Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod klasik51 » 06 úno. 2016, 11:42

Na běžné užívání tabáku doma mám sklenici, ne skleničku, ale sklenici, kam dávám všechny sesypky tabáku. Výška sklenice 15 cm a průměr 12 cm.
Normálně je tam místo nad tabákem, tedy na vzduch 5 - 12 cm, jak kdy. Uzávěr perfektně těsní. Vždy když si uberu tabák do dýmky, dvakrát do
sklenice dýchnu a zavřu. Dělám to tak 4 roky, možná déle. :puffy: Když někam jdu, uberu si do malého pytlíku.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Bob76 » 07 úno. 2016, 11:44

littlebull píše:No, aby to nebylo OT, Xikar je na dovlhčování slušnej materiál, dycky mi to po něm líp hoří. A čím mokřejší, tím líp hoří. :lol:

Dovlhčuješ tím i dýmkové tabáky ? Dávám jej jen do Xikar "puků" do humidoru s doutníky.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod littlebull » 07 úno. 2016, 13:51

Jo myslel jsem hořlavou složku. Vlhčím vodou, když je po kafi v konvici, jinak normální kohoutek, dechem, když není nic jiného, nebo jako Klasik.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod klasik51 » 07 úno. 2016, 18:10

Bob76 píše:Dovlhčuješ tím i dýmkové tabáky ? Dávám jej jen do Xikar "puků" do humidoru s doutníky.

Bohušu, nesmíš mu naletět na každou jeho blbinu, on to nemyslí zle, on už je takovej. Jak bych to řek hezky. :think:
No, je divnej. :twisted: A proto jsem na jeho píčovinku odpověděl píčovinkou. :D
Jinak Xikar, jasně jenom přidávám do humidoru. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod basa333 » 08 úno. 2016, 14:55

jak malí kluci... :pray: . trochu jsem to porovnal.

basa
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod pby » 12 črc. 2016, 07:30

chcem si kúpiť zaváracie sklenice: niečo také http://www.gastrozone.cz/bormioli-rocco ... zaver.html ale chcem sa opýtať aký objem ? aby i tam vošla jedna 50g plechovka v optimálnom rozložení v skleničke- aké máte skúsenosti ?
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Bear » 12 črc. 2016, 08:22

Asi bych vzal ty 350ml. Mám 350ml Lock & Lock a vejde se tam i více (klidně 100 g flaku). Na víčku mám zespodu nalepené filcové podložky pod nohy nábytku a ty před uzavřením a uskladněním pokapu destilkou a tabáček je v perfektní kondici.

image_id: 23776
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod pby » 12 črc. 2016, 08:39

s tým filcom je to dobrý nápad ! ja som už ale skôr kúpil z etrafiky tie keramické koláčky a tiež som ich mal v plane nalepiť na uzáver a v prípade potreby iba pokvapkať destil. vodou. Tak hovoríš, že 350ml ? Nebude to na 50g tabaku veľa ? Určite chcem v jednej sklenici iba jednu plechovku - keby náhodou nejaká pleseň aby som neprišiel o veľa tabaku naraz - ostatné v plechovkách uchovám kým ich neotvorím a nenasypem do sklenice na ďalšie fajčenie.
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Bear » 12 črc. 2016, 08:41

Pokud jsi si jistý, že nebudeš potřebovat více, mohla by na 50 g postačovat ta 200ml v odkazu.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Yetenek » 12 črc. 2016, 09:00

Mám Lock & Lock 140 ml a padesátka tabáku se tam vejde. Sice jen tak tak, tabák je do ní nasypaný a zmáčnutý víčkem, ale zase tam je minimum vzduchu. A když tam dám tabák, který chci nějakou dobu uchovat, v optimální vlhkosti a nelezu do toho, tak jsem zatím neměl potřebu nějakého dovlhčování.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod pby » 12 črc. 2016, 09:06

áno to máš pravdu čim menši priestor okolo tabaku tým menej musíš vlhčiť (lebo odpadá zbytočne vlhčenie vzduchu okolo tabaku - a tabak svoju vlhkosť tiež nemá kde odovzdať)

Bear píše:Pokud jsi si jistý, že nebudeš potřebovat více, mohla by na 50 g postačovat ta 200ml v odkazu.

super tak idem do toho.. Už som si stiahol foto plechoviek a vyrezávam v PC etikety mojich obľúbených tabakov ktoré potom nalepím hore na uzáver sklenice
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Alter Egon » 12 črc. 2016, 12:41

Já používám na skladování sklenice WECK a sice 165 ml:

http://www.ezavarovani.cz/produkty/detail/19976cl0165--zavarovaci-sklenice-classic-165ml

Namáčknu tam celých 50g, ale většinou si tam nasypu jen půlku plechovky, která se tam pěkně rozloží, takže tam není moc místa na vzduch a zbytek tabáku nosím v originální krabičce a kouřím, takže mi nestačí vyschnout.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod pby » 20 črc. 2016, 06:40

no žiaľ musím dovlhčovať tabak D London Mix (nakoľko už mi prišiel na hranici kedy to je ešte OK) ale za ten týždeň, dva v krabičke preschol ešte viac.. Používam destilovanú vodu a keramický kameň z etrafiky - navlhčil som ho položil do plechovky hore na papier- otázka ako dlho tabak nechať odležať aby po dovlhčení aj chutil ?
ps: mam už objednané poháre s tým drôteným zakladacím mechanizmom zatvárania - potom to presuniem z plechovky tam a malo by to byť s vlhkosťou vybavene
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod Sobpeta » 20 črc. 2016, 22:34

pby píše:otázka ako dlho tabak nechať odležať aby po dovlhčení aj chutil ?


Pokud dovlhčuješ jen mírně vyschlý tabák, mělo by stačit pár dnů...pokud je to úplná mrtvola, tak nechat odležet několik týdnů a hlavně dovlhčovat postupně, teda tím myslím nenaházet do toho 10 piškotů najednou v domnění, že to bude rychlejší. Nebude, bude to hnusné a bude to močkovat.

pby píše:ps: mam už objednané poháre s tým drôteným zakladacím mechanizmom zatvárania - potom to presuniem z plechovky tam a malo by to byť s vlhkosťou vybavene


Vyřízené to nebude, vždycky když budeš otevírat tu sklenici, vyměníš v ní vzduch a tabák bude taky vysychat. Jasně, trochu míň něž v piksle, kor v nějaké netěsnící, ale bude. Už jsem to tu doporučoval 100x a nejen já, ale přeci ještě jednou. Kup si v domácích potřebách nebo v hobby marketu filcové podložky co se lepí na nohy židlí, aby nešrábaly podlahu. Prodávají se malé, velké, kruhové, čtvercové - zkrátka jak je libo. Nalep to na víčko sklenice a občas zakápni přavařenou vodou. Nebude to potm vysychat, vlhkost z filcu bude pořád lehce dovlhčovat tabák ve sklenici. Podlě mě je to i mnohem lepší než ten piškot, kterej se přeci jen většinou válí přímo v tabáku a to se mi osobně moc nelíbí. Já teď kouřím fakt dost málo a hodně stálic mezi tabáky mám načnuto furt. Jednou za měsíc to pootvírám, zakapu vodou a nic mi nevyschlo pěkně dlouho. :ok:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Příspěvekod pby » 22 črc. 2016, 08:29

Tak sklenice už dorazili pomaly presuniem tabak no a skúsim nájsť tie filcové samolepky - ako je pravda s funkčnosťou, lebo bude to tým pádom fungovať ako v humidore. Piškót je podla mňa lepší (pomalšie odparuje vodu ako filc), ale neviem ako ho upevniť tak aby sa nedotýkal tabaku v sklenici a na špagát ho vešať tiež nechcem.. :roll:
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků