Tmel na kazy

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Šimi » 28 dub. 2005, 08:43

A co ty kazy zaplnit K. voskem při leštění? Pokud to nejsou extra lochny, tak by to mohlo pomoct.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod messin » 28 dub. 2005, 09:24

Šimi píše:To neznám, co je to za značku?
Myslím ,že by se to dalo koupit v Bauhausu nebo spíš v obchodech pro truhláře a je to normální tmel na dřevo
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod Alferi » 28 dub. 2005, 09:36

messin píše:
Šimi píše:To neznám, co je to za značku?
Myslím ,že by se to dalo koupit v Bauhausu nebo spíš v obchodech pro truhláře a je to normální tmel na dřevo


Já jsem koupil tmel Zwaluv (nebo tak nějak :) ) ale tmelil jsem jenom napálený vnitřek. Na vnější úpravu jsem to nezkoušel. Ale mám dojem, že mořidlo to brát nebude..
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Darkstar » 20 čer. 2005, 06:35

O vikendu jsem si navrtaval kourovy kanalek na jedne takove moji pokusne dymce, na ktere se vse tak nejak ucim a kdyz ji trosku vic znehodnotim, moc me to neboli. Navrtal jsem ji 5 mm vrtakem, ale bohuzel se z ni velmi spatne kouri. Filtr je zaneseny popelem, u konce koureni je zaneseny popelem i kourovy kanalek, jedina vec, co me napada, je zvednout dno. Znate zarucene dobry tmel, ktery se nespali v tabakove komore, ktery je tvrdy a zaroven pruzny ? Nebo, poradte, jak toto ted opravit ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod rour » 20 čer. 2005, 08:21

Darkstar píše:O vikendu jsem si navrtaval kourovy kanalek na jedne takove moji pokusne dymce, na ktere se vse tak nejak ucim a kdyz ji trosku vic znehodnotim, moc me to neboli. Navrtal jsem ji 5 mm vrtakem, ale bohuzel se z ni velmi spatne kouri. Filtr je zaneseny popelem, u konce koureni je zaneseny popelem i kourovy kanalek, jedina vec, co me napada, je zvednout dno. Znate zarucene dobry tmel, ktery se nespali v tabakove komore, ktery je tvrdy a zaroven pruzny ? Nebo, poradte, jak toto ted opravit ?

Co takhle dymka.tk , sekce Dýmky -> Opravy dýmek
A pak taky pohledej v diskusi, bylo toho tady hodně
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Šimi » 20 čer. 2005, 10:26

Darkstar píše:O vikendu jsem si navrtaval kourovy kanalek na jedne takove moji pokusne dymce, na ktere se vse tak nejak ucim a kdyz ji trosku vic znehodnotim, moc me to neboli. Navrtal jsem ji 5 mm vrtakem, ale bohuzel se z ni velmi spatne kouri. Filtr je zaneseny popelem, u konce koureni je zaneseny popelem i kourovy kanalek, jedina vec, co me napada, je zvednout dno. Znate zarucene dobry tmel, ktery se nespali v tabakove komore, ktery je tvrdy a zaroven pruzny ? Nebo, poradte, jak toto ted opravit ?


mm je už asi dost. Já dávám 4 mm, ale pravda je, že na konci kouření mám filtr od popela. Ono to ale zas tak nevadí. Navíc popel má hygroskopické schopnosti a vysušuje tedy dno dýmky i kanálek. To je spíš výhoda, ne? A na vyčištění stačí obyčejný čistič.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 20 čer. 2005, 10:30

Šimi píše:
Darkstar píše:O vikendu jsem si navrtaval kourovy kanalek na jedne takove moji pokusne dymce, na ktere se vse tak nejak ucim a kdyz ji trosku vic znehodnotim, moc me to neboli. Navrtal jsem ji 5 mm vrtakem, ale bohuzel se z ni velmi spatne kouri. Filtr je zaneseny popelem, u konce koureni je zaneseny popelem i kourovy kanalek, jedina vec, co me napada, je zvednout dno. Znate zarucene dobry tmel, ktery se nespali v tabakove komore, ktery je tvrdy a zaroven pruzny ? Nebo, poradte, jak toto ted opravit ?


mm je už asi dost. Já dávám 4 mm, ale pravda je, že na konci kouření mám filtr od popela. Ono to ale zas tak nevadí. Navíc popel má hygroskopické schopnosti a vysušuje tedy dno dýmky i kanálek. To je spíš výhoda, ne? A na vyčištění stačí obyčejný čistič.


To jako jo, vetsi kourovy kanalek OK, ale ja udelal blbost, ze jsem vrtakem jel stredem kanalku a tim padem zvednul "kouritelnou" oblast kotliku ( nevim jak to mam nazvat :D ) asi o 2 mm a tim padem kdyz mi prehori tabak ke kourovemu kanalku, vse co je pod jeho urovni uz neshori, pac natahuje vzduch zhora, nevim, jak to lepe popsat. ja bych ted potreboval nejak ten kanalek castecne zacpat a snizit. napadlo me zvednout dno do poloviny kanalku.

Boze, to je desne napsane:D
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 20 čer. 2005, 10:33

Jelikož mám většinou bentky, kde kvůli tvaru kotlíku a dýmky je podobná situace skoro všude, tak bych to neřešil. Prostě to před koncem promíchám a dokouřím. Úplně na bílý popel se to nepovede, ale dobré je, když je tam popel a v něm zčernalé kousíčky tabáku, které šustí a praskají, jak jsou vysušené. Pak to považuju za dobře dokouřené.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 20 čer. 2005, 10:34

Jeste doplnim, ze ten popel mi tam neskutecne vadi, protoze mi uplne ucpe kourovy kanalek, kdy uz dymka vubec netahne musim ji rozebrat, vycistit a po pokusu znova zapalit tabak, uz ho stejne nezapalim.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 20 čer. 2005, 10:36

Šimi píše:Jelikož mám většinou bentky, kde kvůli tvaru kotlíku a dýmky je podobná situace skoro všude, tak bych to neřešil. Prostě to před koncem promíchám a dokouřím. Úplně na bílý popel se to nepovede, ale dobré je, když je tam popel a v něm zčernalé kousíčky tabáku, které šustí a praskají, jak jsou vysušené. Pak to považuju za dobře dokouřené.


No, tak asi toto jsem potreboval slyset, protoze takto mam dokourene dymky ja a myslel jsem, ze kourim blbe.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 20 čer. 2005, 10:41

Darkstar píše:No, tak asi toto jsem potreboval slyset, protoze takto mam dokourene dymky ja a myslel jsem, ze kourim blbe.

Bacha na věc. Nejsem zas tak zkušený dýmkař, abych to mohl označit za správně dokouřené. Jen se mi ještě nepovedlo to dokouřit lépe. Na druhou stranu je to setsakra rozdíl proti tomu, když vysypeš z dýmky spodní 1 cm hnusu. Dýmka je pak dole úplně mokrá.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 20 čer. 2005, 20:19

Šimi píše:Bacha na věc. Nejsem zas tak zkušený dýmkař, abych to mohl označit za správně dokouřené. Jen se mi ještě nepovedlo to dokouřit lépe. Na druhou stranu je to setsakra rozdíl proti tomu, když vysypeš z dýmky spodní 1 cm hnusu. Dýmka je pak dole úplně mokrá.


Netvrdím, že nejde dokouřit lépe, ale je to dobrý. Můžeš bejt spokojenej. Pokud byses pokusil ještě jednou (nebo několikrát) znova zapálit, riskuješ napálení ! A za to riziko pár kousíčků tabákovejch zbytků nestojí :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 20 čer. 2005, 21:21

Taky sem k tomu dospěl, až sem napálil 2 Krškovky nad kanálkem. Tu druhou naštěstí jen minimálně.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 20 čer. 2005, 21:48

Šimi píše:Taky sem k tomu dospěl, až sem napálil 2 Krškovky nad kanálkem. Tu druhou naštěstí jen minimálně.


Takovej je život !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tomsoyer » 10 črc. 2005, 09:45

Milos Cerman píše:Netvrdím, že nejde dokouřit lépe, ale je to dobrý. Můžeš bejt spokojenej. Pokud byses pokusil ještě jednou (nebo několikrát) znova zapálit, riskuješ napálení ! A za to riziko pár kousíčků tabákovejch zbytků nestojí :smoke5:


JJ takhle sem si napálil u kánálku tu mojí reklamovanou bartoli snažil sem se dokouřit uplně do konce ale už sem tam měl jen žhavý popel a ještě sem ho upěchoval dusátkem potáhl a už bylo napáleno :oops:
Ještě, že se na ní objevil ten kaz a mám jinou, protože mě to pěkně štvalo :evil:

Teď si dávám pozor a těch pár kousků tabáku u dna rád obětuji.
Taky považuji za dokouřené když mi tam zbyde jen pár kousíčků černého zuhelnatěného tabáku.

Jelikož mám většinou bentky, kde kvůli tvaru kotlíku a dýmky je podobná situace skoro všude, tak bych to neřešil.

jo taky to mám u obou bentek uplně u dna to nedokouřím, protože šikmý kanálek přisává vzduch nad tabákem . také řeším promícháním a opatrně dokouřím jen do černých kousků, protože jinak popel opravdu kanálek ucpává a je ho plný filtr. :roll:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků