Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod slabak » 06 led. 2019, 21:34

Cim to je, ze tabaky s latakii mi jdou kourit znatelne lepe nez jine? Mensi pocet pripaleni, lepe a jednoduseji dokourim?
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Fénix » 07 led. 2019, 14:34

zajímavý, mám stejný pocit :think:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Petr1964 » 07 led. 2019, 14:37

Proč některé tabáky hoří lépe než jiné??? Vědecky to vysvětlit neumím, ale naučil jsem se s tím žít.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Lub » 07 led. 2019, 17:14

Tak mě kolega slabak trochu zmátl. Taky mam zkušenost s odlišnou ochotou tabáků k hoření, ale úplně obrácenou. S aromatiky nebo přírodními tabáky nemám problém, ale jak je tam latakie tak se s tabákem trochu pereme, kdo z koho. Zatím nejzákeřněji se ke mně chová Midnight Ride. Moc mi chutná, ale za to soustavné zhasínání a hoření nehoření bych ho občas nejraději ohnul přes koleno a :alfajka: Pořád si ale myslím, že chyba je na mé straně, tak zkouším jemnější nacpání, menší vlhkost tabáku, větší pohodu a více času na kouření, abych nespěchal, atp. Zkrátka, stále se snažím být trpělivý a s těmito vzpurňáky se naučít vycházet.
I v tom hledání a zkoušení je dýmkaření kouzelné. :joy:
Uživatelský avatar
Lub
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 60
Registrován: 24 dub. 2018, 09:24
Bydliště: Svitavy

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Dapr » 07 led. 2019, 20:55

U mne je za nejvzpurnější SG 1792, téměř azbest. Ale vážně, loni jsem našel dvě načnuté krabky, jednu rok starou a druhou několik let. Oba totál sucháče, ten mladší šel zpopelnit docela dobře (jako čerstvej hořel jakžtakž), ale ještě lepší bylo jej přidávat jako koření k různým tabákům (vylepšoval jsem si s ním svoje oblíbené mejdláky, ňamka :palm: ). Ten starší nehoří ani suchej, teda trošku jo, ale nic moc, jako novej by možná chytnul jedině snad v rozpálenejch kamnech :smoke6:

Jinak jsem taky vypozoroval, že Latakie (resp. směsi) se líp zapalují a hoří, aspoň ty mé oblíbené (GH Balkan Mixture, SG Balkan Flake, Night Cap a pár dalších), to mne krom vůně a chuti na nich děsně baví...

sorry za téměř :offtopic1:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Tapinek » 07 led. 2019, 21:14

Dapr píše:U mne je za nejvzpurnější SG 1792, téměř azbest...

Moje řeč. Kdyby nebyl tak dobrej, tak bych se s ním nepekloval...
:ot::
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vietnam » 07 led. 2019, 21:56

Uplnej souhlas. Pořád zkouším, navíc na to kouření není moc příležitostí, takže všechen vývoj trvá dlouho.

Ale souhlasím s tím že Latakie mi hoří spořádanějc. Zatím asi nejlepší pokouření jak co se týče techniky, nebo teda toho jak často jsem připaloval, nacpal atd, tak i chuti byl Black Mallory. To byla hodina a půl radosti a chuti. S tabákama s vytším podílem virginie se mi to nějak ne a ne dařit. Ikdyž je pravda že objektivně musím říct že jak Cabbies Mixture tak Ascanian No.2 byly dost mokrý. Druhá nejlepší věc co jsem testoval byly De Luxe Navy Rolls ale tu jednu várku, kterou jsem zatím stihnul jsem nemoh dokouřit. I tak to ale byo super a asi to bylo i tou vlhkostí. A příde mi že Latakie nějak tý vlhkosti endrží tolik jako Virginie.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod MBO » 07 led. 2019, 22:22

Poslední dobou mám raději, když je tabák sušší (kouřím venku). Co špatně hoří, napřed usuším a rozdrtím.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod basa333 » 09 led. 2019, 09:38

Tapinek píše:Moje řeč. Kdyby nebyl tak dobrej, tak bych se s ním nepekloval...
:ot::


jo, je to fakt zvláštní tabák. někdy pomůže krabku načnout, nechat na troud vyschnout, tabák více rozemnout, dovlhčit a teprve pak kouřit. zažil jsem už ale šarže, které hořely docela fajn, ale byla to (z dlouhodobého pohledu) spíše výjimka. hnědé lano 1792 hořelo výborně a bylo vynikající. jak píše ťapka - kdyby nebyl tak dobrej :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Zagarne » 09 led. 2019, 19:36

nemate chlapi na tu 1792 nekdo nejakej univerzalni recept? je to jeden z mych top tabaku, ale porad nemuzu vychytat to horeni. delam to tak, ze ho projedu travomlejnem a pak ho necham trochu proschnout. to mi zatim prijde nejlepsi z toho co jsem zkousel, ale ani tak to neni nic moc. nacpavat vcelku - nic, cube-cut - nic, hoodne proschlej taky nic (spis mam pocit, ze se jeste vic uzavre a hori hur). mam pocit, ze zacina trosku normalne horet az v okamziku, kdy se celej obsah kotle poradne prohreje a uhlik lip preskakuje na dalsi vlakna tabaku. v navaznosti na to jsem zkousel pouzivat melkej a sirokej kotlik (32x22mm), abych mohl zhavit vetsi plochu a lip tabak zahrivat, ale zadnej valnej uspech to taky nemelo (krome poradnych nikotinovych dousku pri pripalovani). ted se prokuruju treti 100gramovkou a jsou vsecky stejne fireproof :roll: . basuv recept zkusim
dik david
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 09 led. 2019, 21:01

Já bych to nachvilku nacpal do načnuté plechovky ke zbylým šprotům a pak by se vidělo... :plaster:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod basa333 » 10 led. 2019, 11:48

jo a někdy pomůže dýmku rozjet a odložit do dalšího dne. napůl rozkouřená pak druhý den už hoří lépe. chuť sice trochu utrpí, ale po prohřátí to zase až tak velký průser není. jsou to ovšem už takové drastické metody.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vietnam » 10 led. 2019, 22:55

Toť zajímavý přístup. Nikdy mě nenapadlo jí nechat rozkouřenou takhle dlouho.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 11 led. 2019, 08:58

A děláš dobře, však Tomáš píše, "drastické metody"
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Siso » 12 led. 2019, 00:22

Dneska jsem se pokoušel natrénovat udržování ohně za pomoci dřevěného ťapátka (tužky) a můj poznatek je takový, že to veliké tajemství je vlastně o průběžném vťapávání žhavého tabáku do vrstvy tabáku pod ním, protože jinak se to žhavé jakoby zvedne a separuje od ostatního tabáku.
Jakmile jsem zaznamenal pokles dýmavosti, za dlouhého jemného potahování (aby se to žhavé rozsvítilo) jsem započal uťapávat tak, aby se jiskřičky vpravily do čerstvého tabáku pod nimi a zároveň nahrnovat tabák od stěn doprostřed na ono žhavé. Takhle jsem dosáhl asi půl hodiny bafání bez připalování! Tedy ze začátku jsem připaloval několikrát... Ale tento výkon byl vykoupen neustálou kontrolou a úpravou "ohniště", což je poněkud vzdáleno poklidnému bafání.
Nedovedu si představit, že bych chtěl takhle bafat u nějaké činnosti, která vyžaduje soustředění, třeba u šachů, nebo při čtení :smoke3:
Uživatelský avatar
Siso
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 55
Registrován: 15 pro. 2018, 23:26
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků