Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod kovářskej » 12 dub. 2022, 22:15

No jó, Žabáku, jenže co když není rovnálista ale zahnuťák ? To by se s tou rattrajskou jen zlobbil. Ale musím přiznat že se ta fajka líbí i mně, notorickému zahnuťákovi :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Yetenek » 13 dub. 2022, 00:30

No, Mirku, kolega začíná a chystá se pořídit svoji první dýmku, takže patrně nebude mít až tak vyhraněný vkus :think:
A ta Žabákem navrhovaná Rattrayska má jeden malý, přesto nezanedbatelný plus, a to je akrylový náustek (oproti Stanislawkám, které, jak jsem je tak letmo prolétl, mají náustky ebonitové). Takže i při minimální péči zůstane jako nový a nezažloutme.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Ferd » 13 dub. 2022, 15:17

Když vzpomenu na začátky své i cizí-tak je to úplně fuk, co vybereš. :-) První dýmku asi stejně spálíš, zabahníš, zkazíš, zlomíš. Vybral bych si doslova jakoukoliv. I přes možné vady to vždycky nějak funguje a než tomu přijdeš na chuť tak ti jí alespoň nebude líto. A pak si koupíš něco slušnějšího. Na druhou stranu-do začátků-určitě tvar, který se líbí tobě. On se časem názor stejně vyvíjí a mění. Když jsem začínal, nikdo z toho nedělal vědu. NO on taky nebyl kdo.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod BATRACHOS » 13 dub. 2022, 23:02

kovářskej píše:No jó, Žabáku, jenže co když není rovnálista ale zahnuťák ? To by se s tou rattrajskou jen zlobbil. Ale musím přiznat že se ta fajka líbí i mně, notorickému zahnuťákovi :puffy:


V nabídce je i bentka:
https://www.etrafika.cz/dymky-rattrays/ ... sb-8-bent/

Ale jednak není až tak povedená (dobrá pořád je, ale už to nemá ten šmrnc) a za druhé si myslím, že do začátku je lepší rovná nebo lehoulince zahnutá. Bentky jsou v něčem nepřekonatelné (hlavně velké visáky), ale trochu hůř se (podle mne) dokuřují kvůli šikmému vrtání.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků