Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 17 kvě. 2016, 16:19

James30 píše:Hezký den všem.

Coby dlouholetý kuřák cigaret jsem se ve svých Kristových letech rozhodl pro zdravý životní styl a zkouším po jednom marném pokusu před pár lety dát dýmce druhou šanci :joy: . Na doporučení v obchůdku v Blanické jsem si koupil Peterson Irish Whiskey a mám už za sebou druhé dýmání. dýmku (Chacom Samba) nacpávám klasickým "rodinným" způsobem na třikrát. Kouřím takněco přes 40 minut, nějak výrazně nemusím připalovat, jakž takž se mi daří všechno dokouřit do konce, ale požitek zatím moc žádný. Mám dva dotazy:

1) Nevím, zda je dýmka zakouřená - před lety jsem z ní kouřil cca 8x, ale vždy tak nějak přerušovaně, Cake se mi podle mého nevytvořil v té spodní čtvrtině, resp.je tam nejtenčí. Tabák, kterým jsem zakuřoval, byl tehdy Mac Baren Scottish Blend. dýmka mi příliš nechutná ani teď po druhém kouření, na jazyku mi zůstává taková nakyslá pachuť. Přitom dýmku jsem vždy (i před lety) vyčistil a nechal vyschnout, plus vyndal filtr po každém kouření.

2) Nevím, jak kouřit, resp. tahat kouř. Klasické natáhnutí kouře do pusy mi prostě nefunguje - do půl minuty pak dýmka zhasne. Jediné, co mi funguje je, že natáhnu kouř do pusy a pak lehce fouknu zpět do dýmky, a to několikrát za sebou, než se dýmka rozfajruje (byť teda ne tak, aby pálila v dlani). Nejsem si jistý, jestli je to takto správně, včera mi ke konci trochu bublala, takže jsem asi tím to způsobem trochu spařil tabák, předpokládám.


1. Jsi dlouholetý kuřák. Dáváš do fajfky filtr = nečekej, že bude chuť pro tebe nějak extra výrazná. Zkus to bez filtru! :idea:
2. Peterson Irish Whisky není podle mne nic extra. A rozhodně nic extra výrazného. Já bych to začátečníkovi nedoporučil ani omylem. Žádný Peterson. :naughty:
Jestli chceš výrazný a spíš sladký, zkus GH Kentucky Nougat. Jestli výrazný uzený, zkus Dunhill 965 nebo GH Balkan Mixture. Jestli chceš zkusit mejdlák, zkus SG Grouse Moor nebo Erinmore MIxture (jemňoučké mýdlo s jablkem a medem).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bob76 » 17 kvě. 2016, 17:00

BATRACHOS píše:
Zkus to bez filtru! :idea:

Batrach a tvrdí,zkus to bez filtru,svět se v prdel obrací :palm: :mryellow:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod littlebull » 17 kvě. 2016, 17:12

Proč Bobe? Většina filtromilů to bude radit stejně, militantní v tomhle názoru mi přijdou ti druzí. :smoke1:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bob76 » 17 kvě. 2016, 17:23

Batrach takový zastánce filtrů a radí ,zkus to bez filtru,to tesat do kamene :-) Přišlo mi to úsměvné.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod MBO » 17 kvě. 2016, 21:22

Filozofická myšlenka: Dýmka je dokonalé projekční plátno, na které se promítáme - my sami se svými dotazy a pochybnostmi. V tom je její moc i její ošidnost.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Riaditel_Vesmiru » 25 kvě. 2016, 10:22

Zdravím vás :)
Asi to tu už ide na nervy, ale aj ja ako začiatočník mám samozrejme dotaz :)
Začal som s fajčením fajky a moc mi to nejde. Zadovážil som si Stanislawku a Rattrays Hal o´The Wynd (chcel som vyskúšať plnú chuť tabaku bez aromatik, keďže ako nefajčiar neviem ako vlastne chutí).
Napchal som ho voľne, podľa mnohých článkov a videí, čo som vzhliadol. Problém však nastáva pri samotnom fajčení. Tabak som pred fajčením nechal asi cca polhodinky voľne v krabičke, prišiel mi dosť vlhký, ale aj tak mi to v jednom kuse zhasína. Neviem kde robím chybu, Zapálim, tri minútky mi to nejak tlie a zas musím pripáliť. Takto to vlastne ide celý čas. Už si pripadám ako idiot, keď vidím na youtube ako ten istý tabak dakomu krásne funguje a mne to vkuse zhasína. Neviem či ťahám zle alebo čo. To "dýmanie" je skôr pre mňa strasť, ako slasť. Aj som odsýpal popolček aj urovnával dusátkom ale v jednom kuse mi to zhasína.
Nepoznám nikoho vo svojom okolí, kto by mi to ukázal, poučil ma čo robím zle, čo je naozaj škoda.
Ak máte podobné skúsenosti s týmto tabakom a viete čo by mohlo byť vo veci, budem vďačný za každú radu. Poprípade, ak by sa tu nachádzal niekto z Oravy (áno to je tam, kam šiel Ivan Mládek táboriť Škodou 100 :wink: ) a chcel by sa stretnúť za účelom nejakého "tútorstva", či len tak na bafkanie, budem naozaj rád.
Vďaka a pekný deň všetkým.
Uživatelský avatar
Riaditel_Vesmiru
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 37
Registrován: 11 kvě. 2016, 00:21
Bydliště: Dolný Kubín, Slovensko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Rog » 26 kvě. 2016, 10:37

Vitaj :-)
1. Nestresuj, počet pripálení nie je až taký problém.
2. Nezrýchľuj frekvenciu bafania koli udržaniu tlenia - to by si si vyrobil problém.
3. Sústreď sa, či Ti tabak chutí.
4. Nestresuj.
5. Laboruj s napchávaním - tuhšie, voľnejšie...
6. Pripaľovanie je súčasťou fajčenia fajky.
7. Jemná práca s ťapťadlom - zrovnávaj tabak, nie tlakom, skor pokrútením.
8. To sa poddá a niesi debil ;)
9. Vydržať!!
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod DragonSoul » 26 kvě. 2016, 11:29

Já bych to "Nestresuj se " dal každý druhý řádek.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod JaRooN » 26 kvě. 2016, 11:35

Riaditel_Vesmiru píše:Asi to tu už ide na nervy...


Som tiež nováčik, vládnem tvojou rečou (kedysi dávno aj mojou, tak ospravedlň prípadné problémy ;-)) a popíšem moje zážitky.

Mám momentálne 3 fajky. Skúsil som všetky tri s rovnakým tabakom. Potom s iným. A výsledok?

Jeden tabak sa v každej fajke choval inak. V tej prvej od Dejmala som pripaľoval asi 20x a stále som ho nemohol udržať zapálený. V tej druhej od Kopsona som musel trochu viac tabak zmáčknuť, ale horel celý na jedno zapálenie. A v tej tretej od Klasika horel bez problémov a takmer bez úprav.
Druhý tabak sa choval zasa inak. V Dejmalke horel krásne celý čas, len na konci som ho musel trochu viac pritlačiť na dno, aby som ho spopolnil celý. V Kopsonke som mal problém, tak som zapaľoval niekoľkokrát a aj tak som ho nespopolnil úplne. A v tej od Klasika som ho len pár krát usmernil dusátkom a zhorel úplne celý.
Pri ďalších tabakoch sa chovali zasa inak...

Takže nezúfaj, ako píše Rog - nestresuj a skúšaj. Skúšaj rozne tabaky a uvidíš, že si fajka s niektorým z nich sadne. Zároveň, ak máš tu fajku novú, tak než sa komora opáli, tak sa može chovať rozne. Až sa opáli, mali by sa mnohé veci zrovnať a fajka by sa mala chovať lepšie.
Hlavne sa nenechaj odradiť jednou fajkou a jedným tabakom. Skúšaj, nájdeš si svoju pohodu...
Naposledy upravil JaRooN dne 26 kvě. 2016, 11:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
JaRooN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 165
Věk: 52
Registrován: 07 bře. 2016, 11:53
Bydliště: Tábor

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod MBO » 26 kvě. 2016, 11:36

Jestli je tabák hodně vlhký, odeber si ho na jednu dýmku a nech ho před kouřením půl hodiny proschnout a teprve potom nacpi, ale neucpi. Nebo zkus nacpat jen půl dýmky. To půjde, uvidíš.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Riaditel_Vesmiru » 26 kvě. 2016, 11:46

ďakujem páni, za príspevky a nie, neodradí ma to, práve naopak, budem skúšať ďalej, pekný deň :wink:
Uživatelský avatar
Riaditel_Vesmiru
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 37
Registrován: 11 kvě. 2016, 00:21
Bydliště: Dolný Kubín, Slovensko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Alter Egon » 26 kvě. 2016, 14:24

Myslím si, že takto jsme začínali všichni. Hlavně vydržet, zkoušet různé způsoby nacpánía ono to půjde. Je to běh na dlouhou trať, bude to pár měsíců trvat, tak přeji hodně štěstí :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod PoKlaT » 26 kvě. 2016, 20:20

Skús ho aj v rukách na jemno rozdrviť, horý potom lepšie :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Yetenek » 26 kvě. 2016, 20:52

A kdyby ho drvení v rukách nebavilo, může zkusit mlýnek (já ho používám a spokojenost) :smoke5:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Ragaz » 27 kvě. 2016, 11:00

Já taky
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Search Appliance a 15 návštevníků


cron