Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod littlebull » 07 kvě. 2016, 08:22

A co zkusit poslat fotku komory s popisem problému Jirsovi?
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vítek » 07 kvě. 2016, 09:45

No vetšinou kouřím skoro už jen ze svých výtvorů a jak píše littlebull je to spíš na zakrytí. Nechutná to, daleko rychlejší a chutnější mě přijde uvnitř dřevo:)
Uživatelský avatar
Vítek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 297
Věk: 46
Registrován: 11 bře. 2016, 21:45
Bydliště: Modřice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Brav » 07 kvě. 2016, 10:09

tá pasta ma tak vytáča, že ju dávam preč vždy... chutí to hnusne, pri fajčení to celé nejak zmäkne potom sa na to lepí tabak a tvoria prípečky jak krava. A podobnú skúsenosť mám aj ja s poslednou dýmkou od Jirsu ...
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Ragaz » 07 kvě. 2016, 10:29

No já mám Jirsovku jednu přibližně ve stejné ceně a pokud si dobře vzpomínám tak tam žádnej výmaz nebyl, jen čistý dřevo.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod littlebull » 07 kvě. 2016, 11:45

Opakuju se tady už po x-tý. Kdo a proč by se míchal s nějakým tmelem a věnoval čas vymazávání, když je kotel bez vad?
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod MBO » 07 kvě. 2016, 15:31

Kouřím dýmky s výmazem i bez. Nikdy jsem ho neodstraňoval - ani u levných a už vůbec ne u těch dražších - a možná jsem si tím ušetřil nejedno překvapení. :think:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Hakor » 07 kvě. 2016, 21:34

Nevím, jestli ušetřil je to správné slovo. Mít v dýmce kazy a vymazat je pastou, aby nebyly vidět, to není ok... :naughty:
Hakor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro. 2015, 09:47
Bydliště: Mělnicko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Brav » 07 kvě. 2016, 23:26

Mňa to len vždy sklame... každú pastu dávam von a to čo sa pod ňou skrýva ma len utvrdzuje v tom, od ktorého výrobcu nemám kupovať ... aj keď sa mi Jirsovky nesmierne páčia ... je to škoda
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod James30 » 17 kvě. 2016, 10:22

Hezký den všem.

Coby dlouholetý kuřák cigaret jsem se ve svých Kristových letech rozhodl pro zdravý životní styl a zkouším po jednom marném pokusu před pár lety dát dýmce druhou šanci :joy: . Na doporučení v obchůdku v Blanické jsem si koupil Peterson Irish Whiskey a mám už za sebou druhé dýmání. dýmku (Chacom Samba) nacpávám klasickým "rodinným" způsobem na třikrát. Kouřím takněco přes 40 minut, nějak výrazně nemusím připalovat, jakž takž se mi daří všechno dokouřit do konce, ale požitek zatím moc žádný. Mám dva dotazy:

1) Nevím, zda je dýmka zakouřená - před lety jsem z ní kouřil cca 8x, ale vždy tak nějak přerušovaně, Cake se mi podle mého nevytvořil v té spodní čtvrtině, resp.je tam nejtenčí. Tabák, kterým jsem zakuřoval, byl tehdy Mac Baren Scottish Blend. dýmka mi příliš nechutná ani teď po druhém kouření, na jazyku mi zůstává taková nakyslá pachuť. Přitom dýmku jsem vždy (i před lety) vyčistil a nechal vyschnout, plus vyndal filtr po každém kouření.

2) Nevím, jak kouřit, resp. tahat kouř. Klasické natáhnutí kouře do pusy mi prostě nefunguje - do půl minuty pak dýmka zhasne. Jediné, co mi funguje je, že natáhnu kouř do pusy a pak lehce fouknu zpět do dýmky, a to několikrát za sebou, než se dýmka rozfajruje (byť teda ne tak, aby pálila v dlani). Nejsem si jistý, jestli je to takto správně, včera mi ke konci trochu bublala, takže jsem asi tím to způsobem trochu spařil tabák, předpokládám.
James30
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 40
Registrován: 09 kvě. 2014, 08:08
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod MBO » 17 kvě. 2016, 11:17

Možná zkus míň tahat. Kouř nefoukej zpátky do dýmky, ale vypouštěj ho ústy nebo nosem. Zkus kouřit, jako bys popíjel víno - jen tak usrkávat a ochutnávat. To, jestli dýmka zhasíná nebo nezhasíná, záleží z velké části na nacpání. I metoda dítě-žena-muž se dá přecpat. Dýmka pak netáhne. Zakouřená dýmka sice chutná líp, ale rozhodující je správné kouření. Držím palce.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Domek » 17 kvě. 2016, 11:53

:arrow: James30

Má rada zní: Zastav se kterékoliv pondělí u Smradu a von se ti "na to někdo koukne". A ty zase uvidíš jak to dělají ostatní. Je to mnohem efektivnější než instrukce na dálku.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod James30 » 17 kvě. 2016, 12:30

Moc děkuju za rady a hlavně za pozvání :joy: . Rád se zastavím - jen jsem se nějak nedopátral, kde přesně je U smradu, chápu dobře, že to je hospoda U Růžového sadu? :oops:
James30
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 40
Registrován: 09 kvě. 2014, 08:08
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod James30 » 17 kvě. 2016, 14:36

a ještě mám přece jen jeden dotaz - četl jsem tu na fóru thread o zakuřování a jsem trochu na pochybách. Cake má být prý spíš lesklý a hladký, naopak to, co mám v dýmce je spíš takové vlnité a hrubé, tak se bojím, jestli jsem jí něco neudělal. dneska z ní hodlám kouřit, tak se ptám, nicméně asi určitě zajdu na nějaké setkání osobně a rád se nechám poučit přímo na místě :-)


image_id: 23303
James30
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 40
Registrován: 09 kvě. 2014, 08:08
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Domek » 17 kvě. 2016, 15:07

Já myslím, že to má vypadat přesně takhle. Jestli ne, tak to máme oba blbě. :smile:
Dobré je, alespoň občas (někdy prostě není po ruce), po vyčištění, komoru ještě vytřít zmuchlaným ubrouskem. Ještě vlhký cake se tím vyhladí a "utemuje". Někdo to uhlazuje prstem - také možnost. Důležité je, aby cake přibýval pomalu a rovnoměrně. I když ve spodní části komory se mu obecně moc nechce - netřeba si z toho dělat hlavu. A samozřejmě nenechávat na stěnách přilepené nespálené kousky tabáku.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod James30 » 17 kvě. 2016, 15:22

tak to mě uklidnilo - moc díky :smoke5: . Ten ubrousek jsem shodou okolností použil včera, když jsem dokouřil. Jak jsem cítil, že to močkuje, narval jsem po vysypání popela kapesník a nechal ho tam, než jsem došel domů, aby se ta vlhkost snáze nasákla.
James30
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 40
Registrován: 09 kvě. 2014, 08:08
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků