Vyroba dymek na zakazku a zivnostnak.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Vyroba dymek na zakazku a zivnostnak.

Příspěvekod Juraj1 » 18 srp. 2016, 12:19

Zdravim,
v posledni dobe dymky, ktere jsem vyrobil uz vypadaji i celkem pekne a uz se me par lidi ptalo, jestli bych jim nahodou jednu neudelal taky.
Jde o to, ze zatim jsem delal dymky kamaradum na pozadani bez jakekoliv reklamy a to je povazovano za obcasny privydelek, kdy nemusim nic hlasit, resit atd.
Ted mi ale napsal uplne cizi clovek a ja nevim jak se k tomu postavit z duvodu, ze nemam zivnostnak a v pripade, ze by napsali i dalsi lide tak jestli by to bylo uz povazovano za podnikani, kdy uz budu potrebovat zivnostnak nebo porad obcasny privydelek? Prece jen se mi nechce platit pokuty, ktere za to jsou nastavene.

Celkove udelam tak cca 3 dymky rocne hlavne pro mne, rodinu a obcas kamarady, vetsinou jednu po zkouskovem a 2 o hlavnich prazdninach. Chci vas proto poprosit o vas nazor.
Juraj1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Věk: 29
Registrován: 14 zář. 2013, 18:42
Bydliště: Prez tyden Brno, o vikendu Havirov

Re: Vyroba dymek na zakazku a zivnostnak.

Příspěvekod Balu103 » 18 srp. 2016, 12:34

Ahoj,

http://www.ipodnikatel.cz/Zahajeni-podnikani/jak-novy-obcansky-zakonik-definuje-podnikani.html

"Kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku, je považován se zřetelem k této činnosti za podnikatele."

Takže ak nejde o sústavnú činnosť, stále je to len nejaký vedľajší príjem, ktorý nanajvýš zohľadníš v daňovom priznaní, ak presiahne určitú sumu.
Zavolaj si na živnosťák, nech ti určia, čo si pod slovom sústavně predstavujú :lol:
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Vyroba dymek na zakazku a zivnostnak.

Příspěvekod Juraj1 » 18 srp. 2016, 13:41

Diky za info, tohleto mi reklo presne to co uz jsem si nasel :D Budu muset fakt zavolat na zivnostnak.

Ja to delam proto, ze me to bavi, ale potrebuju zaplatit material a cas, ktery do toho investuju. Prece jen muzu tu dobu posedet v praci a vydelat si programovanim nekolikanasobne vice za stejny cas :D Pocita se to stale "za ucelem zisku"?
Juraj1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Věk: 29
Registrován: 14 zář. 2013, 18:42
Bydliště: Prez tyden Brno, o vikendu Havirov

Re: Vyroba dymek na zakazku a zivnostnak.

Příspěvekod Fanys » 18 srp. 2016, 13:45

Já bych to bez ŽL neriskoval. Zpětně se kontrole z finančáku těžko dokazuje, že to bylo příležitostně.

Sám přiznáváš, že chceš zaplatit čas, který tím strávíš. To již je za účelem zisku. Spousta živnostníků je ve ztrátě a přesto podnikají za účelem zisku.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Vyroba dymek na zakazku a zivnostnak.

Příspěvekod Balu103 » 18 srp. 2016, 13:50

Fanys má asi pravdu, v tom článku sa ďalej píše:

Za soustavnou činnost však lze považovat i to, když je podnikatel zaměstnán a podniká pouze ve svém volném čase nebo podniká pouze v určité roční době. Podnikáním je i činnost prováděná několikrát do roka s úmyslem ji opakovat.


A ako poznám úrady, vždy využijú každú možnosť skaziť niekomu deň. :alfajka:
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron