Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod dix » 29 kvě. 2005, 21:12

poznam aj tento nazor...aj s nim z casti suhlasim.No dno asi uplne suche neni nikdy.Aj vtedy,ked mocka netece ako vyfuk u trabantu...daco tam je.
No a zacatecnik by mal zakurovat podla mna urcite postupne...aj ked urcite sa mozem mylit...urcite? urcite!!
a hlavne zakurujte takto :smoke5: a ne takto :smoke6:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Poradna

Příspěvekod Dalibor » 27 čer. 2005, 16:08

potreboval by som poradiť. Mám novú fajku a rad by som ju zafajčil nejakou neutralnou tabakovou zmesou. Čo by ste mi poradili? Dik, za všetkých začiatočníkov, ktorí majú podobný problem.
Dalibor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Registrován: 03 čer. 2005, 17:19
Bydliště: Myjava SR

Re: Poradna

Příspěvekod tuton » 27 čer. 2005, 16:27

Dalibor píše:potreboval by som poradiť. Mám novú fajku a rad by som ju zafajčil nejakou neutralnou tabakovou zmesou. Čo by ste mi poradili? Dik, za všetkých začiatočníkov, ktorí majú podobný problem.
Poradil bych Sherlocka, ale je docela silnej. Nejakej dostupnej neutral vhodnej pro zacatecnika me nejak nenapada. Svyho casu se doporucoval Premier Cru, ale to uz je minulost.... :-(
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Re: Poradna

Příspěvekod dick » 27 čer. 2005, 16:31

Dalibor píše:potreboval by som poradiť. Mám novú fajku a rad by som ju zafajčil nejakou neutralnou tabakovou zmesou. Čo by ste mi poradili? Dik, za všetkých začiatočníkov, ktorí majú podobný problem.

Už se to někde probíralo. Já volím MB SB ( Scottish blend ) případně slabší [url=http://www.mac-baren.com/sw282.asp] MB MM (
MIXTURE MODERN )[/url]. Nejsou příliš aromatické a mě se osvědčily.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Re: Poradna

Příspěvekod seng » 27 čer. 2005, 16:34

tuton píše:
Dalibor píše:potreboval by som poradiť. Mám novú fajku a rad by som ju zafajčil nejakou neutralnou tabakovou zmesou. Čo by ste mi poradili? Dik, za všetkých začiatočníkov, ktorí majú podobný problem.
Poradil bych Sherlocka, ale je docela silnej. Nejakej dostupnej neutral vhodnej pro zacatecnika me nejak nenapada. Svyho casu se doporucoval Premier Cru, ale to uz je minulost.... :-(


A co SG FVF ?
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Re: Poradna

Příspěvekod bromden » 27 čer. 2005, 17:01

Dalibor píše:potreboval by som poradiť. Mám novú fajku a rad by som ju zafajčil nejakou neutralnou tabakovou zmesou. Čo by ste mi poradili? Dik, za všetkých začiatočníkov, ktorí majú podobný problem.

Vhodná naturální zakuřovadla ze zde dostupných:
SH FVF (excelentní vyzrálá V - tmavá)
SW trenčín flake (de facto vcelku použitelná čistá v - Světlá, pokus o Rattray´s styl)
MB DarkTwist - jen lehce aromatický MB
a co já vím ještě...
asi by ušel i IO, MB Golden, MB Harmony, určitě i OrlikGoldenSliced (jestli se nakonec objeví...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Honzk » 01 srp. 2005, 13:55

Prosím o radu jak je to vlastně s tou karbonovou vrstvou. Jak vlastně kouřit, aby tato vrstva byla skutečně černá a lesklá trochu jako skleněná glazura. Stalo se mě totiž, že se mi fajfka zakuřovala dobře, vrstva vznikala celkem rychle, ale byla matná, na slunečním světle tmavohnědá, měla tendence k navlhání a tendence k olupování. Když kouřím hodně pomalu, zase se stává, že na stěnách ulpívá nespálenej tabák. Taky popel, kterej se nasákává částěčně močkou - nezhoršuje karbonovou vrstvu tím, že je porézní a nepřispívá k olupování ? Mělo by se proto při udusávání dávat pozor, aby popel co nejmíň ulpíval na stěnách ? A taky by mě zajímalo - přispívá "zpátečka" při kouření, kdy stěny dýmky "olizuje" kouř k dobré chuti karbonové vrstvy a dýmky, nebo je spíš ke škodě ? Dostala se mi do ruky zakouřená dýmka, která měla krásnou karbonovou lesklou vlrstvu a krásně voněla, kdežto moje dýmky sice nesmrdí, ale tak pěkně nevoní a ta karbonová vrstva je prostě matná a ne lesklá. Dovede mě někdo poradit, jak na to ? Jakou máte vlastně vy karbonovou vrstvu ?

Dííík za radu
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod bigdragon » 01 srp. 2005, 14:00

tak já jen tolik že mám v jedné dýmce oba dva typy nahoře tu lesklejší a dole tu hnědou z čehož usuzuji že je špatně zakouřená :( a budu to muset nějak spravit :?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Honzk » 01 srp. 2005, 14:10

To Bigdragon : Jo, to je ono, taky mám nahoře dýmek lesklou a dole matnou. Právě proto mě napadlo, že je to asi tím, že na začátku hlavičky je zaprvé - málo popela (ten je matnej) a za druhé - při zapálení dýmky je vrch hlavičky celkem dost olizovanej kouřem, a ten je možná klíčem k lesklé vrstvě, navíc i docela pěkně intenzívně voní (a štípe dost do nosu). Musím to ještě otestovat, kouřit chvíli opatrně, co nejmíyň popela na stěny, občas zpátečku aby to prostě kouřilo i z hlavičky a před každým kouřením vyčistím lehce hlavičku tím "chlupatým drátem" (ale ne peterson, ten obsahuje kromě bavlny i plastový vlákno, takovej vlasec, podle mě moc tvrdej, šmirgloval by to) a uvidím, co z toho po pár kouřeních vyleze....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 01 srp. 2005, 14:15

Honzk píše:To Bigdragon : Jo, to je ono, taky mám nahoře dýmek lesklou a dole matnou. Právě proto mě napadlo, že je to asi tím, že na začátku hlavičky je zaprvé - málo popela (ten je matnej) a za druhé - při zapálení dýmky je vrch hlavičky celkem dost olizovanej kouřem, a ten je možná klíčem k lesklé vrstvě, navíc i docela pěkně intenzívně voní (a štípe dost do nosu). Musím to ještě otestovat, kouřit chvíli opatrně, co nejmíyň popela na stěny, občas zpátečku aby to prostě kouřilo i z hlavičky a před každým kouřením vyčistím lehce hlavičku tím "chlupatým drátem" (ale ne peterson, ten obsahuje kromě bavlny i plastový vlákno, takovej vlasec, podle mě moc tvrdej, šmirgloval by to) a uvidím, co z toho po pár kouřeních vyleze....


imho je to tim, ze spodek natahuje vic vlhkosti nez vrske, cim susseji kouris, tim niz saha ta hezci karbonova vrstva + pokud kouris vlhce tak nechavej dymku odpocinout dyl nez den, vyrazne dyl, taky si pomuzes + po osmirglovani karbou to bude skoro stejny
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Honzk » 01 srp. 2005, 14:23

To Simon :
Ještě mi prosím upřesni, rozdíl mezi vlhkým a suchým kouřením - záleží na rychlosti kouření ale hlavně na vlhkosti tabáku ? Nebo je v tom ještě nějaká jiná záludnost ? Je suchý kouření pomalý kouření suššího tabáku a vlhký kouření rychlejší tahání vlhčích tabáků ?
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 01 srp. 2005, 14:29

Honzk píše:To Simon :
Ještě mi prosím upřesni, rozdíl mezi vlhkým a suchým kouřením - záleží na rychlosti kouření ale hlavně na vlhkosti tabáku ? Nebo je v tom ještě nějaká jiná záludnost ? Je suchý kouření pomalý kouření suššího tabáku a vlhký kouření rychlejší tahání vlhčích tabáků ?


rozdil je v mnozstvi vznikle mocky, cim sussi koureni tim min mocky dymka musi dymka absorbovat.
a vlivu na vznik mocky je vic
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 01 srp. 2005, 14:30

To Honzk.
Samozrejme zalezi na vlhkosti koureneho tabaku.
Dulezite ale je pro kvalitu dymky, pro to aby Ti stale chutnala, aby neskysla, aby mela pravidelny karbon ............., aby byla dymka při kouření chladna a suchá.
Jestli se dymka rozpali, klidne ji odlož a po vychladnutí si ji opet vem.
Močkuje-li dymka, pak je to nekolika moznymi aspekty.
Vlhky tabak, prilisne tahani diky silnemu nacpani dymky, rychlemu koureni a to se clovek nauci jen praxi.
Rekl bych to asi takto. Kur dymku s CITEM.
Jestli Ti na jazyk vytece z naustku kapka mocky, klidne kanalek vytri cisticem a kur pomaleji. Dymku nech po koureni 1-2 dny vyschnout.
Uvidis, ze to bude stale lepsi a lepsi.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod body007 » 01 srp. 2005, 14:42

Honzk píše:To Bigdragon : Jo, to je ono, taky mám nahoře dýmek lesklou a dole matnou. Právě proto mě napadlo, že je to asi tím, že na začátku hlavičky je zaprvé - málo popela (ten je matnej) a za druhé - při zapálení dýmky je vrch hlavičky celkem dost olizovanej kouřem, a ten je možná klíčem k lesklé vrstvě, navíc i docela pěkně intenzívně voní (a štípe dost do nosu). Musím to ještě otestovat, kouřit chvíli opatrně, co nejmíyň popela na stěny, občas zpátečku aby to prostě kouřilo i z hlavičky a před každým kouřením vyčistím lehce hlavičku tím "chlupatým drátem" (ale ne peterson, ten obsahuje kromě bavlny i plastový vlákno, takovej vlasec, podle mě moc tvrdej, šmirgloval by to) a uvidím, co z toho po pár kouřeních vyleze....


pozor na tu spiatocku, mozes rozhajcovat fajku tak, ze ju prepalis...
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

Příspěvekod malinkej.dablik » 09 srp. 2005, 22:09

koupil jsem si novou dymku Peterson a koukam do kotliku a nevim zda tam nejaka vrstva je nebo neni...vypada jako lakovana i zevnitr...no jsem z toho v rozpacich...docetl jsem se ze petersonky nemusim zakurovat ze chutnaji hned ale chci se zeptat po kolika nalozich bude dymka odolnejsi proti napaleni kdyby bylo ciste drevo
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


cron