Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Plachtař » 10 srp. 2017, 17:31

Bel píše:Mno.. :smoke3:

na fajčenie fajky som sa veľmi tešil, z novej Stanislawky som nadšený, ale.. po prvom fajčení som prišiel na to, prečo som prestal aj s fajčením cigariet. Nechutná mi to :(

Neberiem to nijak tragicky, vyskúšal som niečo, čo som vždy obdivoval a zistil, že to proste nebude pre mňa. Aj tak budem tento koníček vždy obdivovať a na ľudí bafkajúcich fajočku budem vždy pozerať s úžasom :)

Ak by niekto chcel veci za lepšiu cenu, dajte vedieť.. idem svoje drobnosti hodiť do Nabídky, nech sa mi vráti aspoň časť peňazí..


Víš každý se tím musí nějak prokousat. Já jsem si do začátku koupil naprosto chemický aromatik, o němž jsem byl přesvědčený, že je boží. Rozdíl oproti cigaretám je obrovský, chuť nekazí papírek, je tady i Perique, Latakie, Orient... Ne jen čistá Virginie jako u cigaret. Zkus aromatizované směsy, nebo latakii, ale po prvím ochutnání to nemůžeš zabalit. Neuraz se, ale je to přístup nějakého malého dítěte, kterému někdo rozkopl bábovičku na písku. Zkus to a uvidíš, ani Řím nestál za jeden den :smoke5: :smoke5: :smoke5:
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod RottenFox » 10 srp. 2017, 19:28

:arrow: Bel: No ono to první kouření většinou nejsou žádný chuťový orgie...
Chvíli to trvá, než si huba zvykne a pak taky než se nová dýmka zakouří.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bel » 11 srp. 2017, 00:04

Ja som zklamaný hlavne z chute. Predstavoval som si niečo výnimočné, čo bude mať od hnusnej chuti cigariet na hony ďaleko. A predsa mi fajka chutnala, ako obyčajné cigarety :/

Čím to je? Zlým výberom tabaku? Či len mojimi prehnanými očakávaniami?
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod RottenFox » 11 srp. 2017, 05:41

Že ti konkrétní tabák nesedí je samozřejmě možné.
A pak hlavně to zakouření dýmky. Opakuji, prvních pár kouření za moc nestojí. To dřevo se musí zakouřit. :ok:
Navíc ten Sherlock, kterého jsi zvolil, si v dýmce fakt musí sednout a chce to kouřit veleopatrně, jinak si to hned spaříš a chuť jde do kopru.
Zkus něco nenáročného, namátkou třeba zelenou Amphoru - Rich Aroma. To je celkem jednoduchej tabák, co jde snadno kouřit a budeš z něj cítit ňákou chuť, i když to třeba přetáhneš.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod MBO » 11 srp. 2017, 06:32

Bel píše:Ja som zklamaný hlavne z chute. Predstavoval som si niečo výnimočné, čo bude mať od hnusnej chuti cigariet na hony ďaleko. A predsa mi fajka chutnala, ako obyčajné cigarety :/

Čím to je? Zlým výberom tabaku? Či len mojimi prehnanými očakávaniami?


Ale tak to přece je. Dýmka chutná mnohem líp, a nešlukuje se, takže je i zdravější. Sherlocka ani FVF si, myslím, na začátku moc neužiješ. Ale hlavní je pečlivě nacpat a nekvaltovat při kouření, a to se musíš naučit, jako se učíš jezdit na kole.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod pitrson » 11 srp. 2017, 08:11

Bei :arrow: Mne trosku pripominas cloveka, kterej se chce naucit plavat, protoze se mu to v televizi moc libilo. Tak skoci do bazenu a hned vyleze se sdelenim, ze to tusil ze plavani pro nej proste nebude, protoze ve vode kde nestaci se vzdycky topi... :clamp: :twisted: :smoke1:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod beda » 11 srp. 2017, 10:34

:arrow: Bel
Na dosavadního nekuřáka sis vybral dost silný a tělnatý tabáky, ty jsou spíš pro lidi, co už mají něco za sebou. To už ti naznačoval BRATRACHOS. Aby sis je užil, potřebuješ pro každej z nich jednu fajfku a trpělivost s jejich zakuřováním. Takovejch 50g z jednoho kotle je minimum, aby se ty chutě vůbec objevily. Další věcí je fakt, že i po tom by tě nemusely oslovit, přeci jen se jedná o dost naturální kusy a jejich chutě ocení spíš člověk, co jede v tabáku dýl. Bejt tebou, poslal bych do světa jen je. K fajfce bych si pořídil uhlíkový filtry a nějakej jednoduchej aromatik a hlavně kopu klidu a trpělivosti. Nikdo tě nenutí kouřit od začátku jak červenej brabenec. Prostě si zapal jen ve chvílích, kdy na to budeš mít pohodu a náladu. V tý fajfce nic nestřídej, dokuřuj, čisti a dávej jí čas na vyschnutí. Pokus se z ní vykouřit aspoň jednu tobolku a uvidíš, jak se to bude vyvíjet. Spoustě lidí voní dýmka a představujou si, že bude i podobně chutnat, ale to je monstr omyl, i ten nejnavoněnější arouš je hlavně o chuti tabáku, jen se v něm hůř hledá, to aroma tam vždy leží jaksi vedle. Očekávat od meruňky na obalu, meruňku v puse, je slepá ulička, dovede tě maximálně tak k dýmce vodní. Jestli je ti vyloženě protivná chuť světlýho listí, na němž je založena drtivá většina cigaret, tak kup něco s vyšším podílem Black Cavendishe. To je do černa dvakrát fermentovanej a těžce naslazenej materiál, s minimem nikotinu. Takovej Holger Danske Double Fermented by mohl bejt něco pro tebe, černý aro bez orientu a praženýho burley, v tom bude jen lehce probleskovat světlá Va a jinak to bude hebkej, kulatej a slabounkej kouř. A okolí tě určitě pochválí.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bel » 11 srp. 2017, 16:15

Vďaka za rady.. vyskúšal som Old Dublin a moc rozdielu v chuti som necítil.. ešte tomu dám šancu :)
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Tapinek » 11 srp. 2017, 17:33

Počítej s tím, že rozeznávat chutě závěs až po několika desítkách dýmek... Takže máš tak plán alespoň na půl roku... ;-) A to je tak taky čas na naučení se základního ovládání dýmky... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bear » 11 srp. 2017, 18:36

Ja myslim, ze v pripade Bela to bude chtit prioritizovat predevsim trpelivost a mozna si do zacatku neco malo nacist. Vse ostatni prijde, nesmi to ale vzdavat po prvni dymce :lol:
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bel » 11 srp. 2017, 19:14

Mňa mätú hlavne youtuberi.. dostanú novú fajku, ktorú nikdy pred tým nefajčili.. a hneď sa tvária, akože ide o neuveriteľný chuťový zážitok.. niečo mi tu potom nesedí :D
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod mihra » 11 srp. 2017, 19:32

Tož tak:
To si jeden děda naříkal u lékaře, že už mu nejde sex jako dřív.
Doktor: "Co byste chtěl. vzdyť je vám už 80 let."
Děda:" Když stejně staří kamarádi říkají, jak jim to ještě jde."
Doktor: "A co vám brání, abyste to říkal taky?"
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod beda » 11 srp. 2017, 20:17

:arrow: Bel
Neni wod věci si uvědomit, že dýmka je poněkud starší a osobitěji umanutý nástroj, než youtube. Jestli chceš nějak vypadat a působit, tak věř, že neni nic účinnějšího, co by tě přesvědčilo o zcestnosti záměru ji k tomu použít. Dříve nebo později zjistíš, že je to fakt mrcha, která žádá věrnost, investici a poslední co ji zajímá je mlaďas, kterej si s ní jen chce vyladit imidž. Pro začátek se drž rodu a pochop, že artefakt kterej spojuje zemi, vodu, oheň a vzduch, dohromady se zrakem, hmatem, čichem i chutí, asi nebude žádný wořezávátko na pastelky k dětskejm omalovánkám.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod RottenFox » 12 srp. 2017, 00:52

Bel píše:Mňa mätú hlavne youtuberi.. dostanú novú fajku, ktorú nikdy pred tým nefajčili.. a hneď sa tvária, akože ide o neuveriteľný chuťový zážitok.. niečo mi tu potom nesedí :D

Jo, přesně to jsem si u těch pár videí, co jsem viděl, říkal taky.
To samý u vůbec prvního kouření nějakýho novýho tabáku. Dvakrát z dýmky potáhne jak z bonga, tváří se u toho strašně důležitě a "Hmmmm, dobrý to je." (pokaždý, když to vidím, tak se mi hned vybaví ta sova tady v 0:30 https://m.youtube.com/watch?v=6MbBWBKFsNw) a pak ti vlastními slovy odříká výcuc recenzí z netu.
Neříkám, že jsou tací všichni, ale kravin už jsem tam viděl dost.
Blbý je, že net unese všechno a někdo z toho pak může být lehce zmatený. ;-) Ono pro blbej návyk stačí od některých odkoukat prasostyl kouření a už se to pak nabaluje.

Zbytek pak co tamdle nademnou píše beda.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Juri » 12 srp. 2017, 01:24

přesně jak praví beda :ok: respekt
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron