Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

17 bře. 2021, 19:34

tak jsem zjistil, že ta dýmka s kovovým válečkem je značky ANGELO...dal bych fotku, ale nějak mi to momentálně nejde :(

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

15 dub. 2021, 22:09

Krásný večer, chci začít svou dýmkařskou odyseu, mám vyhlídnutou dýmku, není nadvrtaná, ale ... je vrtaná lehce do boku. Je to problém, mám ji vzít, nebo mám hledat jinou?

Prodejce je v pohodě, má jich víc, ale zase nechci otravovat, pokud by tohle bylo v pohodě. Přikládám foto
Děkuji za cenné rady!

Obrázek

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

19 dub. 2021, 08:31

Mám takhle šejdrem vrtaný dýmky a kouřejí v pohodě. Takže pokud by se mi líbila, tak bych to neřešil a bral bych ji...

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

19 dub. 2021, 08:57

to vrtání problém není, spíše bych se zamýšlel nad tím, jestli má být první dýmka z olivy

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

19 dub. 2021, 13:44

Veru, veru oliva pre začiatočníka no neviem ci je to dobrý nápad, ale skus a daj vedieť, to vŕtanie je v pohode

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

20 dub. 2021, 17:09

Díky moc za rady. Jak jsem psal, prodejce je opravdu vstřícný, takže provedl kontrolu, a posílá nenadvrtanou a vrtanou na střed.
Uvidíme, co udělá olivka jako první dýmka... Ale od pohledu se mi hrozně líbí, a pro mě nemá smysl kupovat něco, co mě nenadchne, i kdyby to třeba slibovalo snazší začátek. Docela jsem to tu procházel, takže čekám problémy s hořením, močkováním, horkým kouřem, jazykem, patrem... ale nehodlám si nechat zkazit náladu.

Pojistil jsem to Connoisseur choice tabákem. Minimálně bude hezky vonět :mryellow:

Nicméně bych určitě rád věděl, v čem vidíte problém olivky u začátečníka, a na co případně si třeba dát pozor.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 dub. 2021, 07:04

problém je, že se oliva chová trochu jinak než briár a bude trvat podstatně déle, než přijme chuť tabáku. jinými slovy: možná můžeš být na počátku chutí zklamán a jako začátečníkovi ti to může dělat trochu problémy.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 dub. 2021, 18:05

ipetrk píše: Nicméně bych určitě rád věděl, v čem vidíte problém olivky u začátečníka, a na co případně si třeba dát pozor.


Jestli je ta fajfka hezká a líbí se ti, tak si jí určitě nech. Nicméně bych ti skutečně doporučil začít budťo s briárem, nebo vložkovkou (fajfkou vyvložkovanou vložkou z mořské pěny). A doporučil bych ti briárku ošetřenou zakuřovací pastou (byť na ní mnozí zde nadávají).

Podívej, každému se musí fajfka líbit, jinak to není k ničemu.
Ale ze začátku je to fakt často očistec a oliva ti to o dost může zhoršit.
Za prvé je prostě cítit olivová příchuť, a to ne každému tabáku sedne a ne každému obecně sedne. Je to takové jako trochu slané.
Za druhé prostě briár vydrží nejvíc (kromě meerschaumu) a olivu tedy snáze napálíš.
No a za třetí ... je světlá ... a pokud je hezká, tak počítej, že ji tvé začátečníkování spíš opálí a celkově pošramotí, než se to pořádně naučíš.
Být tebou bych si vybral BPKčko nebo nějakou jinou prověřenou značku do 1500, briár se zakuřovací pastou a na 9mm filtr, samozřejmě aby se ti ten konkrétní kousek líbil, a na té bych se učil. Po cca 3 měsících bych přibral tu olivu jaku druhou do party, to už budeš mít za sebou několik tabáků a budeš trošku vědět, která bije. A budeš mít také srovnání.
Oliva je skvělá ... ale přece jen je to spíš takové zpestření vedle briárek, než že by člověk chtěl kouřit jen olivy.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 dub. 2021, 21:18

BATRACHOS píše:
Jestli je ta fajfka hezká a líbí se ti, tak si jí určitě nech. Nicméně bych ti skutečně doporučil začít budťo s briárem, nebo vložkovkou (fajfkou vyvložkovanou vložkou z mořské pěny). A doporučil bych ti briárku ošetřenou zakuřovací pastou (byť na ní mnozí zde nadávají).

Podívej, každému se musí fajfka líbit, jinak to není k ničemu.
Ale ze začátku je to fakt často očistec a oliva ti to o dost může zhoršit.
Za prvé je prostě cítit olivová příchuť, a to ne každému tabáku sedne a ne každému obecně sedne. Je to takové jako trochu slané.
Za druhé prostě briár vydrží nejvíc (kromě meerschaumu) a olivu tedy snáze napálíš.
No a za třetí ... je světlá ... a pokud je hezká, tak počítej, že ji tvé začátečníkování spíš opálí a celkově pošramotí, než se to pořádně naučíš.
Být tebou bych si vybral BPKčko nebo nějakou jinou prověřenou značku do 1500, briár se zakuřovací pastou a na 9mm filtr, samozřejmě aby se ti ten konkrétní kousek líbil, a na té bych se učil. Po cca 3 měsících bych přibral tu olivu jaku druhou do party, to už budeš mít za sebou několik tabáků a budeš trošku vědět, která bije. A budeš mít také srovnání.
Oliva je skvělá ... ale přece jen je to spíš takové zpestření vedle briárek, než že by člověk chtěl kouřit jen olivy.


Jak se prosím nanáší zakuřovací pasta do dýmky která je čistá? A jak dlouho se to má nechat zaschnout? https://www.etrafika.cz/doplnkovy-mater ... asta-20ml/
Děkuji :puffy: :smile:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 dub. 2021, 21:24

Pastu bych do nové fajfky sám o své iniciativě nepřidával. Výrobce má vědět, co dělá. a zákazník si vybere buď výrobce, co vymazává, nebo nevymazává. Resp. model vymazaný nebo nevymazaný.

Pastu bych kdyžtak použil jako pokus o opravu nějakého problému.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

21 dub. 2021, 21:29

BATRACHOS píše:Pastu bych do nové fajfky sám o své iniciativě nepřidával. Výrobce má vědět, co dělá. a zákazník si vybere buď výrobce, co vymazává, nebo nevymazává. Resp. model vymazaný nebo nevymazaný.

Pastu bych kdyžtak použil jako pokus o opravu nějakého problému.

No právě, v dýmce z druhé ruky jsou po odstranění caku prasklinky, spíše takové malé rýhy, dá se to vymazáním před zakuřováním nějak ochránit? :think:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 dub. 2021, 06:49

mně přijde, že než se rozhoupeš a tu dýmku nacpeš a zapálíš, tak budeš zakládat speciální vlákno s dotazy kolem zakuřování dýmek z druhé ruky, problematice popraskané uhlíkové vrstvy, vymazávání dýmek z druhé ruky pastou atd. jestli chceš kouřit, tak už konečně kuř nebo si kup novou dýmku, která se ti snad bude líbit, abys ji mohl zapálit a přečti si viewtopic.php?f=2&t=1586. nezakuřuješ dýmku za 20.000, ale dýmku z druhé ruky s hodnotou cca 500,-, takže než ti tady všichni odpoví na tvé dotazy, můžeš si koupit jakékoli nové BPK a jsi nastejno. spíš se orientuj na to, jaký tabák nacpeš.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 dub. 2021, 06:54

Tabák zvolen, jde se bafat :smoke5: :D

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 dub. 2021, 08:00

:pray: :clamp: :clamp: :clamp: :ok:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

22 dub. 2021, 13:22

Já si taky říkal, že lepší gram praxe než kila teorie, že si děláš zbytečně obavy. :lol:
Odeslat odpověď