Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod vs3 » 30 črc. 2004, 10:14

8 plechovek: od petersonu sunset, sherlocka, whiskey, dub a UF (5), v tobolce original, larsena (2) a z latakii balkan, caledonian jeste neco, uz nevim co. muzes doplnit?

ja sem tedka otevrel old dublin a uz je pekne suchej, to je jedina plechovka, ktera mi moc netesni. ale videl sem tu skleneny dozy po 2,5 EUR, velky tak akorat, s gumovym "tesnenim", asi to budu muset postupne koupit.

jojo, jeste mas Kentucky Bird, ze?

takze ja je budu uchovavat v dozach. budu muset koupit stojanek na dymky, maji tu jeden za 25 EUR a jeden za 52 EUR. fakt lace, skoro zdarma, ale co se da delat ... tak takhle se tu veci maji ... co se tyce cen.

vcera sem si dal na schodech Dunhilla MM965. je to fakt vyborny tabak. jestli si casem navyknes na latakie a zachutnaji Ti - o cemz sem presvedcen - tak tenhle tabak budes muset vyzkouset. je velice jemny, nadherna chut, perfektne hori ... fakt lahodna zalezitost. sou tabaky, ktery nikdy nevyschnou, proste proto, ze nemaji kdy :P
Uživatelský avatar
vs3
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 29 črc. 2004, 10:55
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod Joe » 30 črc. 2004, 10:26

Pokud není tabák moc přeschlý, používám v období, kdy je zvýšená vlhkost vzduchu jednoduchou fintu.....otevřu oplechovku a nechám ji za pootevřeným kastlovým oknem jednou nebo dvakrát přes noc........ a je to.
Uživatelský avatar
Joe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 29 črc. 2004, 12:21
Bydliště: Hranice

Příspěvekod LUBO » 30 črc. 2004, 10:53

to ano, tak naberie vlhkost, najma po dazdi, ale nestrati tym na arome?
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod piter » 30 črc. 2004, 10:55

to vs3: jj, MM965 je mnamka. Ono ty Dunhilly jsou celkove super, protoze nejen ze chutnaji a tak rychle mizi, ono i vyborne drzi vlhkost a nevysychaji.

to Joe: to okno je dobry napad, to by mozna stalo za to vyzkouset :-)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod HeadH » 30 črc. 2004, 11:24

to piter: S tim pomalejším vysicháním Dunhillů souhlasím.
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 41
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Příspěvekod Jana » 31 črc. 2004, 16:02

Zvlhčování tabáku za oknem je aspoň co vím zkušenost hlavně kuřáků cigaret, aroma to nějak zvlášť neovlivní, ale každopádně to chce jen na noc nebo třeba jen do půlnoci. Po tejdnu by výsledek byl brutální :lol:
Jinak uchovávání a zvlhčování tabáku by asi byl fajn námět na samostatnej článeček, tak kdyby byl zájem, můžu to časem nějak dát do kupy, mám k tomu i celkem dost literatury na porovnání rad a když už jsem psala ty humidory ... :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Standa » 31 črc. 2004, 19:26

To Jana - díky za rady, nic jsi neprošvihla, dárce o těchto stránkách neví, pro mě je základní že jsem ho naučil http://www.etrafika.cz :D
Uživatelský avatar
Standa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Věk: 69
Registrován: 21 črc. 2004, 07:46
Bydliště: Havlíčkův Brod

Dozy na tabak

Příspěvekod Michal Hubacz » 31 črc. 2004, 20:33

Podarilo se nam sehnat posledni zasoby doprodeju doz ktere pouziva Tuton (presne na 50 g tabaku) a ktere jsou overene ze v nich tabak zustane dlouho vlhky protoze maji dobre vyreseny uzaver. Na Etrafice budou za 45 korun. Je jich opravdu par kousku (cca 16). Podle zajmu oslovime vyrobce z Madarska a nechame si jich par dovezt. Kdo by mel o tyto dozy zajem muze me kontaktovat na mem emailu etrafika@etrafika.cz
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Jana » 02 srp. 2004, 11:37

to Michal Hubacz : Tomu říkám řešení. Včera jsem v brněnské Olympii viděla takový ty velký dózy ( tak na 250 g ) asi za 400,-. Tak do toho nejdu. Jinak neuvažujete, že byste vzal na sraz nějaký zajímavý dusátka? Nebo jiný příslušenství, co se vybírá hlavně pro radost a až pak prakticky? Já jen pro ty, co by si potenciálně nevybrali nebo nemohli vybrat dýmku a chtěli odjet ze srazu alespoň s nějakou novou maličkostí. Nebo pro takový chamtivce jako jsem já, co chtějí jak dýmku, tak něco dalšího :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 02 srp. 2004, 12:01

to Jana: Presne tak skvely napad ! Pane Hubaczi, vezmete nejake drobne hovadinky, ktere potesi (nejlepe dusatka apod. :-) )
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jana » 02 srp. 2004, 13:49

Ještě k těm dózám na tabák - neviděli jste někdo někde takový ty krásný malovaný dózy na tabák? Myslím, že je dřív Dunhill a další firmy vyráběly a bývají součástí výzdoby lepších trafik. Chtěla bych to spíš na parádu, takže bez ohledu na velikost nebo případné prasklinky.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Graveir » 02 srp. 2004, 17:33

Jana píše:to Michal Hubacz : Tomu říkám řešení. Včera jsem v brněnské Olympii viděla takový ty velký dózy ( tak na 250 g ) asi za 400,-. Tak do toho nejdu. Jinak neuvažujete, že byste vzal na sraz nějaký zajímavý dusátka? Nebo jiný příslušenství, co se vybírá hlavně pro radost a až pak prakticky? Já jen pro ty, co by si potenciálně nevybrali nebo nemohli vybrat dýmku a chtěli odjet ze srazu alespoň s nějakou novou maličkostí. Nebo pro takový chamtivce jako jsem já, co chtějí jak dýmku, tak něco dalšího :wink:


Presne...nebo ty vlhcici pecky....ta moje dlazdice vypada az prili brutalne :)) Nebo neco na ochutnani...za malej leniz by si kazdej neco nacpal :)) Takovou malou ochutnavku...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Dutch » 02 srp. 2004, 17:44

Zdravim. Tak jsem doma rozflakal kvetinac, abych mel cim vlhcit a testuju jak to bude pracovat. Vzhledove to vypada sice otresne, ale pokud to bude plnit ucel, tak by se to snad dalo vydrzet :)
Uživatelský avatar
Dutch
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 črc. 2004, 08:45
Bydliště: Sádek

Příspěvekod Jana » 03 srp. 2004, 12:27

ad vlhčení : A to vlhčení keramikou děláte s normální vodou nebo destilkou? Já bych to namáčela do destilky, příjde mi, že porézní materiál jako je keramika je ideální na rozvoj bakterií a jinejch humusů, co jsou standardně ve vodě, ale osobní zkušenost s tím nemám :roll:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Milos Cerman » 11 srp. 2004, 21:40

Jak to tady pročítám, tak vidím, že Dutch potřebuje vědět, jak na suchej tabák.
Tak teda : Uložení v humidoru je fajn, ale týká se to tabáku, který jsem právě koupil, je v relativně dobré kondici, ale já ho budu kouřit až jednou na něj dojde moje chuť.
Tabák který je přischlej tak že šustí, ten jž do humidoru nepatří. Takovej tabák se zvlhčí vložením hubky, navlhčeného papírového kapesníku, nově taky vložením keramického střepu s vodou. Nikdy nepoužívejte nikdo molitan. Ten nesaje ! Klidně bude ležet v misce s vodou, a bude mít suchej povrch. Vodu používám zásadně PŘEVAŘENOU A VYSTYDLOU. Destilka není potřeba, protože soli ve vodě rozpuštěné nevadí, ale vadí řasy a plísně eventuelně bakterie. Já přímo varuji před t.zv. "destilkou" prodávanou v marketech do žehliček a do baterií. Ta je upravená jontoměničem, a může podobné fuj klidně obsahovat. Já používám výhradně papírovej kapesník. Ten je po použití pěkně žlutej, a proto si myslím, že pokud si podobně "nažlutím" hubku anebo keramiku, měla by se po použití vyhodit.
Nepoužívám žádné chemické antibakteriály, mám strach, že by potom mokly bejt ty hnusný varovný nápisy pravdivé. Chemie se nažeru a načuchám i tak dost.
Byla doba, že se kouřila Nová směs. Ta byla balena jenom v papírovém paklíku. Ta se vlhčila kouskem jablka, bramborou, okurkou. Já jsem se s dědou vždycky přetahoval o vymačkanou půlku citronu. Tyhle věci ale doávají tabáku šmak, ne že by to u Nové směsi bylo nepříjemné, ale proč si dnes měnit vůni hotové směsi ? Zanedbatelné ani není riziko zatažení plísně do tabáku. Pamatuj, že tabák ti zásadně splesniví v pátek večer, a jen když nemáš jiný !
Steně tak si nedovedu dost dobře představit nějaký otevřený aromatik v humidoru spolu s dobrým doutníkem.
Doza by měla být na každej tabák zvlášť. Pokud mám nakoupené podobné tabáky, tak snad mohou bejt spolu. Možná se nepoperou.
Měřit vlhkost je zbytečnej přepych. Do tabáku stačí sáhnout, a poznáš, která bije. On taky každej tabák potřebuje trošíčku jinou vlhkost, stejně jako každej kuřák má trochu jiné požadavky. Na chuť, ale i na vlhkost.
Zvlhčit jde každej tabák, i když někdo tvrdí, že to pak není ono. Několikaletej tabák ale opravdu část aroma ztrácí. Je možné ho použít k přípravě vlastních směsí. Tedy na vyhazování je vždycky času dost.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků