registrován: 18 bře. 2018, 20:52

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod RottenFox » 26 zář. 2018, 18:55

stelton píše:...ale i tak vsem diky - pujdu na to metodou jako doted, tedy JEB.T a nejak do dopadne. maximalne to vobtocim tou streckou :) no a za 30 let Vas pak prokleju jak jste mi blbe radili :)

Hele já cpu do strečky a do folie všechno, i ty vakuovaný plechovky, bo taková povodeň je sviňa, víš jak... :wink:
Když nás naposled vytopili sousedi nad náma, tak to šlo cca metr od skříně s archívem... Tak to cpu všechno do fólií a pak do velkejch plastovejch boxů se zacvakávacím víkem.
...než pak litovat... ;-)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod stelton » 26 zář. 2018, 18:58

to lisak - ale dyk jo. uz jsme dneska poveril slecnu asistentku ze mi ma obstarat strecku. zitra by mela dorazit tak budu streckovat :) kazdopadne me to trochu sejri, nebot se rad s plechovkama laskam, onufavam je i kdyz jsou zavrene atd. (proste blazen) a se zastreckovanyma to asi nebude mit to kouzlo :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod RottenFox » 26 zář. 2018, 19:03

Máš recht, já si tu dřív z toho taky stavěl hrady, obkládal s tím panímámu jako v Obsluhoval jsem Anglického Krále a tak, takže tohle kouzlo je pryč, s gumou to prostě není ono, ale zase ten den, kdy jsem přišel domů z práce a strop plaval na podlaze... Jediná skříň s tabákem zůstala netknutá, takže to beru jako znamení. :-)
Kdyby se mi to vešlo do ohnivzdornýho sejfu, tak to tam dám. :-) Ale s objemem našich zásob nezbývá než leda atomovej kryt. ;-)


P.S.: Ta představa, jak si sedím s doživotní zásobou tabáku v atomovym krytu není úplně marná. :think:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod stelton » 26 zář. 2018, 19:08

:) :) :) smeju se nahlas. Harpagon proti nam hadra.....:)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod zid@n » 21 lis. 2018, 20:10

já to řešim takhle.. takzvaná vakutyč :mryellow:

image_id: 26814
Uživatelský avatar
zid@n
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Věk: 48
Registrován: 07 bře. 2010, 12:41
Bydliště: Královéhradecko

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků