Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Jana » 07 zář. 2004, 14:54

to imagoo : Podle mýho nejlepšího vědomí a svědomí je mimo tiskový reklamy a veškerý prezentace mimo místa prodeje zákazáno jen to, aby se tabákový výrobek označoval způsobem, z nějž má zákazník pocit, že výrobek je méně škodlivý. Ale složení mixu nebo další údaje pro identifikaci produktu tam každopádně být můžou. Naopak podle zákona na ochranu spotřebitele má být výrobek označen způsoben, který je pro spotřebitele natolik transparentní, aby tušil, co přesně obal ukrývá :wink: Takže tady bych skutečně ale skutečně nechala volnému trhu volnou ruku :lol:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 07 zář. 2004, 14:58

tuton píše:No, ja uz videl MB, kde byl udaj o sile prelepen cernou nalepkou. Asi aby si hloupoucky spotrebitel z cisla 1 nevyvodil, ze ten tabak je pro nej vlastne neskodny. Je nekdy az dojemne, jak se ten stat a jiny podobny instituce staraj, aby se mi nic nestalo :lol:


Tak to už je maxi imbecilita. Příště přelepí na vínu procenta, aby si někdo nemyslel že je třeba slabší a tedy zdravější než vodka???
To samé o přízvisku light - jogurty light taky nejsou zdravější ale mají jen míň tuku, tak proč to nemůže být na tabáku který má prostě míň nikotinu?
Pořád se nás snaží osvětou vzdělávat a pak nám upřou informace, no to je gól.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 07 zář. 2004, 15:01

pokračování - když bude chtít žíd zdravě, tak snad nebudu kouřit vůbec, ne? A je mi fuk jestli je to light nebo ne. Já chci jen vědět, jakou sílu ten tabák má, abych se nezkouřil a někde to se mnou neseklo a když mi to odepřou, je jen větší šance že se mi něco stane. PRÁVO NA INFORMACE!
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 07 zář. 2004, 15:08

Ale přátelé, na složení chlastu se neodvolávejte. Bývá tam nejšastěji napsánio : LÍH A VODA. Na skotskou píšou VHISKY PRAVÁ. tak to bysme se v nejlepším případě dozvěděli, že tam je TABÁK KUŘLAVÝ, anebo jiná ptákovina.
Ještě štěstí, že si tady můžema zanadávat.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Jana » 07 zář. 2004, 15:10

to Fénix : Ale problém je v tom, čím vytvoříš light produkt. Tak, jako u jogurtů i u tabáku se light výsledek tvoří přidáním složek, který v konečným důsledku vytvoří sice 1 paramentr light ale další parametry daleko horší pro zdraví spotřebitele. Takže právo na informace je OK, ale image light výrobků jako něčeho zdravějšího než standardní, ne light produkty je zavádějící. Proto chápu, že např. u tabáků bylo light označení zakázáno a připravuje se to i u potravin. Nicméně pokud to někdo chápe jako že když tam nemůžu napsat light, nepíšu tam nic, je to samozřejmě kravina ... ehm chybně.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod imagoo » 07 zář. 2004, 15:13

Ach ano, Jano - už mě trochu znáš - jsem expert na šíření bludů, takže je možné, že to tak vůbec není. Ale někdo to takhle výslovně kdysi v diskuzi citoval a já bych měl být opatrnější; popravdě ani nevím, kde to ověřit. Když ale třeba i v Mostex-katalogu je o složení jednotlivých směsí tak žalostně málo a většina prodavačů neví vůbec nic, tak mi to do sebe zapadlo.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 07 zář. 2004, 15:16

to imagoo : Ty jdeš dneska ňák do sebe :wink: ! To, že jsou prodavači veskrze blbý a že se na informovat nedbá, to je stará věc. Proto tady taky máme tolik k řešení a vyjasňování :lol: Já to nebrala jako šíření bludů, jen si to chtěla vyjasnit, taky mi někdy něco unikne.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 07 zář. 2004, 15:33

Milos Cerman píše:Ale přátelé, na složení chlastu se neodvolávejte. Bývá tam nejšastěji napsánio : LÍH A VODA.

To ale není pravda (pokud takové to složení ovšem opravdu není, jakože často je :wink: ).
Navíc tam máš minimálně napsáno, kolik procent alkoholu v pití je, což je podle mého dost podstatné a proto také chválím MB apod. že to zavádějí i u tabáku (i když méně exaktně).

ad light - pokud se to chystají zakázat u všeho, pak je to "v pořádku" (uvozovky se vztahují na celou tuto oblast zákonodárství :D )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 18 říj. 2004, 20:00

Vracím se k původnímu tématu : JAK UCHOVAT TABÁK V DOBRÉ KONDICI.
Dneska se v prodejně dýmek SHERLOCK HOLMES v Ústí nad Labem vyskytlo několik kusů specielních keramických dóz na tabák. Jsou dvouplášťové,vnitřní část je nepolévaná, opatřená několika otvory. Je umístěna v polévaném keramickém obalu. Celé je to uzavřeno víčkem.
Do mezistěny je možné nalít trochu vody - eventuelně whisky nebo trochu rumu. Tabák tůstane ideálně vlhký. Je to takový tabákový humidor.
Jaký je váš názor ?
Dózy se prodávají za 960.- Kč.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dix » 18 říj. 2004, 20:38

Mozno je to dobra vec..ale ja sa snazim do maximalnej moznej miery aby som nemusel tabak zvlcovat myslim ze kazde uz dodatocne zvlcovanie ubera na kvalite.

dix co kupuje plech
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 18 říj. 2004, 21:06

Ono je jedna věc zvlhčovat suchej tabák, anebo uchovat tabák tak, aby nevyschl.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 18 říj. 2004, 22:24

Milos Cerman píše:Ono je jedna věc zvlhčovat suchej tabák, anebo uchovat tabák tak, aby nevyschl.


asi to chce vic kourit a min teoretizovat :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 18 říj. 2004, 22:35

Simon píše:
Milos Cerman píše:Ono je jedna věc zvlhčovat suchej tabák, anebo uchovat tabák tak, aby nevyschl.


asi to chce vic kourit a min teoretizovat :lol:


Vono se může teoretizovat, ale u toho se musí kouřit.

Jinak k vlhčení rumem (nechtěl jsem to zveřejňovat, abych nebyl za extra prase:
když jsem koupil na troud suchej Navy mixture od MB, tak jsem ho rumem vydatně pocejpral a shodou okolností jsem ho dneska asi po půl roce nacpal a máš ho vidět, jakej je z něho tabák. Myslím, že by chutnal i Simonovi :twisted:
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 18 říj. 2004, 22:41

imagoo píše:
Simon píše:
Milos Cerman píše:Ono je jedna věc zvlhčovat suchej tabák, anebo uchovat tabák tak, aby nevyschl.


asi to chce vic kourit a min teoretizovat :lol:


Vono se může teoretizovat, ale u toho se musí kouřit.

Jinak k vlhčení rumem (nechtěl jsem to zveřejňovat, abych nebyl za extra prase:
když jsem koupil na troud suchej Navy mixture od MB, tak jsem ho rumem vydatně pocejpral a shodou okolností jsem ho dneska asi po půl roce nacpal a máš ho vidět, jakej je z něho tabák. Myslím, že by chutnal i Simonovi :twisted:


tohle experimentovani ve stylu 'jak udelat z macbarena kouritelnej tabak' nas ceka v brzke dobe vsechny :twisted: :lol: :lol: :twisted:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Zdenda » 19 říj. 2004, 13:12

imagoo píše:
Simon píše:
Milos Cerman píše:Ono je jedna věc zvlhčovat suchej tabák, anebo uchovat tabák tak, aby nevyschl.


asi to chce vic kourit a min teoretizovat :lol:


Vono se může teoretizovat, ale u toho se musí kouřit.

Jinak k vlhčení rumem (nechtěl jsem to zveřejňovat, abych nebyl za extra prase:
když jsem koupil na troud suchej Navy mixture od MB, tak jsem ho rumem vydatně pocejpral a shodou okolností jsem ho dneska asi po půl roce nacpal a máš ho vidět, jakej je z něho tabák. Myslím, že by chutnal i Simonovi :twisted:


Já za se pocejpral MB Navy flake zeleným čajem a taky nebylo špatný
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků