Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Šimi » 11 kvě. 2005, 08:45

pkeklak píše:ja Muzete me rici odhadem, jak dlouho kourite jednu dymku nacpanou cca 3 gramy tabaku ? To aby se dalo z neceho vychazet. Ja ji kourim tak 20 - 30 minut asi taham moc rychle, i kdyz Muze to byt tim, ze kourim dost hruby tabak ? Kourim predevsim Black Ambrosii od Mac Baren. Diky za rady.


Já si cpu asi 2x tolik a kouřím to 1 -1,5 hodiny. 3 g se kouří na soutěži a tam jsou časy opravdu 1 - 2 h, ale ... není to pokouření pro potěšení a požitek. Je to kouření na čas.
Lepší je si pěkně zabafat a vychutnat si to. Jaké máš rozměry kotlíku ( vnitřní průměr a hloubka) a z jaké části ho máš nacpaný (1/2, 2/3 ....?


A trochu mimo mísu, chutná ti ta Black Ambrosie?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod mirek » 11 kvě. 2005, 08:50

Ještě bych se vrátil k tomu medu - kdysi dááávno nám ve škole v chemii učitel ukazoval, jak zapálit kostku cukru - posypal ji popelem, s vysvětlením, že uhlík tam funguje coby katalyzátor. Tak nevím, v té fajfce vymazané medem, nepotkává se tam taky popel s cukrem? No, snad abych šel vrátit vysvědčení :oops:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Darkstar » 11 kvě. 2005, 09:20

Šimi píše:
pkeklak píše:ja Muzete me rici odhadem, jak dlouho kourite jednu dymku nacpanou cca 3 gramy tabaku ? To aby se dalo z neceho vychazet. Ja ji kourim tak 20 - 30 minut asi taham moc rychle, i kdyz Muze to byt tim, ze kourim dost hruby tabak ? Kourim predevsim Black Ambrosii od Mac Baren. Diky za rady.


Já si cpu asi 2x tolik a kouřím to 1 -1,5 hodiny. 3 g se kouří na soutěži a tam jsou časy opravdu 1 - 2 h, ale ... není to pokouření pro potěšení a požitek. Je to kouření na čas.
Lepší je si pěkně zabafat a vychutnat si to. Jaké máš rozměry kotlíku ( vnitřní průměr a hloubka) a z jaké části ho máš nacpaný (1/2, 2/3 ....?


A trochu mimo mísu, chutná ti ta Black Ambrosie?


Jeje, tak rozmery kotliku Ti ted nereknu z hlavy a mam ruzne dymecky, od malych az po stredne velke, s velkym kotlikem jsem si jeste nekoupil, protoze me pali jazyk pri vetsim nacpani dymky. Ja ji plnim tak 2 mm od horniho okraje, ale jak rikam, je to ruzne co dymka to jine mnozstvi tabaku. Ja ty 3 gramy napsal kvuli tomu, ze mi kolega rekl, ze do dymky se vejde v prumeru asi 3 gr. tabaku, vic jsem to nezkoumal. On je stary dymkar, tak jsem mu veril :-) Jinak ta Black Ambrosia mi skutecne chutna, nebo Golden Ambrosia, kdysi davno pred sedmi lety, kdyz jsem poprve kouril dymku, tak jsem si kupoval Brookfield, ale vykouril jsem ho tak 3 baleni a dymku jsem odlozil do supliku a zaprisahal se, ze uz ji kourit nebudu, protoze byla bez filtru, srazela se v ni voda a mel jsem vztek sam na sebe, ze to neumim :) Ale vse se zmenilo a ja kourim dymku znova ale dnes uz s filtrem vetsinou stanwell a nevymenil bych ji za nic na svete :)
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 11 kvě. 2005, 09:30

mirek píše:Ještě bych se vrátil k tomu medu - kdysi dááávno nám ve škole v chemii učitel ukazoval, jak zapálit kostku cukru - posypal ji popelem, s vysvětlením, že uhlík tam funguje coby katalyzátor. Tak nevím, v té fajfce vymazané medem, nepotkává se tam taky popel s cukrem? No, snad abych šel vrátit vysvědčení :oops:


Urcite se tam potkava, ale k horeni potrebuje urcity pomer popele a cukru a v dymce tento pomer nedosahne. Navic, kdyz je jen jemne potrena medem, sotva znatelne. Jinak je to rada od firmy Dunhill. Tady jsem se ptal jak to vidi dymkari, zda je to lepsi, nebo horsi.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 11 kvě. 2005, 09:34

PKLAK:
do beznej 21-22 mm fajky sa vzdy zmesti viac tabaku, ako su 3 gramy, pokial je tabak hutny, myslim tym hrubsej struktury, ako napriklad Original Choice, cize ma tazsie castice rezu, tak zaplni asi tak polovicu beznej komory. tabak s jemnym rezom, ako napr.Old Scotch od Radforda, ide tak do 3/4, ale rychlejsie ubuda, lebo lahsie hori. takze podla mna si davas do komory okolo 5gramov, pokial to normalne napchavas, ale da sa do beznej komory ist aj so 6 gramami.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 11 kvě. 2005, 09:41

LUBO: to nemyslím, protože to by vyšlo balení tabáku na 9-10nacpání (a to vyjde o hodně víc :wink: )
Do běžné komory (20x35-40mm) se mi vejde odhadem 3g při lehkém nacpání, až 4g při silnějším...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Darkstar » 11 kvě. 2005, 09:43

bromden píše:LUBO: to nemyslím, protože to by vyšlo balení tabáku na 9-10nacpání (a to vyjde o hodně víc :wink: )
Do běžné komory (20x35-40mm) se mi vejde odhadem 3g při lehkém nacpání, až 4g při silnějším...


Nechci kecat, ale me vyjde baleni na 14 - 16 nacpani. Nekdy i vic, kdyz si davam jen pulky dymek, treba kdyz slapu rano na Metro, to mam jen 20 minut.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 11 kvě. 2005, 09:49

Délka kouření : Já nacpávám většinou lehce a délka kouření je od 1,5 hod do 2 hod i déle ( to ale potřebuji víc než 15 sirek) je to samozřejmně dané tím, že mi dýmka uhasne, chvíli šťourám, zapaluji atd...
Vymazávání, vylévání : V minulém století jsem si koupil dýmku a dle dobré rady jsem ji naplnil koňakem a nechal nasáknout.... Pak jsem měl od dýmky na spoustu let pokoj a čadil cigarety. V mé nové době jsem začal petersonkou, bez mazání a ostatních specialit a vůbec mi to nevadí. Navíc z dobré dýmky a čistého dřeva mi chutná i první kouření (asi jsem úchyl :D ), ale je to tak a normálně se těším, až si koupím další dýmku a dám si z ní první kouř :oops:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 11 kvě. 2005, 09:53

o tyzden som v Brne, vzdy nosim so sebou vahu, ktora vazi na stotiny gramu, navazime cerstvy tabak, nie vyschnuty, potom mozeme porovnat. inac aj ucastnici sutazi, ktori tam pridu, ked dostanu tabak k sutazi a su tam prvy raz, tak sa casto cuduju, ze ako hlboko je vo fajke vrch tabaku. zavisi to ovsem od zvoleneho druhu. vcera som testoval tabak, ktory sa bude sutazit v brne a ma strukturu podobnu OCH, cize pojde hlbsie do fajky. takze kompromisne povedane na 2/3, vyssie nie.
ja inac skusam dupat tabak silnejsie, lebo mi to nedavno dalo spolocne s mojim kamaratom lepsie casy, ale to je individualne a az taky rozdiel v naplneni komory oproti beznemu plneniu to nie je.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 11 kvě. 2005, 10:09

co sa tyka medu....nikdy som netvrdil, ze vymaz medom musi byt pravidlo.Kua lidi mi to pripada jako keby ste tomu rozumet nechceli.Just...
Vymaz medom ja osobne odporucam tomu fajkarovi kery nema moc skusenosti so zafajcovanim, ma drahsiu faju bez vymazu/co je dnes uz vzacnost/ a chce zvysit svoju istotu, ze dymku neprepali kym sa nevytvori dostatocna vrstva cake :!: Med vplyvom popola urcite nezacne horiet/to pre chemika mirka :twisted: / ani nezanecha trvale chutove stopy vo fajke.Sa stavim ze zacinajuci fajkar ani nepostrehne rozdiel medzi vymazanou fajou a nevymazanou!No ale o mede stacilo.Je to len moj nazor overeny praktickymi skusenostami...btw osobne mi ziadna faja neprehorela.
3 grami vyfajcit za pol hodiny, tak to je brutus rychlost.Spomal.Ja dymam rychlo ake trojku dam tak za hodku mozno hodinu a pol.

d :smoke5: ix
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Darkstar » 11 kvě. 2005, 10:19

dix píše:co sa tyka medu....nikdy som netvrdil, ze vymaz medom musi byt pravidlo.Kua lidi mi to pripada jako keby ste tomu rozumet nechceli.Just...
Vymaz medom ja osobne odporucam tomu fajkarovi kery nema moc skusenosti so zafajcovanim, ma drahsiu faju bez vymazu/co je dnes uz vzacnost/ a chce zvysit svoju istotu, ze dymku neprepali kym sa nevytvori dostatocna vrstva cake :!: Med vplyvom popola urcite nezacne horiet/to pre chemika mirka :twisted: / ani nezanecha trvale chutove stopy vo fajke.Sa stavim ze zacinajuci fajkar ani nepostrehne rozdiel medzi vymazanou fajou a nevymazanou!No ale o mede stacilo.Je to len moj nazor overeny praktickymi skusenostami...btw osobne mi ziadna faja neprehorela.
3 grami vyfajcit za pol hodiny, tak to je brutus rychlost.Spomal.Ja dymam rychlo ake trojku dam tak za hodku mozno hodinu a pol.

d :smoke5: ix


Dakujem. ja mam problem, ako kazdy zaciatocnik, ze ked dymam rychle, tak sa mi fajka prehrieva a ked dymam pomalsie, tak mi zase uhasina. No a kedze nechcem vonku vyzerat ako amater, tak ju taham rychlejsie aby nezhasla :-) No, mozna sa to casom upravi. A to uz nevravim ani, ze ju obcas sluknem ( zelezny zvyk z cigariet ) a potom mam dve hodiny zaludocne problemy :lol:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 11 kvě. 2005, 10:28

Dělal jsem to stejně, ale pak sem to zkusil z opačného konce. Tahal sem skoro neznatelně. Dýmka zhásínala pořád, klidně sem proškrtal krabičku sirek. Odměnou mi však byl chladný kouř. Postupným zdokonalováním nacpávací techniky jsem počet sirek snížil.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milan Zabloudil » 11 kvě. 2005, 10:52

To dix: vždyť ti nikdo nic neříká kvůli medu :? , každý má svůj systém a navíc mnoho tabáků obsahuje medovou příchuť, tak buhví jak ho tam lejou :D
To pkeklak: na počet sirek se vykašli, pocit, že když budu mít větší spotřebu tak jsem za blba mne opustil když jsem se zde zeptal na to samé a dneska na to úplně kašlu. Kouřím tak yby chutnalo mně a co si kdo myslí je mi u pr.... :lol:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jana » 11 kvě. 2005, 10:56

Já bych to taky odhadla na 5 g do normálního kotle. Těch soutěžních 3 g je maličko, zkoušela jsem to odvážet na lékárenskejch vahách a to skutečně dávám víc :?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod dix » 11 kvě. 2005, 11:43

pkeklak....pripajam sa samozrejme k nazoru, ze eliminovat caste uhasinanie je zlepsit kombinaciu napchavania a rychlosti tahania.Aj ked podla mna je to viac o spravnom napchani...co pride u kazdeho dymkare praxou.../cece hezka slovencina :D //

d :smoke5: ix
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků