Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Dapr » 23 led. 2019, 20:41

Siso píše:....Chtělo by to měřitelný parametr, např.: "stlačit sílou x newtonů." Nebo "podtlak v náustku musí být x pascalů". :mryellow: :plaster: .....

:mrgreen: :ok: dobrý

Kamarád mi v začátcích kdysi k dýmce, kterou mne podaroval, řekl - nejdřív nacpi tabák do kotlíku dospod silou dítěte, pak doprostřed silou ženy a nakonec to utáhni silou muže...
Taky jsem nad tím furt špekuloval, až jsem si prostě vytvořil svůj vlastní způsob, který mi vyhovuje, pochopitelně s ohledem na konkrétní tabák. Není to žádná rocket science. I když na druhou stranu, jak to tu pročítám a jak se to tu vesele diskutuje, tak asi jo :roll:, a to je moc dobře, i po letech si rád počtu...
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Cmunda » 24 led. 2019, 08:39

Hele a jak staré dítě myslel? A jaká žena a muž? Když si vybavím některé "ženy", tak při nacpávání jejich silou, bys měl střed brutálně ucpaný :mrgreen: Ono to chce se hlavně moc nestresovat, bo pak to člověk akorát rozhicuje bez ohledu na to, jak dobře to má nacpaný. Nejlepší je při nacpávání vypnout mozek a nechat ruce, ať dělají, co umí.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Siso » 24 led. 2019, 11:42

Siso píše:...nejdříve vyzkouším Tebou uváděnou metodu volného nabírání tabáku s následným sklepáním. Jsem opravdu zvědav na výsledek.

Tak jsem vyzkoušel a neosvědčilo se. Sklepáváním se tabák dostal až do kanálku a fajfka se totálně zacpala. Je ovšem možné, že naznám tu pravou míru a sklepával jsem příliš usilovně.
Sklepáním si lze představit jak lehounké klepnutí o dlaň, tak i cvrnkání, až lítá tabák ven. Začátečník holt neví a tak raději všechno přežene. :smoke2:
Nakonec jsem fajku jen volně nasypal a stlačil pár milimetrů pod okraj, nic víc, a fajčila pěkně. Teda až asi do poslední čtvrtiny, kde už byla zas utemovaná jak swinja. Po "rozvolnění" jehlou vznikla směs pár kousků tabáku s převahou popela, ještě šlo párkrát bafnout a konec.
Snad se to nějak nakonec vytříbí :mryellow:
Uživatelský avatar
Siso
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 55
Registrován: 15 pro. 2018, 23:26
Bydliště: Brno

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Alter Egon » 24 led. 2019, 12:50

Neboj se, ono to časem půjde. Neznám nikoho, kdo to myslel s dýmkou vážně, kdo by na tom ztroskotal. Za chvíli budeš vědět úplně přesně, jak přimáčnkout, jaký odpor ti vyhovuje. Je fakt, že nacpání je prostě strašně subjektivní
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vietnam » 24 led. 2019, 13:08

Já to furt nejspíš nevím, ale to mě nezastavilo :-D
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod kovářskej » 24 led. 2019, 13:17

No a když to člověk nedokouří do dna, tak co, buď to zkusí znova zapálit - ovšem ofafrně aby si nepopálil ústí kanálku anebo to chvilku nechá bejt, promíchá popel s nevyhořelým tabákem a mokrotou a pak to vysype. On stejně ten spodek fajfky není žádný dobrý pošušňáníčko :cool:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod kovářskej » 24 led. 2019, 13:26

Siso - úplně do bílýho popela aby tam nebyly žádný kousky neshořelýho tabáku se to třeba u nějakejch směsí s BC podaří docela málokdy. Dokonce bych řekl že většinou mám dole ve fajce po dokouření takovou tu směs popela s kouskama neshořelýho tabáku. Hlavu si s tím nelámu, fajky mi nekysnou , tož houby zle. :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Cmunda » 24 led. 2019, 19:42

Siso píše: Teda až asi do poslední čtvrtiny, kde už byla zas utemovaná jak swinja.

Řekl bych, že to v průběhu kouření moc přidusáváš, když to pak máš ke konci utemovaný. Dusátkem to chce fakt jen lehce uhladit, jemně přiťuknout, pokud je popel pevný, tak nechat být a pokud to nehoří, tak raději znovu lehce připálit.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod kovářskej » 24 led. 2019, 21:32

Anebo udělat Lubovu otočku :ok:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Tapinek » 24 led. 2019, 21:35

...no... A nebo Basovu...;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vietnam » 24 led. 2019, 23:37

A teď ještě co to znamená :-D
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Siso » 24 led. 2019, 23:57

Asi půjde o odsypání popela, zkoušel jsem, ale samo od sebe se nic nevysype.
Jinak, uťapávám , myslím, velmi jemně, jen vpravuji uhlík do tabáku...
Uživatelský avatar
Siso
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 55
Registrován: 15 pro. 2018, 23:26
Bydliště: Brno

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod valgor1985 » 25 led. 2019, 06:43

Jako začátečník souhlasím s kolegy, že je to otázka správného nacpání. A u každého tabáku je potřeba nacpat jinak, dle intuice. Pokud jsem nacpal nějakou metodou, u jednoho tabáku mi to fungovalo/hořelo pěkně, zatímco u jiného to bylo trápení. Obecně raději nacpu spíše z lehka a pak popř. dusátkem dotlačím během kouření.
valgor1985
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 39
Registrován: 04 lis. 2018, 17:56
Bydliště: Rokycany

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod kovářskej » 25 led. 2019, 09:25

Lubova otočka - je dokonce někde tady v hloubi pokecu i na videu - spočívá v tom, že při potáhnutí z fajfky (samozřejmě poněkud delším než je obvyklé popotáhnutí) se dýmkou otočí o 360 stupňů, přičemž střed otáčení je náústek. Prostě hlavička opíše kruh podobně jako velká hodinová ručička. Hlavní fígl oného spočívá v tom že se probudí skomírající uhlík a někdy se samočinně odsype zbytečnej popel. Nejlíp se to dělá a nacvičuje s rovnejma fajfkama.

Někdy při hrozícím zhasnutí fajky pomůže taky starý trik - palec libovolné ruky dát přes ústí sopečného capouchu, jemně přitlačit ( čili trochu přicpat vršek kotlíku) a zároveň potahovat . Vzniká tak jemné víření luftu mezi prstem a horní vrstvou tabákopopela a dokáže to skomírající tabák probudit k životu.

To jsou takový věci použitelný než se člověk naučí dusat ťapťátkem . Lubovu otočku samozřejmě neprovozujeme ve společnosti, kde by mohl odlétnuvší popel způsobit paniku :D
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vietnam » 25 led. 2019, 09:44

Ha našel sem :-) viewtopic.php?f=11&t=628

Zajímací, ale jak se v debatě píše, když nemá člověk svázaný ruce soutěžníma pravidlama, tak to asi nepotřebuje. Každopádně velmi zajímavý. Já používám přivírání, to funguje taky dobře. Plus se mnestydím a když mi příde, že už to blbě hoří, nebo málo a nebo mám přesně "bílou tečku" uprostřed kotle a zbytek je černej, tak to znovu odshora připálím.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 17 návštevníků


cron