Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod MBO » 22 lis. 2020, 16:37

Jak píše Basa. Ono víc záleží na tom, jak kouříš a jak nacpeš, než jestli je dýmka hladká nebo rustikovaná. Hladká se hodí k obleku nebo ke krbu, rustikovaná do kapsy ke klíčům nebo do přírody. Do hospody se už nehodí nic, ale to je jiná kapitola.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Domek » 22 lis. 2020, 16:58

Vono se stačí zamyslet kolik dřevěnejch bloků motoru nebo dřevěnejch PC chladičů už jsi v životě viděl a proč tomu tak je. :smoke1:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Hardslimer » 22 lis. 2020, 20:51

Tak drevenych asi zadny. :D
Ale pokud budeme brat v potaz obvodovou plochu rustik vs hladka, tak vitezi rustik.
Pokud beru proudeni okolniho vzduchu, tak taky rustik.
Neco jineho je urceni designu.
Do komorni spolecnosti bych vzal hladkou.
Do hospody (na zahradku) rustik.
Nic nehrotim......jen k zamysleni. My, chlapi, jsme proste hracickove. A dymani z dymky vylozene vybizi se nad necim zamyslet. :puffy:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Domek » 22 lis. 2020, 23:32

:palm:
Hlavně je třeba brát v potaz tepelnou vodivost dřeva. Ta je totiž tak mizerná, že ňáký žebra (natož rustik) jsou pak už uplně buřt.

Čéče, ty to vůbec řešíš, jak kdyby to měla bejt poslední fajfka, kterou si pořídíš. Neboj se, nebude! :twisted:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Hardslimer » 23 lis. 2020, 02:42

Ok. Uz na to dlabu. :ok:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod MBO » 23 lis. 2020, 07:23

Add: My, chlapi, jsme proste hracickove. A dymani z dymky vylozene vybizi se nad necim zamyslet.
Tohle jsi řekl pěkně, předsedo, a máš úplnou pravdu. Jak píše Domek, málokdo má jenom jednu fajtku, málokdo jich má sedm. Jsem na čtyřiceti a občas něco zobnu. Ostatní jich mají ještě mnohem víc. Vyber si tu, která se Ti líbí. Za půl roku se Ti bude líbit jiná - a tak to jde dál. :ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod klasik51 » 25 pro. 2020, 19:11

:ok: :D a dál a dál a dál a........................ :smoke5: :twisted:
řeší se to tady stále dokola, já bych řekl, že vhodná je ta, která se panáčkovi líbí a na kterou má :think: :wink:
Stejně nezůstane u jedné a stejně se k té první bude vracet :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Bronďa » 26 led. 2021, 20:35

Ahoj,
jsem sváteční kuřák doutníků a chtěl bych vyzkoušet dýmku. Padla mi do oka tahle Stanislawka https://220704689.s1.eshop-rychle.cz/dy ... escription , která se mi opravdu moc líbí a je to právě ta se kterou bych chtěl začít bafat. Prosím o radu, je tato dýmka vhodná pro začínajícího dýmkaře, případně na co si dát pozor v začátcích s touhle dýmečkou. Chtěl bych v ní kouřit nějaké slabší aromatiky, které by voněly i mému okolí a zde bych vás chtěl poprosil o doporučení těchto tabáčků. Budu rád za každou cennou radu. Děkuji.
Bronďa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 48
Registrován: 24 led. 2021, 16:15
Bydliště: Buchlovice

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod basa333 » 27 led. 2021, 08:18

no proč ne? klidně ji vezmi, i když bych ti asi na začátek doporučil nějakou rovnější, ještě nevíš, jestli ti zahnutý náustek bude vyhovovat. všiml sis, že zrovna ta tebou vybraná není skladem?
jinak alternativně např. https://www.etrafika.cz/dymky-bpk-prose ... k-6168-01/
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod PoKlaT » 27 led. 2021, 08:42

:ok: Krásný pokřík vhodný nejen ke kartám, škoda, že momentálně není. Těch aromatiků je spousta a můžeme tě jen nasměrovat ale vybrat si musíš sám, metodou pokus omyl (podle toho co ti bude chutnat). Například u nás běžně dostupné Amfory nebo dostupné za hranicemi jako Caledonian či Nappa Valley apod. Tak ať se daří. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod kovářskej » 27 led. 2021, 09:23

Nappa tu bohužel není, ale dá se místo ní šáhnout v trafice po řadě 7 Seas ( tuším že černý, bílý a hnědý paklík ) - jsou to relativně příjemné aromatiky bez nadměrného množství chemických přiboudlin, v poklidu se dají kouřit až do konce kotlíku bez výraznější změny chutě. Jsou to sice slabé tabáčky ale okolí příjemné. Ovšem když panáček kouří doutníky, asi už bude mít trochu plechovější hubu a orašplovanej jazyk a tyhle slabý tabáky by mu kromě voňavého vzduchu moc nedaly. Takže buď vyzkoušet Bohušem výše zmíněné Amfóry ( třeba hnědou, červenou či zelenou ) a nebo jít do výživnějších tabáků s troškou ( !!! ) latakie. Poněvadž správnej aromatik v sobě má trochu latakie aby ten čoud byl trochu plnější. Tam už by se dalo sáhnout po pixlách anglického typu anebo třeba po Artisanu ? Příjemně se kouří třeba Dudákův sen ( Bagpipper dreams či jak se to píše ) ovšem to je také docela slabý tabák a je v něm trošku chuť portského kterou každý nemusí. Tabáčků je fakt hromada a co huba to jiný chutě ... :smoke1:
edit - překlepy
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Haga » 27 led. 2021, 11:46

Ta dýmka doporučená basou taky nevypadá špatně, ale zde bych si dovolil upozornit, že je to bezfiltr. Tady by bylo dobře, aby Bronďa také rozvážil, zda si hned pro začátek troufne kouřit naostro, bez filtru. Aby ho to neodradilo. Sice píše, že je kuřák doutníků, ale sváteční :wink:

Z tabáků těžko doporučovat, každý má jiné chutě, ale obecně, z tabáků, které se dají zakoupit u nás, bys mohl zalovit např. na etrafice, já mám v oblibě také lehčí aromatiky, takže určitě bys vybral něco z produkce třeba GH nebo SG. Chce to si pročíst, čím jsou jednotlivé tabáky aromatizované a co by Ti asi tak chuťově vyhovovalo. Je toho opravdu spousta na výběr. Mě třeba jede kovářským zmiňovaný Dudákův sen, nebo známé palácové gatě ( Palace Gate ) :lol: To jsou pro začátek slušné tabáky, které Tě neznechutí a také to nejsou nikotinová kladiva. Dobrým vodítkem jsou také recenze na tabaky.cz, tam se často dívám, pokud chci zkusit něco nového a nejsem si jist kvalitou či aromatizací, zda by mi to vyhovovalo. Jinak na etrafice mají i vzorečková balení po 10 gr., to by taky pro začátek šlo, aby ses v tom trochu zorientoval :wink:

Držím palce a věř, že Tě čeká dlouhé a dlouhé hledání a zkoušení, nákupy dalších a dalších dýmek ... prostě dýmkaření je náááádherný koníček :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Bronďa » 27 led. 2021, 18:30

Děkuji za vaše reakce, dýmku jsem objednal --- https://www.dymky-tabak-doutniky.cz/dym ... -d4442.htm . Teď ještě přiobjednám vzorky tabáčků co jste mi doporučili plus něco z toho co mi padne do oka a jde se dýmat.
Bronďa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 48
Registrován: 24 led. 2021, 16:15
Bydliště: Buchlovice

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod klasik51 » 28 led. 2021, 19:24

A kterou jsi objednal, když neni skladem :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Hardslimer » 28 led. 2021, 19:38

Já bych řekl, že právě ji zaplatil a proto už není skladem...... :cool: :smoke5:

Edit: Já třeba minule koupil pěknou BPK. LINK ZDE: https://www.etrafika.cz/dymky-bpk-prose ... -6558o-01/
A taky už není skladem. :ok:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků