Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Tapinek » 16 dub. 2020, 11:27

Noooo... Jak se to vezme, IMHO Ty? ;-) Ma premisa je, ze ve Tvem pripade se jedna o vysokoskolaky. A pokud je jim neco opakovane receno a oni nejsou sto si to zapsat nebo pote nedej boze vynalozit trosku toho sadla na hledani, tak tam nemaji co delat.

A to plati obecne. V dobach naseho "mladi" bylo co? Prd. Kartoteky atd. V dnesni dobe s moznostmi vyhledat si temer cokoli okamzite telefonem... Asi mam blbej pristup, ale nejdriv si prectu co muzu a pak se teprve ptam. No, skoro vzdycky...;-)

Priznam se, ze k vyse uvedenemu jsem se dobral tim, ze vidim, jak dneska vypadaji absolventi (9 z 10). Bez internetu ani ranu a co nenajdou na prvni pokus, to nestoji za premysleni. Dostanou vyresit problem, zaseknou se, tak na to kaslou a pul dne jen tak bezcilne serfujou na netu (autobazary, eshopy, apod.)... Zadna otazka, zadna zadost o pomoc ci nasmerovani. Maximalne NEVIM, udelej to ty... :-/ Kazdej chce jen titul a brat dlouhy penize... ;-)

To jen tak trosku :ot: . ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod MBO » 16 dub. 2020, 13:54

BATRACHOS píše:
Pan Batrachos vychází ze základní zkušenosti víc jak patnácti let na universitě, která říká:

na první hodině studentům 3x zopakujeme podmínky zkoušky :|
ještě před začátkem semestru jsou podmínky zkoušky zveřejněny na webu :eh:
na přednášce nejlépe promítneme stránku předmětu a mj. ukážeme tam zveřejněnou formulaci podmínek zkoušky :x
... téměř každý student se během zápočtu zeptá, jaké jsou podmínky zkoušky. :palm:

Od čeho je tady učitel? No přece aby každému vlídně vysvětlil, na co se ptá. :smoke1:


:D :D :D Jinak tohle je na samostatné téma nebo možná na román. Zvlášť v dnešní době dálkového studia. Ale obdivuju Tvou trpělivost (v dobrém). Proč? Protože mám dvě děti školou povinné.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Ferd » 16 dub. 2020, 16:56

Chlapci, moc mi to hlava nebere ...
Někdo se ptá v rubrice pro začátečníky a jiný mu odpoví-není forum od toho? A ti co mají 15 letou univerzitu kouření a přijde jim to zbytečné-proč si čtete rady začátečníkům? A když užto čtete-tak proč to škrábete, když vás to nesvědí? :D :D
Někoho těší, když může jinému poradit. Proč mu v tom bránit? Kam se poděla bohorovná dýmkařská přívětivost a velkorysost? :smoke5:
Po pravdě-přečíst si nejprve "všechno" o dýmkách a kouření a teprve pak se ptát-nezdá se vám to nesmysl? Těch článků jsou tisíce. Na webu najdu libovolnou odpověď na cokoli-včetně placaté nebo duté země. :lol: V kterém odstavci se má začátečník poptat někoho zkušeného jestli koupil správnou dýmku? :lol: :lol: :lol: Třeba chce jen poklábosit..
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 16 dub. 2020, 18:38

No ano, v radách pro začátečníky se poptat. A ano, nejdřív si čtu a pak se ptám. Nepřipadá mi to jako nesmysl.
Projíždím všechno nepřečtené, tak proč se mám vyhýbat tomuto vláknu. :think: A mám určité povinnosti.
O svědění a škrábaní nic nevím. Všichni jsme tady psali v pohodě. Poklábosili jsme.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kryštofe - ty židle, to byla reakce na Domkův příspěvek :smile: nemyslel jsem židli za katedrou :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Domek » 16 dub. 2020, 22:05

BATRACHOS píše:
Jde o to, na co se vztahuje ten plurál. :?:

S plurálem jsi začal ty, tak bys také měl vědět na co se vztahuje.

Ale uklidnilo mě, jak jste se nakonec všichni shodli na tom, že svět jde do kopru a mladá generace je zparchantělá.
To se říká, co svět světem stojí a bude-li se to říkat i dál, tak je tento pravděpodobně stále v pořádku. :puffy:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 17 dub. 2020, 15:34

Jasně, fórum není encyklopedie, stejně jako universita není Akademie věd. Vtip je v té interakci, v konkrétní osobě lidsky uvádějící do problematiky.

Možná vám povím jednu historku, co se nedávno stala mé mamince:
Přijde do nějaké neznámé lékárny, koupí léky a při placení se ptá: jak máte otevřeno? A lékárník povídá: máte to na dveřích, to je ze zákona. Nu dobrá, tak popadne krabičky léků a dává si je do tašky u stolku. I slyší, jak ten lékárník dalšímu zákazníkovi praví: máte to na dveřích, to je ze zákona... :palm:

No tak já bych tam asi rád nechodil... :wink:

Takže: odpověď učitele studentovi, že to má na webu, mi nepřijde to pravé ořechové. Na druhou stranu, student, co se blbě ptá, asi úplně nemůže počítat s nějakou mojí podporou a tak. Obě strany by měly mít nějaký ohled, učitel není prodavač, ale také ne vznešená nedotknutelná autorita. Student by se měl ptát, když fakt neví, a učitel by měl být vlídný. Pak se to sejde ideálně uprostřed.

Že tuhle "Kinderstube" u nás (nejen) mladí postrádají, je fakt.

U fajek je to asi tak, že fórum je pro mnohé místo, kterým jen procházejí a zeptají se na pár základních věcí, na něž narazí v prvním týdnu svých pokusů. Většina by asi neprocházela celá vlákna dýmky.net, je toho dnes tolik, že by se ke kouření dostali na podzim. Včasná a použitelná rada může u leckoho zabránit, aby s tím vztekle sekl. Nezapomeňte, že fajfkaře už dnes začátečník nemá, kde by potkal: nelze se zeptat starého kozáka od vedlejšího stolu, jako to bývalo za nás. Začátečník je prostě sám a to je těžké. Později třeba narazí na klub, kam se dá chodit kouřit, ale tipuji, že tohle úplný zelenáč neudělá. Ten si nejprve musí vybrat fajfku a tabák a pár dalších věcí, a pak prostě chvilku procházet těmi prvními krůčky.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Tapinek » 17 dub. 2020, 17:48

Pravda, uznávám... Jen já už okolním světem okoral. ;-) Vidím-li snahu, rád danou věc zopakují třeba 10x... Bohužel narážím většinou na lidi, co to mají totálně na háku. :-/ Ale... To se nevztahuje na starší lidi, tam je to zcela něco jinšího...

Nicméně na svou obranu musím říct, že kdyby si jakýkoli nováček přečetl alespoň posledních 10 - 20 stránek tohoto vlákna, tak tam narazí na několik Tvých zcela vyčerpávajících esejí... To, že se někdo optá zas a znova na téměř identickou věc znamená, že neudělal ani to (práce tak na 10 minut), že mu snaha o vědění a poznání nestála ani za tak málo.

A už neškrábu, co mě nesvědí... ;-) HOWGH.
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod mihra » 17 dub. 2020, 18:51

Tak tohle plně podepisuji :ok:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 20 dub. 2020, 12:14

:lol:

No jo, čert u Wericha vytýká jedné pohádkové postavě, že je idealista. Co se dá dělat... :palm:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod craftwerks » 10 čer. 2020, 15:28

Zdravim

mam dotaz ohledne cisteni kotliku, jelikoz zacinam a dymka ma za sebou 2 dymani. Po stenach zostal zapecenej tabak tak jestli ho vyskrabat nebo nechat tak a bude soucasti karbonove vrstvy. Prikladam obrazok kotliku. Diky za rady
[img]image_id: 28094[/img]
craftwerks
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 čer. 2020, 09:01

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bentley » 11 čer. 2020, 12:39

Vytři papírovým kapesníkem a co na stěnách zbyde, bude budovat cake.
Po kouření: 1) Nechat vychladnout popel
2) vysypat a vytřít hlavičku kapesníčkem
3) čističem protáhnout kanálek v hlavičce i v náustku
4) přehnutým čističem nebo cípem kapesníčku vytřít filtrovou komoru náustku a dutinu čepu v hlavičce
5) nechat odpočinout do druhého dne
Po vytření hlavičky nakoukni, jestli se tam netvoří napálená místa, to by vyzývalo ke zpomalení kouření.
Tímto pro dýmku uděláš vše potřebné a další starosti si nedělej. Po dlouhém čase se cake v hlavičce zredukuje - zaškrábne, ale to až se ti tam nevejde ťapťátko.

Hlavně si v klidu dýmání užívej
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 516
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod craftwerks » 11 čer. 2020, 13:11

Bentley diky moc :ok: :puffy:
craftwerks
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 čer. 2020, 09:01

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod itrnda » 13 čer. 2020, 19:06

Já po tom dokouření ještě (pokud jsem dokouřil pořádně) ucpu hlavičku palcem a trošku protřepu, aby se ten šedý popílek pěkně dostal v hlavičce všude, než to vychladne. Není to moje rada, to jsem nečetl někde tady od někoho prokouřelejšího a zdá se mi to užitečné.

:ok: Každopádně oceňuji rady moudřejších i po desáté opakované, protože taky svědčí o tom, že:
- Toto fórum je drtivou většinou sdružením opravdických, na nic jinak si nehrajících gentlemanů, dýmka je jejich záliba a svoji vyhraněnost a tvrdost si pěstují až v byznysu, který je opravdicky živí
- Leckdy se zde opravdu dost obtížně hledá v historii
- I začínající kuřák, kterému se prostě hledat nechce, nebo (si myslí, že ...) nemá čas, si zasluhuje pozornosti a pomoci kolemjdoucích, protože jsme pravděpodobně evolučně vymírajicí druh a bude asi už jen hůř.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bentley » 13 čer. 2020, 23:23

... a pak si olízneš palec na rozloučenou :D :D :D
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 516
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod itrnda » 14 čer. 2020, 08:19

Asi jsem to blbě napsal, samozřejmě trošku předtím popílek promíchám, on trošku vychladne. Ještě jsem se nespálil.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


cron