Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod vědec » 11 úno. 2019, 20:31

MartinBalcar píše:Dobrý den.
Potřeboval bych poradit s dýmkou. Zatím mám 3 krátké dýmky v cenové relaci cirka 600 kč každá (bezejmenné, nejsou ani BPK), nicméně nepřišel jsem kouření tabáku z těchto dýmek na chuť.Blíží se mé jmeniny a jako dárek si mám vybrat dýmku v cenové relaci kolem 3000 kč. Osobně se mi líbí dýmky dlouhé (jako měl Krakonoš, či vodníci na vrbě od Lady) a proto bych rád znal Váš názor na to jakou zakoupit kolem této ceny. Nerad bych opět koupil nekvalitní, ze které bych neměl radost kouřit. Jako celoživotní nekuřák plus díky tomu, že k dýmce jsem se dostal nedávno nemám přehled co kupovat. I tabák ještě hledám, nicméně z nekvalitní dýmky ho nepoznám. Prosím o pomoc a s přáním hezkého dne Balcar Martin.

Martine, jen abys nebyl zklamanej. Moje zkušenost - neplatí rovnice: drahá dýmka = dobrý kouření, levná dýmka = blbý kouření. U mne je to spíš - dýmky, který mi vyhovují a dýmky, které mi vyhovují méně. Bohužel s jejich cenou to až tak moc nesouvisí. Mám levné dýmky, co patří k favoritkám a dražší s kterými bojuji.
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod BATRACHOS » 12 úno. 2019, 16:07

BATRACHOS píše:Plus bych zvážil, jestli nenabídnout v nějakém omezeném počtu alternativní náústky - dříve se v Proseči dělávaly i náústky typu P-lip, resp. hodně podobné.
Určitě by si to hodně lidí na zkoušku pořídila, přece jen by to byl důvod ke koupi.

:idea: Smysl by to ale mělo jen u visáků, resp. snad delších rovných dýmek, určitě ne u buldočka. :idea:


Domek píše:Ziegler dělal "buldočky" s "p-lipem" běžně. A Peterson rovné dýmky jakbysmet.


Na vysvětlenou: co jaká firma dělá, ještě nemusí být podle mého názoru doporučeníhodné či následováníhodné.
Peterson má P-lip jako svoji poznávací značku, takže to snad nabízí komplet o všech položek svého shapechartu.

Mně osobně ale přijde tento náústek smysluplný tam, kde se fajfka skutečně drží v zubech. Tj. jednoznačně u visáků (kterými právě proslula firma Peterson) a dále u delších dýmek s lehčí hlavičkou (nemyslím čtenářky, ale takové ty 15cm biliardky) .
Dýmky typu pot nebo bulldog se mi v zubech drží velmi špatně a navíc mně osobně je nepříjemná přílišná blízkost kotlíku pod nosem u krátkých dýmek. Obecně jsem ale u málokoho viděl, že by delší dobu kouřil bez podpory rukou krátké masivní fajfky, zvlášť když mají rozšířený náústel, jak mají cz buldočky.

Proto - jistě že sám za sebe - navrhuji rozšířit nabídku o "p-lipové" náústky u vybraných tvarů. ¨
On totiž i ten zájem o p-lip je v Čechách vyloženě menšinový, viděl jsem řadu lidí, co si to nechávali předělat na fishtail. Obrázek
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Dejmal » 13 úno. 2019, 09:11

Vidíš Kryštofe, já to mám naopak.
Krátké masivní dýmky s širokým náustkem mi sedí v hubě jako noha v bačkůrce. Mám do čeho kousnout.
Co se týká P-lipu, tak mi nevadí a k Petersonu to prostě patří, ať je na rovné, nebo ohlé dýmce.
V zásadě je mi jedno, jestli kouřím fishtail, nebo P-lip.

Upřímně si myslím, že P-lip nepřivede nové zákazníky, spíše bych se zamyslel nad používáním akrylových náustků, které jsou velmi žádané.
U mých dýmek je to na přání zákazníků přes 90%
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod mihra » 13 úno. 2019, 11:01

Mám to stejně :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod kovářskej » 13 úno. 2019, 12:30

Akryl versus ebonit - u mě teda vede akryl i zejména díky jednodušší údržbě (nešedne) a větší trvanlivosti. Ebonitové náústky mám ohryzané, akrylové drží nepoškozené. Mám totiž většinu času co kouřím fajfku v zubech (čadím zahnutý ).
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Tapinek » 13 úno. 2019, 12:33

Ohryzane je jedna vec... Ale ta barva... :-( :palm: Jenze jsem lajdak a nechce se mi je furt pucovat, tak jsou necerny, no...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod BATRACHOS » 13 úno. 2019, 14:10

100% souhlas.
Akryl jsem ani nezmiňoval, protože už ho do nabídky BPK zavádí a zájem zákazníků bude jednoznačný.
Čili jsem to pokládal za hotovou věc, jakmile se ukáže, že akrylové jdou na odbyt, tak se od ebonitu většinově upustí a nemusím to nikomu doporučovat. :wink:

Českého buldočka kouřit např. na procházce nebo při práci a nevyužívat opory rukou jsem ještě neviděl.
Byť samozřejmě literatura uvádí klasický tvar bulldog / cad jako "sportovní dýmky", které jsou vhodné na kroket nebo golf ...
... v reálu jsem ale čistě ze zubů viděl kouřit především větší visáky (3/4 bent a fullbent) ala Peterson a pak delší biliardky ... které jsou k tomu také původně určeny, viz název tvaru (ke kulečníku potřebuješ obě ruce).

Obecně mi český buldoček přijde jako taková typicky hospodská, praktická ale neakční fajfka ... no prostě ... česká. :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Dejmal » 14 úno. 2019, 07:48

Právě při práci v dílně kouřím krom pár rovných Dunhillek určených na Condora, dvou meršánových bent Petersonů právě České buldočky /Chubby,Author/ a to Zieglerův Belami Briar, Old river a jednu noname.
Ty jsou na práci nejlepší a sahám po nich asi nejčastěji. Jsou krátké, nepřekáží při nutnosti přitáhnout bradu k hrudi /např. při broušení, když se potřebuji podívat ze všech možných úhlů, že je to dobře/ a díky masivnímu náustku skvěle sedí v puse.

Měl jsem pár fullbent dýmek, které jsem musel vyřadit z dílny, protože s těmi to prostě nešlo. Ohneš hlavu, narazí ti to na hrudník, předkloníš se a oto to visí těsně nad bruskou, nebo přímo v ní ...., prostě špatně.
Ty jsou z méha hlediska dobré tak na vycházku a k zasněnému pozorování horizontu, na houby bych si je nevzal :D
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod BATRACHOS » 14 úno. 2019, 09:16

No vida, tak já jsem s nimi řezal dřevo... :think:

Pak samozřejmě chápu ten p-lip.
Přinejmenším pro mne dává p-lip smysl tam, kde mám fajfku dlouho na jednom místě v zubech a kouř by šel imrvére na stejné místo na jazyku.
Což je u mne typicky při sekání trávy, to padnou tak dvě Petersonky. :D
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod millhi » 14 úno. 2019, 09:49

:offtopic1: Pánové, já jsem v šoku, co všechno s těmi fajfkami v zubech dokážete. Kéž bych jednou dosáhl vaší schopnosti a podobné ekvilibristiky byl při kouření schopen :smoke3:
Uživatelský avatar
millhi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 38
Registrován: 08 pro. 2004, 19:05
Bydliště: Beroun

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Dejmal » 14 úno. 2019, 11:04

dej tomu čas... :D
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Rahmed » 14 úno. 2019, 22:08

Jakože dalších 15 let? :shock: :mryellow:

Ono podle mne záleží na tom, kdy (při čem) si může kdo dýmku dopřát, jak známo nouze naučila Dalibora houslím. Já mám paradoxně nejvíc možností v práci - výborný benefit, který zaměstnavatele nic nestojí, a ještě krásně provoním sklad :wink: Takže dýmám při balení, přemísťování, ve VZ vozíku, v autě... a všude tady se mi osvědčujou moje krásně více či méně zahnuté petersonky, všechny samozřejmě s P-lipem :ok:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Freddie » 17 úno. 2019, 07:53

Stejně jako Dejmalovi mě taky nejvíce na kouření při práci vyhovují buldočci, díky širokému náustku je prostě do čeho kousnout. Na řízení a turistiku jsem si pořídil vysáka, ale co se týče držení to o moc lepší než rovná nebo mírně zahnutá pro mě není, takže stejně většinou zase sáhnu po některém z buldočků nebo po Falconovi. S ním i běžkuju.
Freddie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 46
Registrován: 15 dub. 2018, 08:57
Bydliště: Břehy a Majlant

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod klasik51 » 18 úno. 2019, 13:01

Freddie píše:S ním i běžkuju.

:D tak to by ale chtělo fotku. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Freddie » 18 úno. 2019, 16:09

Tady je :smoke5:
image_id: 27121
Freddie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 46
Registrován: 15 dub. 2018, 08:57
Bydliště: Břehy a Majlant

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků