Dýmka na vzorky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Simon » 04 dub. 2005, 15:33

Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Já si myslím, že to záleží na každém kuřákovi. Kouřit jeden tabák v jedné dýmce je už vysoká škola a myslím si, že to není nutné. Jak říkám, je to jen můj názor. Samozřejmě, že když v dýmce kouříte latakii, tak pak 3-5 kouření jiného tabáku ji stejně cítíte a tak bych si nechal 1 dýmku na tyto silné tabáky. Tabáky typu Sunset Breeze, Killlarney, Nappa, Original Choice apod se dají kouřit v jedné dýmce a vůbec to nevadí.


jak komu, mne by to vadilo ... a to tak, ze hodne

a nerikal bych tomu vysoka skola, je to jen o tom, jestli clovek kouri pro to, aby kouril, nebo pro to, aby objevoval chute a uzil si to

... nevim kolik lidi je schopno udelat to, ze dopije pivo a bez vymyti sklenice do ni v klidu nalije vino a jeste si to uzije ... s dymkama je to stejny


To byl jen můj názor. Kouřím dýmku 14 let a nemám tabák na jednu dýmku a myslím si, že nejsem žádný barbar.


ja ti nazor neberu .... jen se zeptam, zkousels nekdy zakourit dymku jednim tabakem(poradne) a pak ten stejny tabak kourit v nededikovanych dymkach jake mas ty?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 04 dub. 2005, 15:37

Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Já si myslím, že to záleží na každém kuřákovi. Kouřit jeden tabák v jedné dýmce je už vysoká škola a myslím si, že to není nutné. Jak říkám, je to jen můj názor. Samozřejmě, že když v dýmce kouříte latakii, tak pak 3-5 kouření jiného tabáku ji stejně cítíte a tak bych si nechal 1 dýmku na tyto silné tabáky. Tabáky typu Sunset Breeze, Killlarney, Nappa, Original Choice apod se dají kouřit v jedné dýmce a vůbec to nevadí.


jak komu, mne by to vadilo ... a to tak, ze hodne

a nerikal bych tomu vysoka skola, je to jen o tom, jestli clovek kouri pro to, aby kouril, nebo pro to, aby objevoval chute a uzil si to

... nevim kolik lidi je schopno udelat to, ze dopije pivo a bez vymyti sklenice do ni v klidu nalije vino a jeste si to uzije ... s dymkama je to stejny


To byl jen můj názor. Kouřím dýmku 14 let a nemám tabák na jednu dýmku a myslím si, že nejsem žádný barbar.


ja ti nazor neberu .... jen se zeptam, zkousels nekdy zakourit dymku jednim tabakem(poradne) a pak ten stejny tabak kourit v nededikovanych dymkach jake mas ty?


Ja jsem nikdy nezakuroval dymku stejnym tabakem. Kourim i zakuruji tabaky, ktere mam doma. Kourim hlavne typy Sunset Breeze, Killarney, Nappa Valey, Original Choice apod. Ted v sobotu jsem si koupil Dymku roku 2004 od Vauena. Kouril jsem ji v sobotu i v nedeli. Prvni tabak byl CUBé a druhy Killarney.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Simon » 04 dub. 2005, 15:52

Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Já si myslím, že to záleží na každém kuřákovi. Kouřit jeden tabák v jedné dýmce je už vysoká škola a myslím si, že to není nutné. Jak říkám, je to jen můj názor. Samozřejmě, že když v dýmce kouříte latakii, tak pak 3-5 kouření jiného tabáku ji stejně cítíte a tak bych si nechal 1 dýmku na tyto silné tabáky. Tabáky typu Sunset Breeze, Killlarney, Nappa, Original Choice apod se dají kouřit v jedné dýmce a vůbec to nevadí.


jak komu, mne by to vadilo ... a to tak, ze hodne

a nerikal bych tomu vysoka skola, je to jen o tom, jestli clovek kouri pro to, aby kouril, nebo pro to, aby objevoval chute a uzil si to

... nevim kolik lidi je schopno udelat to, ze dopije pivo a bez vymyti sklenice do ni v klidu nalije vino a jeste si to uzije ... s dymkama je to stejny


To byl jen můj názor. Kouřím dýmku 14 let a nemám tabák na jednu dýmku a myslím si, že nejsem žádný barbar.


ja ti nazor neberu .... jen se zeptam, zkousels nekdy zakourit dymku jednim tabakem(poradne) a pak ten stejny tabak kourit v nededikovanych dymkach jake mas ty?


Ja jsem nikdy nezakuroval dymku stejnym tabakem. Kourim i zakuruji tabaky, ktere mam doma. Kourim hlavne typy Sunset Breeze, Killarney, Nappa Valey, Original Choice apod. Ted v sobotu jsem si koupil Dymku roku 2004 od Vauena. Kouril jsem ji v sobotu i v nedeli. Prvni tabak byl CUBé a druhy Killarney.


neber si to nijak osobne, ale jak pak muzes rict, ze tenhle styl koureni nevadi, kdyz to se stylem jedna dymka-jeden tabak nemuzes vubec srovnat?

mne to u latakii a vicemene ani u prirodnich taky moc nevadilo, ale u jedne dymky na aromatiky sem se vcelku rychle dostal do faze, ze z ni jeden a ten samy tabak vzdycky chutnal(diky zmenam tabaku) jinak, jednou to slo, jindy to neslo ani dokourit, tak sam zacal experimentovat se stylem jedna dymka-jeden tabak a uz bych nemenil
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 04 dub. 2005, 15:59

Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Já si myslím, že to záleží na každém kuřákovi. Kouřit jeden tabák v jedné dýmce je už vysoká škola a myslím si, že to není nutné. Jak říkám, je to jen můj názor. Samozřejmě, že když v dýmce kouříte latakii, tak pak 3-5 kouření jiného tabáku ji stejně cítíte a tak bych si nechal 1 dýmku na tyto silné tabáky. Tabáky typu Sunset Breeze, Killlarney, Nappa, Original Choice apod se dají kouřit v jedné dýmce a vůbec to nevadí.


jak komu, mne by to vadilo ... a to tak, ze hodne

a nerikal bych tomu vysoka skola, je to jen o tom, jestli clovek kouri pro to, aby kouril, nebo pro to, aby objevoval chute a uzil si to

... nevim kolik lidi je schopno udelat to, ze dopije pivo a bez vymyti sklenice do ni v klidu nalije vino a jeste si to uzije ... s dymkama je to stejny


To byl jen můj názor. Kouřím dýmku 14 let a nemám tabák na jednu dýmku a myslím si, že nejsem žádný barbar.


ja ti nazor neberu .... jen se zeptam, zkousels nekdy zakourit dymku jednim tabakem(poradne) a pak ten stejny tabak kourit v nededikovanych dymkach jake mas ty?


Ja jsem nikdy nezakuroval dymku stejnym tabakem. Kourim i zakuruji tabaky, ktere mam doma. Kourim hlavne typy Sunset Breeze, Killarney, Nappa Valey, Original Choice apod. Ted v sobotu jsem si koupil Dymku roku 2004 od Vauena. Kouril jsem ji v sobotu i v nedeli. Prvni tabak byl CUBé a druhy Killarney.


neber si to nijak osobne, ale jak pak muzes rict, ze tenhle styl koureni nevadi, kdyz to se stylem jedna dymka-jeden tabak nemuzes vubec srovnat?

mne to u latakii a vicemene ani u prirodnich taky moc nevadilo, ale u jedne dymky na aromatiky sem se vcelku rychle dostal do faze, ze z ni jeden a ten samy tabak vzdycky chutnal(diky zmenam tabaku) jinak, jednou to slo, jindy to neslo ani dokourit, tak sam zacal experimentovat se stylem jedna dymka-jeden tabak a uz bych nemenil


Vy mne tu snad presvedcite, abych to take zkusil. v tom pripade se zeptam. Kdyz mam dymku treba 5 let a kourim v ni ruzne tabaky a ted bych zacal jen jeden, da se jeste dymka " vylecit " ?
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Fénix » 04 dub. 2005, 16:03

pls lidi, ty citace néééé tak dlouhý :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 04 dub. 2005, 16:08

Vojtěch Regazzo píše:Vy mne tu snad presvedcite, abych to take zkusil. v tom pripade se zeptam. Kdyz mam dymku treba 5 let a kourim v ni ruzne tabaky a ted bych zacal jen jeden, da se jeste dymka " vylecit " ?


za zkousku nic nedas :)
... da, staci jen trpelivost, rekl bcyh ze po jednom baleni ten rozdil bude znat urcite .... a pokud to chces urychlit tak predtim osmirglovat karbonovou vrstvu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 04 dub. 2005, 18:48

Fénix píše:pls lidi, ty citace néééé tak dlouhý :wink:


Naprosto souhlasím, je to hrozně otravny pořád rolovat dolů to samy.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Šimi » 04 dub. 2005, 18:53

Co se týká střídání tabáků, střídal jsem je zatím málo. Ale už sem poznal, že po střídání za MB Mixture SB, jsem pořád cítil napůl MB. A to sem tam šoupl HD BB. Jinak třeba HD BB a HD MV jsem střídal bez negativních pocitů. Zřejmě proto, že jsou dost podobné a navíc jedu přes uhlí.

Můj závěr je ten, že mám jednu dýmku na HD a jednu na MB. V ostatních zatím střídám HD BB a HD MV.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Twineryy » 06 dub. 2005, 09:52

Někdo kdysi poznamenal, že když se střídají v dýmce tabáky jako ponožky, dýmka je zmatená a kouřit zmatenou dýmku není žádné potěšení.

Ten výraz zmatená dýmka se mi hrozně líbí a přesně vystihuje situaci. Když si chci na tabáku pochutnat, tak jedu 1 dýmka 1 tabák.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod malinkej.dablik » 10 srp. 2005, 00:30

ja se vetsinou snazim kdyz uz tedy musim tabak zmenit aspon k dymce priradit podobny typ tabaku aby se moc netloukl z minulym ale menim je minimalne...vanilka pres vanilku ovoce prez ovoce a klasika prez klasiku jinak jsem zvykly z urcitych dymek citit urcitou chut a vuni takze predelavat dymku na jinej typ tabaku NE
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod malinkej.dablik » 10 srp. 2005, 00:35

ale je pravda ze mam dve tzv. pracovni dymky ktere mi poslouzi na vzorky a ochutnavky i kdyz vim ze ani jedno koureni z nich neni 100% protoze se to tluce s predeslym tabakem
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod piter » 10 srp. 2005, 00:40

ja jsem zjistil, ze to s tim stridanim tabaku neni az tak horke, a proto jiz v klidu kourim batidu po latakii a obracene - podle toho na co je zrovna chut :) Problem by mohl byt u hodne vyrazneho aromatiku (BB), ktery by byl asi dost citit, ale jinak slabe aromatiky / neutraly / latakie bez problemu stridam (pokud je treba). Ovsem samozrejme, ze se snazim mit kazdou dymku pro urcity tabak, ale min. u 3 stridam a nemam problem.

Jinak co se tyce latakie a jejiho prekurovani tak me prekvapilo, ze to neni tak, jak se vseobecne tvrdi - imho se da prekourit velice snadno . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod malinkej.dablik » 10 srp. 2005, 00:48

ja jsem jen cghtel rict ze dodrzuju aspon podobny typ tybaku a nejak extremne je neprekuruju ale vim z dob zacatku ze jsem kouril vsechno v jedne dymce a treba kazdej den jedno koureni...mocka zadnej problem a kdyz se vyskytla vlhkost tak pap kapesnik nacpany na dno kotle vse vyresil...troubel jsem susil taky kapesnikem a pote pomalym schnutim v klidu v pokojove teplote
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod harel » 10 srp. 2005, 07:55

piter píše:ja jsem zjistil, ze to s tim stridanim tabaku neni az tak horke, a proto jiz v klidu kourim batidu po latakii a obracene - podle toho na co je zrovna chut :) Problem by mohl byt u hodne vyrazneho aromatiku (BB), ktery by byl asi dost citit, ale jinak slabe aromatiky / neutraly / latakie bez problemu stridam (pokud je treba). Ovsem samozrejme, ze se snazim mit kazdou dymku pro urcity tabak, ale min. u 3 stridam a nemam problem.

Jinak co se tyce latakie a jejiho prekurovani tak me prekvapilo, ze to neni tak, jak se vseobecne tvrdi - imho se da prekourit velice snadno . . .

Vidim Piter , ze si to zobral z toho spravneho konca :wink:
Pri mojej zbierke fajok nemam sancu si zapamatat z ktorej fajky som co fajcil. Iste, ze mam fajky rozdelene na latakiu stredy a aromatiky, to sa mi dari dodrzat, dokonca si pamatam aj nejakych 20 - 30 fajok, co do kt. davam, ale vsetky .... to nehrozi. Suhlasim s tebou, ze niektore tabaky sa daju prefajcit ale napr. taky erinmore aj ked je stred, tak to je fakt makacka...
Fajky na vzorky mam ale ich pouzivam velmi malo. Preco? Lebo fajky na vzorky su u mna outsiders, z nejakeho dovodu sa dostali az na okraj mojej zbierky a ked chcem ochutnat nieco dobre tak to vacsinou supnem do jednej z najmilsich a nie do nejakej , kt. nemam rad. no nie? :lol: 8)
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Simon » 10 srp. 2005, 08:05

piter píše:ja jsem zjistil, ze to s tim stridanim tabaku neni az tak horke, a proto jiz v klidu kourim batidu po latakii a obracene - podle toho na co je zrovna chut :) Problem by mohl byt u hodne vyrazneho aromatiku (BB), ktery by byl asi dost citit, ale jinak slabe aromatiky / neutraly / latakie bez problemu stridam (pokud je treba). Ovsem samozrejme, ze se snazim mit kazdou dymku pro urcity tabak, ale min. u 3 stridam a nemam problem.

Jinak co se tyce latakie a jejiho prekurovani tak me prekvapilo, ze to neni tak, jak se vseobecne tvrdi - imho se da prekourit velice snadno . . .


batida & latakie, hmmm, ok, co vic na to rict .... to stridani tabaku je samozrejme problem, jen nekdo to pozna, nekdo ne, nebo mu to spis jen nevadi
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků