K horkému kouření

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Tlapa » 12 led. 2010, 13:08

Hm, to zni zajimave. Díky moc! Asi se pozeptam na ten Samuel Gawith Black Cherry Cavendish. Nevim tedy, jestli nebude pro me moc silny, ale to nepoznam dokud to nezkusim. Ty co jsem kouril jsou urcite slabsi. Jeste jednou diky :ok:
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: K horkému kouření

Příspěvekod beda » 12 led. 2010, 13:30

Žádná vražda to není, spíš je tak akorát a na rozdíl od ostatních ostatních black cavendish kousků se vyrábí z listů tabáku.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Pavel.U » 21 zář. 2010, 07:02

Byl jsem teď týden na dovolené. Denní teplota dosahovala 45 ve stínu, večerní kolem 38. Měl jsem vážné problémy s chladným kouřením. Myslíte, že horké počasí může mít až takový vliv rozpalování hlaviček? I doba ponechaná na vychládnutí byla poměrně dost delší než normálně.
Uživatelský avatar
Pavel.U
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 171
Věk: 59
Registrován: 31 srp. 2010, 18:18
Bydliště: Bystrovany u Olomouce

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Fanys » 21 zář. 2010, 07:25

Vzhledem k tomu, že voda je při 50°C pociťována jako horká, tak se divím, že v těch vedrech Tě nepálila hlavička dýmky ještě před zapálením. :mryellow:
Tepelný rozdíl má na chladnutí dýmky samozřejmě velký vliv.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Milos Cerman » 21 zář. 2010, 07:40

Pavel.U píše:. . . . Denní teplota dosahovala 45 ve stínu, večerní kolem 38. . . .

Netuším, kde jsi trávil dovolenou, ale zřejmně jsi tam odejel dost nepřipravenej.
Pro kouření v takovejch podmínkách se hodí kouření z kalabašky. Je to mohutná, i když lehoučká dýmka. Má vložku z mořský pěny, někdy ze dřeva (bryer). Uvnitř je dost velkej prostor, kde se kouř točí a chladne.
Jsem línej hledat firmu, která tyto dýmky nabízí, to nechám na tobě, ale pro pochopení funkce postačí tohle : http://piparul.blogspot.com/2008/06/mak ... -pipe.html

- - -

Takový kalabašky vyrábí přemek Omrt. image_id: 4856
Je vidět, jak krásně je lehounká !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Pavel.U » 21 zář. 2010, 09:50

Díky za radu. Příště vyzkouším kalabašku. Zrovna dva dny před odjezdem jsem si jednu briarovou koupil a tykvovou objednal. Bylo mi ale líto novou fajku do písečné pouště vozit. Ale protože si čech vždy poradí, řešil jsem to doutníkama a hlavně vodní dýmkou ve které jsem spaloval svůj tabák a při troše cviku to funkovalo. Do vody jsem házel led, který jsem měl z chlazených vypitých nápojů.
Uživatelský avatar
Pavel.U
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 171
Věk: 59
Registrován: 31 srp. 2010, 18:18
Bydliště: Bystrovany u Olomouce

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Majllo » 26 říj. 2010, 19:28

Pokud když kouřím dýmku a hlavička mě jen hřeje v ruce ale nepálí je to v pohodě nebo už je to taky špatně. Jsem z toho zmatený :cry:
Uživatelský avatar
Majllo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 71
Věk: 39
Registrován: 14 říj. 2010, 20:41
Bydliště: Šternberk

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Pavel.U » 26 říj. 2010, 19:34

Pokud jenom hřeje, je to dobré. Ale hlídej to, jak začne pálit (někdo radí počítat pomalu do šesti) a pokud bude pálení nepříjemné, odlož ji.
Uživatelský avatar
Pavel.U
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 171
Věk: 59
Registrován: 31 srp. 2010, 18:18
Bydliště: Bystrovany u Olomouce

Re: K horkému kouření

Příspěvekod Majllo » 26 říj. 2010, 19:42

Tak to je fajn snažim se aby jen hřála tahám pomalu tak akorát.Jo už se mi stalo že se rozpálila, ale jak pišeš hned jsem přestal.

A ještě dá se pohodlně kouřit aniž by hřála, ale to chce už asi opravdu zkušenost teda pokud tomu tak opravdu je že
Uživatelský avatar
Majllo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 71
Věk: 39
Registrován: 14 říj. 2010, 20:41
Bydliště: Šternberk

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků