Astma

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Astma

Příspěvekod beda » 06 kvě. 2018, 13:45

Já třeba vypozoroval, že kdykoliv si pochrochtám jak jsem už dlouho zdravej, tak do několika dní omarodim. Podle mne je to nejvíc v palici.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Astma

Příspěvekod Fénix » 07 kvě. 2018, 10:14

beda: jojo, to mám úplně stejně :palm:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Astma

Příspěvekod kovářskej » 27 zář. 2018, 08:12

Co se týká protiastmatickejch a protikašlavejch "cigaret" tak je to furt běžně k mání a je to z eukalyptovýho listí. Jestli samotnýho nebo smíchanýho s tabákem jsem čichometricky nepoznal, ono to docela zvláštně smrdí - jinak než jakejkoli tabák a úplně jinak než mariána - ta v tom teda jistě není.
Ke kouření a astmatu jen můžu přidat zkušenost tří kamarádů, astmatiků a alergiků - jeden už tady byl výše jmenovanej - Scalex - tomu opravdu kouření fajfky pomohlo natolik že ho ty sípotiny, kašle a nudle z nosu téměř přestaly obtěžovat. Ovšem :idea: kouřil tehdy když zrovna neměl akutní ataku otravný choroby. Kouřil v čase když mu nic nebylo a víceméně ty ataky přicházely méně a méně často. Jak je na tom poslední asi dva roky nevím, protože se s náma na polabské buňce přestal kamarádit, přestal mezi nás chodit a zalezl do své ulity. Další případ je kamarád muzikant (kytarista a zpěvák venkovské kapely) kterýmu už to vadilo když zpíval - prostě nedozpíval občas sloku nebo refrén. Někdo mu poradil ať si sem tam zapálí, že je to prostě jiný když si zapálí než když čuchá od ostatních kuřáků modrej vzduch. Tak začal kouřit nejdřív ty eukalyptový věci, posléze i normální cigarety (ale jen svátečně) a kromě toho začal běhat ( začal na 300 metrech a postupně si přidával) venku po polních cestách. Ejhle během tří let alergie zmizela. Něco pomohly eukalyptky a něco endorfiny vyplavující se při běhu. Třetí kamarád už tady není, ale v době kdy tady byl a byl to těžkej astmatik a alergik, tak když cítil že se mu začíná trochu hůř dejchat naládoval si malou fajfku Westmorlandem a sem tam si při kouření i šluknul a ono to odeznělo. Ale musel včas, jakmile začal pískat a dusit se, už bylo pozdě, to už bylo na špitál.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Astma

Příspěvekod Baskervil » 27 zář. 2018, 14:13

Však šamani vykuřovali nemocné bylinkami.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Astma

Příspěvekod kovářskej » 27 zář. 2018, 17:41

A tabák je vlastně taky bylinka a taky trochu šaman :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků