Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 lis. 2018, 15:35

Snoopy píše:.... a ako prvé si zapáli Napa Valley... :offtopic1:


jsou tu tací, kteří by z tebe měli velkou radost :wink: je vidět, že už jsi tak nějak tušil, že ti to bude chutnat!

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 lis. 2018, 16:20

Trápil som sa. Pamätám si, že som hrozne slintal a odpľúval. Do druhej fajky išiel Commonwealth. Potom som načal UF a to bolo ako zjavenie - strašne mi chutil a uveril som, že s fajkou už nebudem potrebovať cigarety.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 lis. 2018, 17:05

já měl jako první holger mango and vanille a moc jsem neodplouval ( :D já vím, slovenština...). pak jsem ale po nějakých pokusech s uncle louis a spol. načal hala a to bylo sakra jiné pokouření. a když jsem poprvé ochutnal lano... :yum:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 lis. 2018, 17:58

Začal jsem s dvěma dýmkami (koupené krátce po sobě, ne najednou) a červenou Amphorou, krásně to v pokoji vonělo, ale nechutnalo, a než jsem se prokouřil k nějaké chuti a než se zahojil popálený jazyk, šly fajfky - k mé škodě - do šuplíku. A vrátil jsem se k nim vlastně až díky tomuto fóru, které bohužel v tom pětadevadesátém nebylo a neměl jsem v okolí ani dýmkaře, od kterého bych ty základy odkoukal...
basa333 píše:...a když jsem poprvé ochutnal lano... :yum:

Lano by mi taky chutnalo, ale nenaučil jsem se to kouřit, prostě mi to nehoří a nehoří :smoke4:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 lis. 2018, 06:15

sg lana jsou v čerstvém stavu někdy problematická, ale archivní materiál bývá většinou v pohodě. někdy je to i aromatizací: zatímco samotný bxx někdy jako azbest, čerstvé čokolano hořelo vždy super. oproti tomu gh lana vždy i čerstvá zcela bez problémů. pigtaily od obou firem hoří vždy na jedničku.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 lis. 2018, 08:07

basa333 píše:sg lana jsou v čerstvém stavu někdy problematická, ale archivní materiál bývá většinou v pohodě. ...

Mám asi tříletý bxx, zkusím tedy o víkendu, jestli se už dostal do pohodového stavu.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 lis. 2018, 08:55

v nejhorším případě předem nakrájet a nechat třeba přes noc vyschnout, to by mělo pomoci

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 lis. 2018, 09:03

Jen tak mimochodem - vsimli jste si, ze tazatel napsal dotaz a uz se neozval a ani neprihlasil (posledni prihlaseni je cca hodinu po dotazu)? ;-) Zvlastni... :ot:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 lis. 2018, 09:23

buď vochutnal latakii a seknul s tím, nebo lano a seklo s ním :mryellow:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 lis. 2018, 23:43

On se ptal i na Fb skupině a po odpovědích co tam dostal konstatoval, že to bude na etrafiku.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

23 lis. 2018, 11:48

Tak to bude mít bohatého Ježíška, tedy jestli nezapome kreditku doma :D :D Omlouvám se za :offtopic1:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

24 lis. 2018, 20:08

Mohol si prečítať odpovede bez prihlásenia... :wink:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

27 lis. 2018, 17:01

No a teď něco ze začátečnického koutku zase.

JEden z tabáků co jsem nedávno zase nakoupil byl i Ascanian Castle blend od Dan Tobacco - krásně voní, když hoří tak i chutná, ale nevím jestli je to dýmkou (dostal přidělenou novou hurchwardenku od BPK), nebo tím že je moc mokrej (což mi na omak nepříde), ale strašně močkuje.

Mívám normálně problém dokouřit spodek dýmky, tam je vždycky trochu mokro a nějak to není vono, ale tohle začne bublat někdy v půlce. Je možný, že by mu slušel větší kotel, než ta maličká churchwardenka? nebo s ním má někdo podobný zkušenosti a mám ho nechat před nacpáním vyschnout?

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

27 lis. 2018, 20:07

Tohle má vcelku jednoduché řešení - zkus nacpat do jiné dýmky :wink:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

27 lis. 2018, 20:15

Ale všem to někdy zabublá, bych to tak neřešil. Rozebrat dýmku, profouknout náustek, do ubrousku, do umyvadla.
Nebo tam bez rozebrání strčit čistič.
Odeslat odpověď