Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod jetam » 28 kvě. 2017, 15:55

To zni jako rozumnej plan. Jo a bacha, pokud chces 10g vzorky, tak ty v Blanicky moc nemaji (rozhodne ne tolik, co je k vyberu na eshopu), tam te napakujou plechovkama :mryellow:

Jinak bych ti na zacatek doporucil tabaky od Dunhillu, ty jsou obecne vzato blbuvzdorny a neda se tam slapnout vedle. Navic jejich portfolio neni zas tak zbytecne (pro zacatecnika) rozsahle, a pritom tam jsou zastoupeny vsechny zasadni typy tabaku. Vsak on ti je tam Vorza stejne naordinuje :twisted:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Venca » 29 kvě. 2017, 18:29

V Blanický jsem se vzorkama vůbec nepochodil, ale vždycky jsem si tabák odnesl. Dal jsem na radu a nemůžu si stěžovat. ;-)
Venca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 26
Věk: 36
Registrován: 30 dub. 2017, 21:38
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Martin Pedain » 29 kvě. 2017, 20:29

moreplavec píše:Díky, zkusim. Dělám si malý seznam tabáků co obecně lidi pochvalují a skočim do eTrafiky pro vzorky :) Snad se huba brzy vypálí, díky za rady, čaj bude ideální. Včera jsem zkusil bílé víno a to nefungovalo.


Něco s mlíkem, třeba kafe. Udělá to takový povlak.

Vína k dýmce jsou super, jen to chce dobře nakombinovat. Špatná kombinace pokazí obojí. K bílýmu jsou dobrý Va, k červenýmu Lat, DF. ALe je to věc vkusu.
Např. VaPer k bílýmu, Dunhill Royal Yacht k červenýmu - tady si nemohu pomoct, ale pro mne je to boží mana.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod mizantrop » 29 kvě. 2017, 21:05

Venca píše:V Blanický jsem se vzorkama vůbec nepochodil, ale vždycky jsem si tabák odnesl. Dal jsem na radu a nemůžu si stěžovat. ;-)

Objednaj si vzorky podla recenzii /tabaky.cz v prvom rade, tobaccoreviews v rade druhom - povinnost anglictiny/ a v etrafike zadaj, ze si ich vyzdvihnes osobne. Neplatis nic a pockaju ta tam :puffy:
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Venca » 30 kvě. 2017, 05:27

mizantrop píše:[quote="

Objednaj si vzorky podla recenzii /tabaky.cz v prvom rade, tobaccoreviews v rade druhom - povinnost anglictiny/ a v etrafike zadaj, ze si ich vyzdvihnes osobne. Neplatis nic a pockaju ta tam :puffy:[/quote]
Na podruhé jsem si je už objednal na netu s tím že si je tam vyzvednu.. Ale nejde odejít bez tabáku když už si tam pro něj člověk šel.. :-))
Venca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 26
Věk: 36
Registrován: 30 dub. 2017, 21:38
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod jetam » 30 kvě. 2017, 10:19

Tady si dovolim ti odporovat. Jako primarni zdroj informaci bych rozhodne volil Tobacco reviews. Na Tabaky.cz toho zas az tak moc nenajdes a aktualita prispevku je nic moc. Takze jestli chces hledat informace o tabacich, tak tady: http://www.tobaccoreviews.com/
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bel » 06 srp. 2017, 15:17

Ahojte,

tak Vás checm poprosiť o radu. Idem si z etrafiky objednať TÚTO Stanislawku a k tomu nejaké vzorky.

Na ceste už mám plechovku Sherlocka. Tuto som si zo vzoriek vybral zatiaľ Peterson Old Dublin a Ashton Artistan's Blend. Poraďte aj nejaké iné. Som nefajčiar (cigarety som naposledy fajčil pre 6 rokmi) a teda ideálne slabšie tabaky, ktoré ma rovno nezabijú .. dik :D
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bear » 06 srp. 2017, 18:17

Ja bych ty uzeniny prolozil nejakou cistou virginkou. Treba SG Full Virginia Flake nebo Dunhill Flake. Mozna Rattrays Old Gowrie nebo Hal se spetkou perique.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Plachtař » 06 srp. 2017, 18:51

Bear píše:Ja bych ty uzeniny prolozil nejakou cistou virginkou. Treba SG Full Virginia Flake nebo Dunhill Flake. Mozna Rattrays Old Gowrie nebo Hal se spetkou perique.

Když jsem u čité Virgine doporučuji Patriot flake od DTM, ale pozor je silnější. A z latakií bych nezapomněl na Old Ironside, taktéž od DTM!
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bear » 06 srp. 2017, 18:59

Presne tak. A vzhledem k cene bych s Patriotem a OI klidne zacal. Ted teprve uzris bohatost sveta dymkovych tabaku.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Plachtař » 06 srp. 2017, 19:49

Bear píše:Presne tak. A vzhledem k cene bych s Patriotem a OI klidne zacal. Ted teprve uzris bohatost sveta dymkovych tabaku.


Děkuji že ses mne zastal náčelníku. Já mám DTM dost rád, https://www.etrafika.cz/vypis/243/dan_tobacco tady si lze dobře vybrat. Upřímně Torben Dnas No.999 je hooodně silný chem. aromatik, ale Olaf poulson je takový příjemný přírodnější aromatik. Tan Cavendish to příjemně zjemňuje a jsou hooodně slabé!
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 07 srp. 2017, 23:14

Bel píše:Ahojte,

tak Vás checm poprosiť o radu. Idem si z etrafiky objednať TÚTO Stanislawku a k tomu nejaké vzorky.

Na ceste už mám plechovku Sherlocka. Tuto som si zo vzoriek vybral zatiaľ Peterson Old Dublin a Ashton Artistan's Blend. Poraďte aj nejaké iné. Som nefajčiar (cigarety som naposledy fajčil pre 6 rokmi) a teda ideálne slabšie tabaky, ktoré ma rovno nezabijú .. dik :D



Mno... :think: ...

... Sherlock ani Old Dublin zrovna extra slabé tabáky neni sú.

Já bych doporučil Erinmore Mixture nebo (ještě slabší) Skandinavik Regular ... to je takový calvados až jablečný štrůdl, aroma lehké, tabák lehký. No a pak GH Kentucky Nougat, to je hodně hebké pokouření, ale síla už je tak normální.

Pokud si troufneš na flake, tak SG Best Brown flake, také slabší a lehce aromatisované někam k ořechu a medu.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bel » 08 srp. 2017, 23:10

Vďaka všetkým, po tom Erinmore a Skandinavik Regular sa určite obzriem. DNes mi domov dorazil Sherlock a z tej vône som nadšený :ok: chcem pobehať aj tunajšie trafiky a popozerať, kde čo majú, aj keď nejaký dobrý výsledok si nesľubujem.. tu na východe SR skapal pes..

Zajtra alebo pozajtra by mi mali dôjsť vzorky Artisan's Blend, Old Dublin a SG Full Virginia Flake aj s fajočkou, tak sa neviem dočkať :smoke1:
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod bob » 09 srp. 2017, 00:31

Podle mne je SG Full Virginia Flake celkem složitý, málo hořlavý a silnější tabák. Jen varování, abys nebyl zklamaný.
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bel » 10 srp. 2017, 17:24

Mno.. :smoke3:

na fajčenie fajky som sa veľmi tešil, z novej Stanislawky som nadšený, ale.. po prvom fajčení som prišiel na to, prečo som prestal aj s fajčením cigariet. Nechutná mi to :(

Neberiem to nijak tragicky, vyskúšal som niečo, čo som vždy obdivoval a zistil, že to proste nebude pre mňa. Aj tak budem tento koníček vždy obdivovať a na ľudí bafkajúcich fajočku budem vždy pozerať s úžasom :)

Ak by niekto chcel veci za lepšiu cenu, dajte vedieť.. idem svoje drobnosti hodiť do Nabídky, nech sa mi vráti aspoň časť peňazí..
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron