Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vietnam » 30 led. 2020, 16:18

Co Ascanian n0. 2 velmi dobry s orientalem?
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bentley » 31 led. 2020, 14:14

Tak Ascaniana No.2 jsem právě načal, zatím dva kotlíky a máš pravdu, dobrý. Má rozumnou sílu a chuť orientálu se postupně vyvíjí. s potěšením ho budu studovat :puffy:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Stanley64 » 01 úno. 2020, 11:13

Ascarian 2,je fakt dobrý ale 1nie
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod LKWBronson » 09 úno. 2020, 11:59

Bentley píše:Tak Ascaniana No.2 jsem právě načal, zatím dva kotlíky a máš pravdu, dobrý. Má rozumnou sílu a chuť orientálu se postupně vyvíjí. s potěšením ho budu studovat :puffy:

Zdravím a mám dotaz. Kde se dá ten tabákový zázrak koupit, nebo objednat? Díky moc za odpověď!
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vietnam » 09 úno. 2020, 12:05

Etrafika.cz koukaj po tabakach DanTobacco nebo DTM. Je to ascanian No.2 Castle Blend
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Stanley64 » 09 úno. 2020, 12:05

Skus pozrieť na etrafika, alebo tu https://www.tecon-gmbh.de/index.php?cPath=667_1062
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Staro-nový kuřák

Příspěvekod Fin » 04 dub. 2020, 11:12

Zdravím všechny milovníky tabáku,

Mám pár dotazů jako nový kuřák dýmky. Doutníkům holduju již nějakou dobu, avšak téma dýmek mi zůstává zahaleno. Chtěl bych poprosit o zhodnocení koupi první dýmky a poradit ohledně tabáku.

https://i.postimg.cc/FzPc1wfm/20200404-095418.jpg
https://i.postimg.cc/wxFBKX8X/20200404-095354.jpg

Dýmka ji od českého výrobce Jirsa. Přišlo mi fajn, udělat si konečně radost a odpořit českého výrobce. Cena cca 2000 kč. Délka dýmky je 15 cm. Hloubka tabákové komory je 40mm. Průměr tabákové komory je 20mm. Náustek je z akrylu. Pokud nejsem úplně mimo tak je to tvarem biliard. Někde jsem četl, že žilkování je dobrý znak kvality dřeva a jeho tvrdosti. Je tato dýmka vhodná pro začínajícího dýmkaře? Také bych se chtěl zeptat jak je to s tabákem. Někde jsem četl, že se doporučuje kouřit jen jeden druh tabáku z dýmky. Jinak to příliš ovlivňuje chuť. Je nutné mít tedy více dýmek? Díky.

Fin
Fin
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub. 2020, 10:52

Re: Staro-nový kuřák

Příspěvekod klasik51 » 08 dub. 2020, 07:00

Ahoj. Dýmku jsi si vybral, takovou, tak proč ne, když se ti líbí. :puffy: Hlavně s ní zacházej tak jak se má, to si tady všechno načteš.
A ano, je dobré mít více dýmek, dá se říct, že je to opravdu nutnost, jestli chceš mít z toho požitek a k následnému hledání toho svého tabáku/ tabáků.
To jenom krátce. Dalo by se popsat několik stran na tvůj dotaz, ale všechno už tady opravdu je napsané.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Staro-nový kuřák

Příspěvekod BATRACHOS » 11 dub. 2020, 22:23

V ruce ji samozřejmě nemáme, takže názor je to na dálku :wink:

... ale podle parametrů i jak vypadá na fotce by to měla být výborná fajfka do začátku! :ok:

Předpokládám, že má komoru na 9mm filtr, takže můžeš zkoušet, jestli ti vyhovuje čistý kouř, nebo pozměněný různými typy filtrů. To ti dává další variabilitu, jak pracovat s už tak nepřebernou škálou chutí dýmkových tabáků.

Doporučuji dále dřevěné dusátko a dýmkový zapalovač (ne turbo).
... a stojánek! Málo se o tom zde mluví, ale stojánek je skvělá věc a všichni je používáme ... ne na odpočívající fajfky po kouření, to je jasné a každý máme stojánky či skříně na mnoho dýmek. Myslím stojánek na jednu fajfku, aby byla kam odložit během kouření, když se potřebuješ napít nebo odskočit, a aby v té posici ve stojánku trošilinku táhla, takže hned nevyhasne.

K dalším dotazům:
ano, pokud nechceš zůstat svátečním (polo)kuřákem, potřebuješ více dýmek.
1) dýmku je nejlepší kouřit jednou za dva dny, aby pořádně vyschla. :idea: Tzn. že ty dva dny musíš kouřit jiné dýmky. :idea:
2) ze začátku bych to tak neprožíval s vychutnáváním a jedním tabákem do dýmky ... to je otázka let a vyzrávání chutí. nejprve musíš přijít na to, co ti vlastně chutná, a to je pro úplně první hrubou představu tak práce na půl roku a vyzkoušení cca 30 tabáků. Ty musíš někam nacpávat - no samozřejmě do té své první fajfky! Zpočátku budeš rád, že bezpečně rozeznáš rozdíl mezi těmi tabáky a naučíš se, co každý z nich vyžaduje, aby sis na něm pochutnal. Pak teprve - u dalších dýmek - bych řešil svůj oblíbený tabák, kterému se věnuje zvláštní dýmka. To má cenu při počtu dýmek nad 5 kusů.
3) ono je to tak, že z různých tvarů dýmek stejný tabák chutná různě. A trochu se to liší i mezi výrobci, prostě použitými postupy a zpracováním. Takže i z těchto důvodů se vyplatí mít mnoho dýmek.

... jako moho jiných, i já bych ti doporučil aspoň jednoho českého buldočka BPK (ale ať není nadvrtaný) a nějaký pořádný visák, třeba Peterson nebo Savinelli. Všechno stačí levné řady, začínáš. Možná jednu vložkovku, třeba Paronelli dělal levné a slušné vložkované dýmky. Tím získáš přehled a základní zručnost. Všechny další fajfky budou pak něco mezi tím tvým biliardem a klasickou fullbentkou.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 13 dub. 2020, 10:00

:ok: pan Batrachos má můj hlubokosklon, dokáže zase a znovu napsat už mnohokrát napsané. :ok: :puffy:
Na to já sílu nemám. :smoke3:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 15 dub. 2020, 20:09

klasik51 píše::ok: pan Batrachos má můj hlubokosklon, dokáže zase a znovu napsat už mnohokrát napsané. :ok: :puffy:
Na to já sílu nemám. :smoke3:


Pan Batrachos vychází ze základní zkušenosti víc jak patnácti let na universitě, která říká:

na první hodině studentům 3x zopakujeme podmínky zkoušky :|
ještě před začátkem semestru jsou podmínky zkoušky zveřejněny na webu :eh:
na přednášce nejlépe promítneme stránku předmětu a mj. ukážeme tam zveřejněnou formulaci podmínek zkoušky :x
... téměř každý student se během zápočtu zeptá, jaké jsou podmínky zkoušky. :palm:

Od čeho je tady učitel? No přece aby každému vlídně vysvětlil, na co se ptá. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Fénix » 15 dub. 2020, 21:47

:rofl:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Domek » 16 dub. 2020, 05:40

Z toho celkem jasně vyplývá, že patnáct let děláte něco špatně. :smoke1:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 16 dub. 2020, 08:47

:D :mrgreen:
Noo, taky se nabízí otázka, na které židli je chyba. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 16 dub. 2020, 09:12

V určitém ohledu asi ano. :think:

Jde o to, na co se vztahuje ten plurál. :?:
Myslíš tím, že něco špatně dělám já, nebo universita, nebo celá akademická sféra, nebo školství jako takové, nebo obecně výchova v Českých zemích? Případně celkový trend euroatlantické civilisace? :wink:

Na některé věci totiž nestačí ani jeden učitel, ba ani jedna fakulta, byť by byli sebelepší. A pokud se některé věci zanedbají, tak to nespraví ani jedna generace.
Má to i formální vyjádření v tom, že u nás máme školství veřejné služby (i vysoké ). Což v praxi např. znamená, že se opakovaně nedaří vyhodit ze školy studenty, kteří odevzdávají jako diplomky plagiáty - prostě vyhrávají ty soudní spory. A universita jim musí umožnit práci odevzdat přepracovanou nebo zadat nové téma. :palm:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron