Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skončit ?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod Vladas » 30 čer. 2020, 13:38

Jsem začátečník a zatím taky chuť moc necítím, ale rozhodně se to zlepšuje :) Takže zatím si hlavně užívám relax při kouření a vůni kouře :)
Vladas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 02 bře. 2020, 13:06
Bydliště: Praha/Sedlčany

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod basa333 » 01 črc. 2020, 08:35

no, když už vnímáš, že kouř voní, jsi na dobré cestě. teď už jen začít vnímat, že každý voní trochu jinak a jsi doma.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod Vladas » 02 črc. 2020, 07:13

Díky za povzbuzení, já si taky myslím, že to bude v pohodě. Rozdíly ve vůních vnímám. Nedávno jsem se bavil se zkušenějším kamarádem a ten mi říkal, že chuti začal oceňovat tak po roce až dvou kouření.
Vladas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 02 bře. 2020, 13:06
Bydliště: Praha/Sedlčany

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod basa333 » 02 črc. 2020, 08:12

to je dost zvláštní, většinou jsou začátečníci právě na chutě velmi citliví a hned tak jim něco nechutná, resp. ještě vůbec nevědí, co jim vlastně chutná nebo nechutná, ale chutě vnímají velmi intenzivně.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod Vladas » 02 črc. 2020, 09:07

je fakt, že jsem zatím vesměs kouřil tabáky ze sekce "pro začátečníky", o kterých většinou píšou lidi v recenzích, že jsou málo chuťově výrazný. Když jsem zkoušel nějaký vzorky, tak tam chuť byla, i když jí třeba nedovedu popsat.
Vladas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 02 bře. 2020, 13:06
Bydliště: Praha/Sedlčany

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod basa333 » 02 črc. 2020, 10:14

možná se pro začátek zkus věnovat spíše rozumným aromatikům, ono to pak vyplyne samo od sebe, až budeš přeslazený nebo něco jiného pře..., pak už možná budeš schopen chutě odhalit i naturálech. to prostě chvíli trvá a někdo u aromatiků zůstane a je to taky ok.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod itrnda » 02 črc. 2020, 18:00

Vladasi, vítej tu mezi námi, jsi zde další basista. Že bychom my, co máme rádi ty tlusté struny a hluboké tóny, víc inklinovali k dýmkám?

Tvému problémku rozumím a já si taky zažil pár rozpačitých chvilek, kdy ten báječně vonící tabák (to by jeden hned sežral tu pikslu) po zapálení neprodukoval tu očekávanou vůni třešní, višní, a bůhví ještě čeho. Vůně tabáku, vůně dýmu a jeho chuť jsou úplně jiné kategorie. A nejen, že je to logicky (chemicky) dané, ono je to tak dobře. K nuancím se musí člověk trošku prokouřit, ale ta cesta je velmi příjemná, zábavná, byť někdy plná omylů a chyb. Taky jsem třeba dychtivě nakoupil zprvu pár těch “nejlepších” tabáků, měl jsem problém je jednak vykouřit a nechutnaly mi. Tak jsem se pokorně vrátil k slabším virginiím, chutnají mi aromáty a pomalu postupuji k těm středním sílám, flakům a tak. Na lana a Latakie zatím jen nábožně koukám zdálky.

No, každopádně jsi zde na správném místě, ti chlapci, co ti tu radí, mají už většinou leccos odkouřeno a já je čtu velmi pozorně.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod Vladas » 03 črc. 2020, 09:13

Tlustým strunám zdar :) Jestli je to statisticky významný nevim, ale napadá mě takovej Donald "Duck" Dunn :)
Já to neberu ani jako problém, spíš přidávám svou trošku do mlýna k tématu, fakt, že zatím úplně neoceňuju chuť tabákovýho kouře mi radost z dýmky nekazí. Je to báječnej relax :)
Ono je to vlákno teda už celkem starý a doufám, že původní pisatel to nevzdal a k vychutnávání tabáku se prokouřil :)
Vladas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 02 bře. 2020, 13:06
Bydliště: Praha/Sedlčany

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod itrnda » 18 črc. 2020, 19:13

Na druhou stranu jsem se kdesi nedávno dočetl, že každá desátá žena nezažila nikdy orgasmus. Podle sexuologů je prý ale toto číslo ve skutečnosti daleko vyšší.
:smoke3: Co je proti tomu nějaká chuť zkomírajícího a už takřka zakázaného dýmkového tabáku!
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod meduard » 26 kvě. 2021, 23:48

ako tiez tlustostrunec, k chuti tabaku poznamenam....mne sa osvedcilo tahat pomaly, cim chladnejsie a viac legato tym lepsie a vyfukovat nosom....vtedy sa chut v hube naplno zvykla prejavit....base zdar
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod cer-mi » 24 úno. 2023, 13:18

@Aglenoth, díky za tenhle příspěvek a ostatním za rady! Jsem na tom stejně, chutě tabáku prakticky v kouři nerozeznám. Už to vypadalo, že cítím Latakii v chuti Savinelli English Mixture, ale při příštím kouření zase nic. Po přečtení ale neztrácím naději :-)
Koukám, že původní post je už 6 let starý :-)) ... Jak vaše hledání chuti pokračovalo @Aglenoth, @Bel, @Vladas, ... ?
Uživatelský avatar
cer-mi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 52
Registrován: 10 črc. 2014, 11:09
Bydliště: Berounsko

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kluzo a 11 návštevníků