Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 11 bře. 2018, 08:46

No, já bych řek, že je to vrtaný dost ke straně, podle fotek a to by mohl být taky problém.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod jorgos » 11 bře. 2018, 17:07

Myslím si totéž, podle poslední fotky s čističem. Bude to chtít práci s dusátkem, jak píše mihra.
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Král Lávra » 11 bře. 2018, 17:43

Trochu do boku to je, ale ta fotka to dost zkresluje. V reálu to vypadá lépe.

Ještě mám jeden začátečnický dotaz. Mořidlo ve filtrové komoře je v pořádku? Zkoušel jsem to vyčistit lihem (93 %), rozpouští se to, ale je tam toho dost a úplně pustit to nechce.
Král Lávra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Registrován: 07 bře. 2018, 11:59
Bydliště: Město, kde by chtěl žít každý

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Yetenek » 11 bře. 2018, 18:45

Mořidlo by ve filtrové komoře určitě být nemuselo, ale líh (opakovaně) se mi tu jeví jako jediné řešení :think:
V kotli je mořidlo sranda (i když tam taky nepatří), tam ho vybrousíš smirkem, ale tady by sis akorát mohl zadělat na problém s volným čepem.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 12 bře. 2018, 13:26

Kouříš s filtrem, nebo bez?

Pokud s filtrem, tak se mořidlo spolu s nějakým tím kondenzátem postupně přesune do nových a nových filtrů, čili za pár kouření tam už nebude.
Poznáš to podle toho, že i když kouříš suše, filtr mude mít ve spodní polovině mapu barvy mořidla. Za nějakou dobu to zmizí.

Pokud kouříš bez filtru a nekouříš zrovna úplně suše, mohlo by ti mořidlo s kondenzátem jít do úst. :puke:
Tady bych doporučil si koupit papírové filtry a sledovat výše popsané mapy.

Opět se potvrzuje, že prostě filtrová komora je určena pro kouření s filtrem a výrobce s tím počítá, takže tu trošku mořidla neřeší.
Kdo ví, že chce určitě bez filtru, je lepší si pořizovat hned fajfku bez komory, tam by u slušné firmy mořidlo být nějak masivněji nemělo.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Král Lávra » 13 bře. 2018, 13:49

Kouřím s filtrem, tak by to snad nemělo vadit. Každopádně jsem filtrové komory několikrát vytřel smotaným papírovým kapesníkem napuštěným čistým lihem, přičemž bylo dobře vidět, jak se mořidlo postupně přestává vyplavovat. Na závěr jsem pak ještě ucpal kouřovod silnou špejlí a celou komůrku naplnil lihem a nechal hodinu působit - 2 x opakováno. Mořidlo nezmizelo úplně, ale je ho o hodně méně.
Král Lávra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Registrován: 07 bře. 2018, 11:59
Bydliště: Město, kde by chtěl žít každý

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Matej27 » 21 kvě. 2018, 14:35

Dobrý den
chtěl jsem se zeptat jestli by se někdo v Praze chtěl zbavit dýmky s filtrem za nějaký rozumný peníz a ukázat mi co a jak? Nikdy jsem dýmku nekouřil a chci zkusit jak by mě to chytlo. Mám v plánu začít s nějakým ochuceným tabákem (cherry/vanilka) .

Děkuji

Matěj
Matej27
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 42
Registrován: 18 kvě. 2018, 12:39
Bydliště: Praha Záběhlice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Balu103 » 22 kvě. 2018, 10:38

:arrow: Matej27
Máš nejaký dôvod, prečo chceš začať s filtrovkou, a prečo chceš začať práve cherry/vanilla?
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Matej27 » 22 kvě. 2018, 11:38

Balu103: po pročítání příspěvků tady mi přišla filtrovka jako rozumný důvod (zdravotní důvody, chladnější dým), ale klidně si nechám vysvětlit proč filtrovku nepoužívat.
S cherry/vanilla chci začít, protože v dobách kdy jsem kouřil cigarety jsem měl rád hřebíčkové Djarum a tak předpokládám, že mi to bude chutnat (a neobtěžovat tolik okolí)
Matej27
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 42
Registrován: 18 kvě. 2018, 12:39
Bydliště: Praha Záběhlice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Balu103 » 22 kvě. 2018, 11:50

Zdravotne to nejaký veľký zmysel nemá, osobne mám skôr pocit, že filtre nútia ťahať silno a to má zlý vplyv aj na samotnú fajku, navyše pohlcujú chute. Samozrejme, že so mnou bude mnoho filtrových fajkárov nesúhlasiť, bude len na tebe, aby si skúsil a našiel si čo ti vyhovuje. Poznám ľudí, ktorí niektoré tabaky fajčia s filtrom, a iné zásadne bez filtra. Ešte je možnost kúpiť balzu v modelárskych potrebách a narezať na veľkosť filtrov - pohltí vlhkosť, chuť neovplyvní, ale nikdy som to osobne neskúšal.
Pri aromatikoch môžeš byť sklamaný, pretože mnohé síce krásne voňajú za surova, ale pri horení je úplne iná chuť. Keď tak skús nejaké prírodné aromatiky od GH alebo SG, a vyhni sa nemeckým chemickým extrémom.
Najlepšie urobíš, ak zájdeš na Blanickú do etrafiky, kde je výber aj začiatočníckych setov, aj 10g vzoriek tabaku.
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Dejmal » 22 kvě. 2018, 12:37

a dostatek levných dýmek od BPK, které ti budou na začátek určitě stačit
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod BATRACHOS » 22 kvě. 2018, 12:41

Matej27 píše:Dobrý den
chtěl jsem se zeptat jestli by se někdo v Praze chtěl zbavit dýmky s filtrem za nějaký rozumný peníz a ukázat mi co a jak? Nikdy jsem dýmku nekouřil a chci zkusit jak by mě to chytlo. Mám v plánu začít s nějakým ochuceným tabákem (cherry/vanilka) .

Děkuji

Matěj


Podívej, podle profilu jsi dospělý muž, a chceš se pustit do záležitostí tradičně vyhrazených vysloveně pro už trochu zkušené či aspoň rozumné pány,
tak snad můžeme mluvit na rovinu:

Myslíš to vážně, že chceš kouřit fajfku?
Tak si kup něco z následujících kousků:

https://www.etrafika.cz/detail/15700/bp ... _series_02
https://www.etrafika.cz/detail/10190/st ... islaw_0134
https://www.etrafika.cz/detail/15213/st ... islaw_0189
https://www.etrafika.cz/detail/9822/sta ... islaw_0116

nebo něco z bulldogů
https://www.etrafika.cz/detail/14231/st ... islaw_0148
https://www.etrafika.cz/detail/14241/st ... islaw_0155
https://www.etrafika.cz/detail/15410/bp ... _series_05
https://www.etrafika.cz/detail/15530/bp ... _rustic_07
https://www.etrafika.cz/detail/15417/bp ... _rustic_01
https://www.etrafika.cz/detail/15405/bp ... _series_01

... a tím prostě začni.

Kupování již použitých dýmek si nech na později, pokud se rozhodneš, že u fajfky vytrváš.
Má to svá úskalí, kupuješ už fajfku, která má nějaký charakter od kuřáka, který ji nějak zakouřil ... a každý má svůj styl etc.
Začínat se má s čistým štítem - první fajfka ať je nová! :!:
Také by se její výběr měl řídit tím, že je typově vhodná pro začátečníka, a ne tím, že se jí někdo chce zbavit (taková vždycky bude mít nějakou bolest, jinak by se jí žádný pravověrný fajfkař nikdy nevzdal! :naughty: Dobře zakouřená fajfka, ze které se bezvadně kouří je svého druhu malý poklad, který si člověk vypiplá a určitě ho někomu jen tak z rozmaru nesvěří - a když ji prodává kvůli finanční nouzi, tak to zas není za rozumný peníz... :lol: )

Zkrátka - fajfky, co ti na ně dávám odkazy, jsou ke koupi za velmi nízké částky A JSOU VŠECHNY ZVLÁŠTĚ VHODNÉ PRO ZAČÍNAJÍCÍHO KUŘÁKA. Jsi zjevně ve věku, kdy vyděláváš. Fajfky, stekně jako čaj, káva, pivo nebo doprava stojí peníze, jsme dospělí. Když rozsvítíme žárovku nebo použijeme toaletní papír, také nás to něco stojí.

:idea: Do začátku fajfkaření potřebuješ cca 1000 Kč, to je minimum. Pokud to nechceš dát, rovnou se na to vykašli. :idea:

Vzápětí tě to totiž bude stát mnoho tisíc, pokud bys to chtěl myslet vážně, stát se fajfkařem a pořídit si těch min. 5 slušných dýmek a k tomu cca 7 tabáků, stojánek, kožené pouzdro pro začátek tak na 2-3 dýmky, pakl filtrů, čističe, dusátka, slušný dýmkový zapalovač ...

Všechny tyto dýmky pořídíš v obchodě v Blanické, kam tě již posílali moji předskokani.
Prodávající "Blaničtí rytíři" jsou na slovo vzatí fachmani a poradí s čímkoliv, jen ber v úvahu, že jsou to pravověrní bezfiltráci a preferují silné nearomatizované tabáky. Což je jistě doporučení kvality, ale nemusí být nejvhodnější právě pro tebe. Já bych například s takovým doporučením nikdy u fajfky nezůstal :idea:

:smoke1: Na úplném začátku TI NIKDO A NIC NA SVĚTĚ NEPOMŮŽE. :smoke1:
Prostě musíš začít kouřit a prvních pár kouření to nebude nic moc ... asi jako při začátcích v intimním životě ... hlavně musíš nějak začít, ono to bude čím dál lepší ... :smoke5:

Klidně se můžeme někde sejít, nacpat fajfku, ukázat si, co a jak. Do začátku to jistě může dodat spíše sebedůvěru a podporu, než že by to skutečně pomohlo.

Nicméně základ je prostě v tom ZAČÍT a METODOU POKUSŮ A OMYLŮ SE POSTUPNĚ PROPRACOVAT K NĚJAKÉ celkové sběhlosti s užíváním toho všeho.
:ok: Asi jako když začneš řídit, tak dokud myslíš na to, jakou zařadit rychlost a který pedál sešlápneš, tak pořád neumíš řídit a jsi nebezpečný, protože nemáš plnou pozornost pro dopravní situaci kolem sebe. Stejně tak nejprve musíš zvládnout techniku kouření a suverénní obsluhu fajfky, a teprve pak budeš mít prostor proto, věnovat se pořádně chuti. :ok:

Určitě to stojí za to a určitě to při vynaložení přiměřeného úsilí zvládneš! :ok:
Zvládl to každý z nás a jsme tu od manuálně pracujícíh po vědce a universitní učitele, od právníků po sportovce a důchodce, zkrátka zvládne to každý, pokud to hned nevzdá a věnuje tomu v začátcích plnou pozornost a vytrvá. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Baskervil » 22 kvě. 2018, 13:46

Batrachos: palec nahoru!
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Matej27 » 22 kvě. 2018, 15:18

Matej27
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 42
Registrován: 18 kvě. 2018, 12:39
Bydliště: Praha Záběhlice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Tapinek » 22 kvě. 2018, 15:26

Klido vynech ten adapter na filtr, je to k nicemu... ;-) A osobne mam trosku problem s tabakama. Ja bych pro zacatek radeji prubnul Scottish Blend, nebo, chces-li dobry tabakovy aromatik, tak Placaty gate. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron