Cigaretový tabák

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Cigaretový tabák

Příspěvekod Eldamar » 03 zář. 2017, 02:39

Dobrý, zdravím všechny přítomné a rád bych se na něco zeptal zkušenějších dýmkařů.
Zkoušel už někdo z vás kouřit cigaretový tabák z dýmky nebo někdo kdo to běžně provozuje? Už delší dobu kouřím dýmku a jsem velice spokojen, ale jsem zároveň i kuřákem cigaret, jen bych raději kouřil cigaretový tabák z nějaké malé dýmky s filtrem co bych měl jen na to než běžnou cigaretu. Máte s tímto někdo zde nějakou zkušenost?
Předem děkuji za odpovědi.
Eldamar
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 26
Registrován: 03 zář. 2017, 02:30
Bydliště: Štěpánov nad Svratkou

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Bob76 » 04 zář. 2017, 15:12

Ano i cigaretový tabák jde kouřit z dýmky,nakonec je to také tabák ne ? I když někdy pochybné kvality.Rozdíl bývá jen v řezu,cigaretový je jemněji řezaný a chce to trochu cviku,aby si jej zbytečně nerozpálil a nezničil si dýmku.Ale upozorňuju hned na začátek,dýmka se nedá se kouřit tak jako cigareta pár minut.Chce to ideálně něco kolem půl hodiny času.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Eldamar » 04 zář. 2017, 17:53

Přemýšlel jsem nejvíce nad tím že bych si právě udělal jen nějakou maličkou, zhruba na množství tabáku rovnající se jedné cigaretě a tak aby se do ní dal přesně dát cigaretový filtr, jen abych mohl vynechat cigaretový papírek.
Eldamar
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 26
Registrován: 03 zář. 2017, 02:30
Bydliště: Štěpánov nad Svratkou

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod basa333 » 05 zář. 2017, 08:53

imho nesmysl - papírek ti zároveň umožňuje udržet nějaký tvar a utažení - v dýmce se ti tabák bude rozvolňovat, rozpalovat, budeš pořád dusat a nakonec přijdeš na to, že je to blbost
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod BATRACHOS » 05 zář. 2017, 10:20

Úplná blbost to není, ale je třeba zapomenout na tradiční fajfkaření, jak jej známe a všichni provozujeme. :idea:

Pokud si představuješ, že si uděláš bruyérovou fajfku, kterou normálně používáš na fajfkový tabák a kouříš 3/4 hoďky a víc, akorát že to celé zmenšíš, tak je to úplný nesmysl, jak ti právě sdělil basa. Plně podporuji jeho názor. :ok:

:idea: Pokud ovšem budeš mít malinkatou hlavičku z kamene, hlíny nebo třeba i kovu, kterou hodně udusáš a dáš z ní pár "prásků", tak je to úplně něco jiného. :idea: https://ssmokeshop.com/shop/stone-hand-pipe-3-inches/

Na podobném principu fungují indiánské kalumety, japonské kisseru fajfčičky i čínské opiové dýmky. Rovněž travní šlukovky fungují obdobně. To celé je ale stylem, způsobem nacpání, teplotou hoření a vůbec skoro vším hodně vzdálené od klasického evropského fajfkaření řekněme englického stylu, jak se tu v klubu i na fóru chápe. Jde pak o maximalizaci nikotinové dávky při minimu tabáku a minimu kouření / v nejkratším čase. Chuť je úplně jiná a také poněkud podružná (ve srovnání s tradičním dýmkařením). Také mi v takovém případě přijde nesmysl dávat tam filtr - tady jde o maximalizaci dodávky, ne o její minimalizaci! :smoke1:

Musím se přidat k basovi ... nedoporučoval bych to, i když to jde. Správný dýmkař si stejně nebude připadat jako s dýmkou, navíc bych řekl, že si trochu rozházíš návyky co se týče dusání, bafání a pod. Napálíš si pak normální bruyérku, když si v zamyšlení neuvědomíš, že nemáš zrovna šlukovku.

Já bych šel ze všeho nejdřív do slim doutníčků, děláme to tak všichni, pokud chceme kouřit kratší dobu. V žádném případě se ale nesmíš omezovat na to, co se u nás dostane ... celosvětová nabídka je v tomto smyslu velice široká, zvlášť orient má nabídku velmi pestrou. Co se vozí z Indie nebo Indonézie, to se u nás vůbec nevidí. Jak je to s webem a dodávkami, netuším, ale u fajftabáků je to také často dobrodružné, získat ten svůj oblíbený emerický či jiný "mimoEUový" blend.
Pokud tě to neuspokojí, nebo pokud je to příliš drahé (což proti cigaretám jistě je), tak bych si zkusil sehnat Zeppelin:
https://ssmokeshop.com/shop/metal-zeppe ... e-small-3/
To se dá cpát jinak, je to vlastně šlukovka, ale je to v něčem blíž cigaretě. Existují i bruyérové, ale ty se kouří víc jako fajfka a na 3 minuty to prostě není.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Eldamar » 05 zář. 2017, 12:23

Mockrát děkuji za každou odpověď. Cigaretový tabák i když navlhčený už jsem zkoušel párkrát kouřit z normální dýmky a je pravdou že to bylo oproti cigaretě trochu strohé, ale delší doba hoření ani větší množství tabáku mi nedělalo vrásky, vyhovovalo mi to tak, spíš jsem měl strach že jí tak akorát brzy propálím pro něco, co jsem si mohl vytáhnout z krabičky a nedělat s tím zbytečné spekulace.

Co se týká šlukovek atd., s tím žádné zkušenosti nemám v žádném ohledu ale už jsem též přemýšlel že technicky by to problém být neměl, ale asi to též nebude ideální přesně jak jste popsali, stejně tak i ten můj původní plán, neříkám že to nešlo z dýmky nebo že by mi to nevyhovovalo tak jak jsem to už zkoušel, ale bylo mi jí přitom akorát tak líto a chci jí mít čistě na dýmkový tabák.

Nechám to tak jak to je, asi by to opravdu nebylo nic moc a možná časem zkusím ten Zeppelin a jak by to fungovalo, mockrát ještě jednou děkuji.
Eldamar
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 26
Registrován: 03 zář. 2017, 02:30
Bydliště: Štěpánov nad Svratkou

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod beda » 06 zář. 2017, 07:44

Nejblíž cigaretě mají krátký námořnický hliněnky, neni potřeba vymejšlet nic novýho. I se to dost podobně kouří, drobet hlouběji do těla. Chce to nějakej shag, klíďo holandskej cigaretovej, nebo plug či lano jemně řezaný a malou, krátkou hliněnku. Ale bacha, je to docela vydatný pokouření, zvláště, pokud se to kouří jen ze zubů, s plnejma rukama. Narozdíl od kovu, skla, porcelánu a nebo i dřeva opakovaně, se hlína během dne tolik nerozesmrdí. Večer stačí dát na teplo a ráno znova saje. Jednou za čas vypálit.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod MartinCaptain » 16 pro. 2017, 14:09

beda píše:Nejblíž cigaretě mají krátký námořnický hliněnky, neni potřeba vymejšlet nic novýho. I se to dost podobně kouří, drobet hlouběji do těla. Chce to nějakej shag, klíďo holandskej cigaretovej, nebo plug či lano jemně řezaný a malou, krátkou hliněnku. Ale bacha, je to docela vydatný pokouření, zvláště, pokud se to kouří jen ze zubů, s plnejma rukama. Narozdíl od kovu, skla, porcelánu a nebo i dřeva opakovaně, se hlína během dne tolik nerozesmrdí. Večer stačí dát na teplo a ráno znova saje. Jednou za čas vypálit.


Kde se da takova hliněnka sehnat? Předem díky
MartinCaptain
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 48
Registrován: 02 říj. 2017, 21:00
Bydliště: Nymburk

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod beda » 27 pro. 2017, 07:52

beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod MartinCaptain » 27 pro. 2017, 19:41

Diky za adresu. Urcite to zkusim.
MartinCaptain
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 48
Registrován: 02 říj. 2017, 21:00
Bydliště: Nymburk


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků