K horkému kouření

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod ChorChe » 11 bře. 2007, 21:25

Rogalo píše: ... a už teď šilhám po něčím lepším .Buď PETERSON nebo SAVINELLI.

to bude skok :shock: , jestli si to tady četl pozorně, tak si to určitě užiješ :wink:
a když k tomu přidáš trochu teorie o přípravě tabáku před nacpáváním tak určitě budeš spokojen.
Já se na jedné z prvních soutěží koukal, jak ostřílení borci drtí tabák málem na prach, tak jsem si ťukal na čelo. No a teď už to vlastně nedělám jinak.
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Rogalo » 11 bře. 2007, 21:30

Ještě bych se rád zeptal na náustek.Když sem to mí BPK koupil tak naustek smrděl jak kravskej paznecht.Po prvním dýmení to bylo dobrý .Někde tady na foru se naustky řešily.Mě by jen zajimalo z čeho ty BPK jsou.
Rogalo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 53
Registrován: 06 bře. 2007, 21:10
Bydliště: Rousínov okr. Vyškov

Příspěvekod Rogalo » 11 bře. 2007, 21:36

CHorCHe už se těším na ten skok.Právě teď šetřím na něco lepšího a až to bude určitě napíšu.Ten tabák drtím dost ,podle návodu vás ostřílených a vím že PBK není to pravý ořechový.Co bys mi doporučil ty PETERSON nebo SVINELLI furt váhám a názor někoho jinýho mi třeba pomůže .Dík.
Rogalo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 53
Registrován: 06 bře. 2007, 21:10
Bydliště: Rousínov okr. Vyškov

Příspěvekod sauvi » 12 bře. 2007, 07:59

Rogalo píše:Ještě bych se rád zeptal na náustek.Když sem to mí BPK koupil tak naustek smrděl jak kravskej paznecht.Po prvním dýmení to bylo dobrý .Někde tady na foru se naustky řešily.Mě by jen zajimalo z čeho ty BPK jsou.


Na jedné BPK mi náustek taky děsně smrděl. Ale když jsem ho vzal zevnitř pořádně lihem a zvenku Savinelli brusnou pastou na náustky tak to bylo OK.
sauvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 55
Registrován: 20 dub. 2005, 11:37
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Alfik » 12 bře. 2007, 10:31

Rogalo píše:CHorCHe už se těším na ten skok.Právě teď šetřím na něco lepšího a až to bude určitě napíšu.Ten tabák drtím dost ,podle návodu vás ostřílených a vím že PBK není to pravý ořechový.Co bys mi doporučil ty PETERSON nebo SVINELLI furt váhám a názor někoho jinýho mi třeba pomůže .Dík.


Já myslím, že chybu neuděláš tak, ani tak. Vyber si, co se Ti bude víc líbit :wink:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 12 bře. 2007, 11:12

mirek píše:
Rogalo píše:No jako začátečník mám několik dotazů. Mám přečtený jen některý fora a je toho dost takže sem se třeba přehlíd. Nevím co dělat s napálenou fajkou ,nevím esli se to spraví časem nebo opravou ,a jak je to s tou teplotou .Bafám pomalu,hlavička není rospálená,močka se mi také nedělá ,vysipu krásný bílý popel,a stejně se mi napálila nad kanálkem a 2mm od spodu.Ještě dodám že to je BPK ale mě se líbí.Zatáhne se ta propálenina, nebo je to už faka na vandry s těškym kalybrem?

Zkus si projít thread Napálená dýmka...

... a pravydla čezkécho prafopysu...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod jcp » 12 bře. 2007, 11:17

Rogalo píše:CHorCHe už se těším na ten skok.Právě teď šetřím na něco lepšího a až to bude určitě napíšu.Ten tabák drtím dost ,podle návodu vás ostřílených a vím že PBK není to pravý ořechový.Co bys mi doporučil ty PETERSON nebo SVINELLI furt váhám a názor někoho jinýho mi třeba pomůže .Dík.

low-end obou těchhle firem vyjde přibližně na stejnej peníz a současně za něj dostaneš v obou případech celkem slušnou kvalitu. Jestli se necejtíš na to vybrat si sám, vřele doporučuju vzít to přes e-trafiku. Konkrétně levnější Petersonky občas bejvaj nadvrtaný ale u Michala máš jistotu pečlivě zkontrolovanýho kousku :) - aspoň já si Petersonky od něj doteď pochvaluju (Savinelku zatím nevlastním :( )
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod klasik51 » 14 kvě. 2007, 22:04

dneska jsem si zapalil svoji Jirsovku,vždycky měla tendenci se zahřívat,
ale co jsme dneska předvedli to mě teda otrávilo.Za chvilku jsem ji nemohl udržet v ruce,tak jsem opravdu jen tak sem tam popotáh,nakonec
ji nechal vyhasnout,po deseti minutách zapálil znova,okamžitě žhavá,že jsem ji dal do stojánku a otrávenej nechal vyhasnout a pak nedokouřenou
vyšťoural.A ani mi to snad nechutnalo. :oops: Kde se stala chyba? :shock:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod ChorChe » 15 kvě. 2007, 04:35

všechno je o nacpání a případné přípravě tabáku
umění kouřit začíná a někdy i končí právě tady
pokus se jednou tabák před nacpáním úplně v dlaních rozšmelcovat (jde to i s vlhkým)
a pak už jen staré známé dole lehce a nahoře uťápnout tak, aby nezapálená dávala při tahu mírný odpor

Sledoval jsem na vlastní oči zapalovací proces jak to dělá Achim Frank
asi opravdu není nutné zapálit hned na dvě sirky
já si se zapalovačem škrtnu i 5-7x

Prostě musíš zkoušet - hodně štěstí
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Tlapa » 12 led. 2010, 07:51

Tak jsem si včera pokouřil ze své Jirsovky a užil jsem si pohodu. :smoke5: I když přes jisté komplikace.... Dýmyka se mi docela pěkně rozpalovala. Měl jsem tentokrát vlhčí tabák a zkoušel jsem i jemnější nacpání než jindy. Zvláštní..... Dýmka nehořela rychle, naopak. I přes to se ale každou chvíli rozpálila, i přes častou práci s dusátkem. :roll: Jednou jsem měl dokonce pocit, že se rozpálila z ničeho nic a neznal jsem příčinu. Kouři kouřim, kontroluju teplotu a vše v pořádku, ještě jednou potáhnu a najednou mě skoro pálí do ruky. Přestal jsem kouřit, ale dýmka byla pořád horká, nechladla a jako by se sama rozeřívala. :smoke4: Tak jsem palcem krapet zacpal komín a zlepšilo se to. Po chvíli to zhaslo a zapaloval jsem znovu. Vůbec to nechápu.....vlhkej tabák, jemný nacpání.... Jó kdybych jemně nacpal a měl suchej tabák, tak to pochopim, ale takhle.... :think:
Jinak i přes všechnu snahu a opatrnost se mi nepodařilo dýmku dokouřit do konce. Tábák dole v hlavičece byl po vyklepnití sice více méně zuhelnatělej, ale zdaleka ne spálenej. Nedokouřil jsem, protože se dýmka vespod pořádně rozpalovala. I troubel byla docela rozhajcovaná. Neví si s tím rady. Že by moc jemně nacpáno? Na druhou stranu mi to docela i zhasínalo. Nebo moc vlhkej tabák?
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Nick » 12 led. 2010, 08:26

:arrow: tlapa.IMHO moc mokry tabak,cos kouril?Jako zacatecnikovy radim pouzivej suchsi tabak/neboj on se trochu zapari/a jednoduchy rez/ready rubber/.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Tlapa » 12 led. 2010, 10:01

Nick píše::arrow: tlapa.IMHO moc mokry tabak,cos kouril?Jako zacatecnikovy radim pouzivej suchsi tabak/neboj on se trochu zapari/a jednoduchy rez/ready rubber/.

Kouril jsem Mac Braren cherry Ambrosia. Takze s jemnejsim nacpanim to nemelo nic spolecnyho? Driv jsem kouril Holger Danske cherry vanilla a ten mi chutnal vic. Asi se k nemu vratim.... :smoke3:
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: K horkému kouření

Příspěvekod littlebull » 12 led. 2010, 10:07

Tlapa píše:Kouril jsem Mac Braren cherry Ambrosia. Takze s jemnejsim nacpanim to nemelo nic spolecnyho?

No, to je tabák, který umí pěkně zatopit... já bych doporučoval nacpat nějaký normálnější tabák, MB Mixture (třeba).
A k tomu co popisuješ jak se hlavička "sama" rozehřívala... nezapoměň, že teplo neleze dřevem rychlostí světla.. prostup tepla dřevem je pomalý a tak tepelný vjem na povrchu dýmky je odrazem dění před několika minutami.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Tlapa » 12 led. 2010, 10:32

littlebull píše:No, to je tabák, který umí pěkně zatopit... já bych doporučoval nacpat nějaký normálnější tabák, MB Mixture (třeba).
A k tomu co popisuješ jak se hlavička "sama" rozehřívala... nezapoměň, že teplo neleze dřevem rychlostí světla.. prostup tepla dřevem je pomalý a tak tepelný vjem na povrchu dýmky je odrazem dění před několika minutami.

Jasný, tak jsem tedy asi něco propásl. Dával jsem si na to pozor, ale neuhlídal.....zvláštní. Budu se ptát asi jako blbec, ale MB Mixtur je s nějakým aroma? Mám jen jednu dýmku a nerad bych do ní cpal něco jinýho než cherry. Krom toho mi cherry chutná. Je ten tabák normálně dostupnej v trafikách? Jinak díky za rady :ok:
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Tapinek » 12 led. 2010, 10:39

Aromatizaci ma, dostupnej je, jen nejni tresnovej, no... ;-) Chces-li dobrou a zpusobne se chovajici tresen, vyzkousej totok. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


cron