Astma

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Astma

Příspěvekod Stařena » 29 dub. 2018, 08:44

Dobrý den pánové, bohužel mi tento týden bylo oznámeno, že jsem astmatik. Jsem kuřákem jak dýmek a doutníků, tak i cigaret. Je mi jasné, že kouření cigaret bude asi kvůli šlukování asi největší peklo co se astmatu týče, ale nevíte jak je to s bafáním dýmky a kouřením doutníků? Popravdě se nechci vzdát všech tabákových neřestí, ale zdraví mám taky jen jedno. Za jakoukoliv odezvu budu rád. Děkuji a chladný kouř !!!
Stařena
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 26
Věk: 38
Registrován: 05 bře. 2015, 20:29
Bydliště: Plzeň

Re: Astma

Příspěvekod Baskervil » 30 dub. 2018, 06:17

Za mého dětství se v lékárně prodávaly protiastmatické cigarety. Byly v nich nějaké bylinky. Možná najdeš dýmkový tabák se stejnými účinky. Zkus GH mýdláky Conniston a Bosun?
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Astma

Příspěvekod PoKlaT » 30 dub. 2018, 15:04

Jj. vyráběli se z rulíku zlomocného ale s toho neměl farmaceutický průmysl ten správný vývar :wink:
v USA byly ještě začátkem 70. let volně v prodeji cigarety z rulíku pod názvem „Asthmador“ – lidé však často vykouřili víc než jednu...

ZDROJ
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Astma

Příspěvekod Rog » 30 dub. 2018, 22:27

Astma je udajne do istej miery psychicka zalezitost, takze vzdavat sa fajky, ktora si vynuti pohodu, klud a cas na seba by bolo kontraproduktivne. :puffy:
Aha, ked to das bez cigariet, tak asi super, inak uzivaj fajky a cigary na cerstvom vzduchu, alebo vetranom priestore. Uvidis sam, jak to pojde.
Drz sa.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Astma

Příspěvekod Snoopy » 01 kvě. 2018, 07:09

Baskervil píše:Za mého dětství se v lékárně prodávaly protiastmatické cigarety. Byly v nich nějaké bylinky.

V katalógu bývalého národného podniku SPOFA boli aj protiastmatické tablety, takisto lisované zo zmesi liečivých bylín. Tableta sa mala zapáliť na nehorľavej podložke a dym vdychovať...
:offtopic1: Ďalej boli v "spofáku" napríklad tablety s LSD alebo centrálne analeptikum Ethylcoman - injekcie, ktorých účinnou látkou bol etanol. Starí doktori vedeli, čo pomáha :ok: .
Inak astma je asi dobrý dôvod pre úplné nahradenie cigariet fajkou a cigarami (bez šlukovania). Držím palce.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Astma

Příspěvekod Yetenek » 01 kvě. 2018, 08:57

S astmatem (naštěstí) osobní zkušenost nemám, protiastmatické cigarety ani tablety nepamatuji, ale věděl jsem, že na toto téma tu psal Scalex v tom smyslu, že kouřil dýmku a časem mu vymizely příznaky astmatu a alergií. Tedy byla otázka řádově sekund, aby mi strejda Google našel tento jeho příspěvek.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Astma

Příspěvekod beda » 01 kvě. 2018, 09:24

Šlukovanej tabák bych taky vyřadil uplně, hlavně průmyslový cíga se zpomalovačema hoření. Akutně lze doplňovat hladinu nikotinu x efektivnějšími a zdravějšími způsoby. Kouřovej most je ale kouřovej most, je to záležitost disciplíny, nějak se tou nepřízní projíst a prošňupat a pak si v klidu zakouřit něco kultivovanějšího než cígo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Astma

Příspěvekod klasik51 » 01 kvě. 2018, 18:58

Já nikdy astma něměl, tak před sedmi lety najednou ano :shock: včetně nějaké přiblblé alergie.
Naučil jsem se spát se složeným ručníkem pod tváří a nechal vodu z nosu volně téct. (doslova)
Smrkání nemělo cenu, teklo mi stále, postával jsem v předklonu a voda z nosu kapala na zem. :palm:
V noci jsem pískal/ sípal při dýchání. Trvalo to asi rok a něco, jak to začalo, tak to přestalo. :pray: :clamp:
Bral jsem nějaké prášky na alrgii, ale neléčily, jen tlumily. Fajfku jsem kouřil stále, ale je fakt, že já kouřim v průměru
tak tři fajky za týden. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Astma

Příspěvekod BATRACHOS » 02 kvě. 2018, 18:58

Stařena píše:Dobrý den pánové, bohužel mi tento týden bylo oznámeno, že jsem astmatik. Jsem kuřákem jak dýmek a doutníků, tak i cigaret. Je mi jasné, že kouření cigaret bude asi kvůli šlukování asi největší peklo co se astmatu týče, ale nevíte jak je to s bafáním dýmky a kouřením doutníků? Popravdě se nechci vzdát všech tabákových neřestí, ale zdraví mám taky jen jedno. Za jakoukoliv odezvu budu rád. Děkuji a chladný kouř !!!


Tady bych viděl první problém tvého přístupu: Co tím myslíš - "bylo oznámeno" :?:

Tak máš problémy s dechem do schodů, budíš se v noci s pocitem dušení, rozkašle tě pára z rychlovarné konvice, ... musíš vystoupit z tramvaje, protože ta Ruska je tak nastříkaná těmi dúchy, že dostaneš záchvat kašle a nedokážeš to zvládnout, ... nebo ne?

To snad poznáš sám, že máš vážné potíže s dechem !? :think:

Alergie a astma jsou chronická onemocnění celkového charakteru a spolupráce postiženého s lékařem je zde zcela zásadní. Žádný felčar toho o tvém stavu v těchto věcech neví nikdy tolik, jako ty. Navíc povaha těchto imunitních obtíží je vysoce individuální a proměnlivá, hezky to popsal Klasik: jeden rok absolutní katastrofa, jindy pohoda. Jednou oči, jindy kůže, jindy se to stěhuje na průdušky nebo na plíčky. Můžeš být jako průtokáč, jak barvitě líčí opět Klasik, ale také můžeš mít těžké záněty sliznic, všechno ucpané a neobejdeš se pak bez antibiotik. Tohle vše ale na sobě po čase každý trochu inteligentní a vnímavý člověk pozná, naučí se s tím žít a přizpůsobit tomu aktuální počínání.

:idea: No a tím se dostáváme k fajfkám. :idea:
Pokud celý den jen chrchláš hnisavé hleny, asi fajfka není v ten čas nejlepší nápad. Totéž ve chvíli, kdy máš akutní alergický atak kvůli nějakému pylu nebo prostě z nějakých blíže nespecifikovaných příčin v noci vstáváš přidušen a musíš si foukat kortikoid, tak asi také není fajfkaření nejlepší způsob, jak si ukrátit zbytek bezesné noci.
:smoke1: Asi jako když by ti zubař najednou vyrval půlku zubů, tak asi také nepřijdeš domů a nezapálíš si hned fajfku. :smoke1:

Na druhou stranu, pokud jsi momentálně v pohodě a potíže víceméně nemáš, tak zkoušej a pozoruj, jak ti to dělá. Já mám celý život alergii a spíš bych řekl, že mi to prospívá, pokud kouřím v období mimo nějaké akutní obtíže. Také jsem měl nějakou tu kuřáckou přestávku za ta léta, a ta sezóna pak byla z hlediska alergie podstatně horší, než když normálně kouřím.

:idea: Ale také nekouřím denně, obdobně jako Klasik. :idea:

Obecně jsou ta onemocnění imunitního systému a systémová onemocnění vůbec strašně provázána s celkovým stavem.
Už v antice zcela vážně učili studenty lékařství, že smutné ženy dostávají rakovinu prsu nehorázně častěji, než ženy šťastné a spokojené. A když už ji jednou dostanou, tak zase ji přežijí násobně častěji ty veselé.

Samozřejmě to zní jako klišé, ale ty nejdůležitější věci jsou co do pojmenování jednoduché - každé manželství má problémy, ale pokud je plné lásky, tak prostě těch problémů mohou být tuny a se vztahem to ani nehne.

Čili pokud člověk je spokojený, dlouhodobě v klidu a jemu odpovídající pohodě, tak taková fajfka tomu celkovému prožívání ZDAŘILOSTI svého vlastního života spíš přispívá. Samozřejmě s tím souvisí strava ve smyslu poctivého jídla v klidu, klid na spánek, přirozené životní tempo a pobyt v přírodě etc. etc.

To se hezky řekne, ale to je - podle mých letitých osobních zkušeností i na základě mnoha let studia různýc tradic - základ.
Jak je tohle v pořádku, tak se drobné životní trable dají s pomocí dnešní vynikající medikace téměř úplně eliminovat. Jakmile je stres a život nějak nemá smysl, tak se akorát látají díry tam, kde by se měl ušít pořádný nový kabát.

A fajfka je něco, co pomáhá udržet kontakt s tím základem toho citu pro celkovou zdařilost své existence. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Astma

Příspěvekod klasik51 » 03 kvě. 2018, 06:26

Hezky to Kryštof napsal. :ok:
Nicméně jsi mě nahodil a došel jsem se kouknout do lékárničky, bylo to tam ještě, úplně jsem na to zapomněl.
Ano, také jsem si foukal do huby. Atrovent N - 3x denně 2 vdechy a při potížích - napsáno propiskou. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Astma

Příspěvekod beda » 03 kvě. 2018, 13:50

Navíc letos je fakt extrém, nikdy jsem nebyl na nic alergickej a asi pred tejdnem, když to tu vše vykvetlo naráz, tak jsem slzel a smrkal tři dny v kuse. Potřeba mít na paměti, že organismus se snaží mechanicky zbavovat cizích částic, takže nejaká nudle a chrchel jsou přirozený. Kdo to jak prožívá je individuální. Je samozřejmé, že jedinec vychovanej teorémy bílejch plášťů, narozenej v nemocnici, ponechanej první dny a imprinty života po přechodu z lůna na svět v rukách sester, bez osobního citu, navlečenejch do latexu, bude vnímat nudle z pylu jinak než divoch, kterej nikdy neviděl sanitku. Do jaký míry se nám děje to v co věříme a k čemu upnem pozornost, by paradoxně mohl učit naše doktory On. Ale to už je o drobet jiný medicíně, jakkoliv s tabákem souvisí.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Astma

Příspěvekod Stařena » 04 kvě. 2018, 14:59

BATRACHOS píše:
Tady bych viděl první problém tvého přístupu: Co tím myslíš - "bylo oznámeno" :?:


Proč si prosím tě myslíš, že je můj přístup špatný????
Oznámeno mi to bylo alergoložkou, když jsem usoudil, že to má co do činění s letošní silnou pylovou sezonou...
Stařena
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 26
Věk: 38
Registrován: 05 bře. 2015, 20:29
Bydliště: Plzeň

Re: Astma

Příspěvekod Bob76 » 04 kvě. 2018, 16:50

Kolega žabák Ti chtěl naznačit,že Ty musíš vědět jak se cítíš.Pokud se budu dusit,kašlat a dávit celou noc a budu opuchlý a s očima jak angorský králík,tak Ti asi ani ta dýmka nebude šmakovat.Ale pokud jsem relativně /u každého to slovo relativně znamená něco jiného/ v pohodé nevidím důvod si sem tam tu dýmku nedát.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Astma

Příspěvekod Stařena » 04 kvě. 2018, 17:32

Jasný, mě jen zarazila ta připomínka, že vidí problém v mém přístupu....tak sem chtěl vědět kde...asi sem to v úvodu napsal špatně, ale nehledám tu radu jak léčit astma :D to nechám na odbornících :joy: ale spíš hledám osobní zkušenosti...třeba jak bylo zmíněno, že Scalex psal něco v tom smyslu, že kouřil dýmku a časem mu vymizely příznaky astmatu a alergií...
Stařena
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 26
Věk: 38
Registrován: 05 bře. 2015, 20:29
Bydliště: Plzeň

Re: Astma

Příspěvekod klasik51 » 06 kvě. 2018, 11:33

Však také ano. I osobní zkušenosti tady máš. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků