Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 01 úno. 2015, 23:51

sw_fox píše:Mám takový dotaz, jako myslivec teď (po návratu z Afriky změna) rád posedím na zasněžené pláni s vábničkou, a snažím se ulovit lišku, případně divočáka kdyby se chtěl dostavit k odstřelu, když je "dobrý vítr" tedy prakticky ideálně skoro žádný, tak si rád zapálím dýmku a výsledky prozatím jak s Petersenovic vánočkou, tak s Erinmore Flake a Navy Flake byly velmi dobré. Bylo mrazivo cca -4 až -8 stupňů, suchý a chladný dým, prostě pohoda, ani velká bentka od Jirsy ani Petersen Rhodesian očividně neutrpěly.

Teď co mě trápí:
1. Rozdíl teploty - může to něco udělat? (vím že v těch stovkách stupňů rozdílu nějaký dodatečný rozdíl teploty už snad tolik neudělá, ale spíš mi jde o mráz jako takový.

2. Zakuřování nové dýmky. Mám novou (vyreklamovanou protože 1 kus praskl vadou dřeva) Azur 05 od Design Berlin. Je mrazivé ale suché počasí vhodné (na posedu je dost času a klídek) k zakuřování nové dýmky (byť vymazané pastou)? plus tentýž dotaz, může to něco udělat dýmce?

3. Kouření za mokra - mokrý vzduch - určitě přijde obleva, mokrý vzduch, mokré vše. Na co má začátečník (kouřím asi 3/4 roku, 6 fajek, zatím žádná nenapálená ani nezasmrádlá) dávat bacha?


1. Rozdíly teplot udělat mohou. Záleží nejvíc na tom, jaký máš náústek. Akryl je bez problémů. Ale ebonit to může odnést skvrnami. Ona se totiž na to náústku ráda sráží vlhkost a nejde tomu zabránit. Po kapkách pak tam zůstávají skvrnky. Normálně se to rosí.

2. Záleží, je-li to krytý posed (koberce etc.), nebo otevřený. Nezakuřoval bych na úplně volném povětří, přece jenom se kdykoli může zvednout vítr. Ad víčko ... neexistuje, že bych kouřil fajfku venku bez něj. Jdu kouřit ven = automaticky beru víčko.

3, Na močku! :mrgreen:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod sw_fox » 03 úno. 2015, 18:20

Jaké víčko používáš?
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 05 úno. 2015, 17:54

No, mám vlastně dva druhy víček, jednak systém Brebbia, s tlačítkem seshora a méně dírkami (to není ten umělohmotný špunt Brebbia, co momentálně nabízí etrafika), jednak za druhé víčka původně ze Synjeca, později zlatá z etrafiky, která mají tlačítka po stranách a dírky po celé ploše
(momentálně v nabídce zde: http://www.etrafika.cz/detail/6079/dopl ... ku_2_zlate ).

Brebbia je šetrnější k hlavičce dýmky, "Synjeco" je zase celkově spolehlivější, dokonale drží, ovšem může malinko škrábnout samotný vršek kotlíku (při neopatrné manipulaci). Brebbia výrazně hůře táhne, tj. lépe stíní ve velkém vichru a lépe chrání při dešti. Na druhou stranu s ním fajfka má tendenci výrazně rychleji chcípat.

Obojí typ dávám pravidelně do myčky na nádobí. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod sw_fox » 05 úno. 2015, 23:15

Koupil jsem si tohle: http://www.etrafika.cz/detail/6078/dopl ... na_dymku_1
Pan Hingar starší mne trochu postrašil, že když s tím budu kouřit, spálím si tak leda prsty až budu chtít přidusat, tak jsem to zatím používal hlavně když jsem strkal nacpanou fajku do kapsy při cestě za pěkným výhledem ke kouření.

Asi to zkusím, když tak mám v bundě taktické nomexové rukavice :-)
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 06 úno. 2015, 18:38

Ano, to je ten systém Brebbia.
Na některém víčku mám nápis Brebbia, na některém ne. Čert ví, proč. :?

V každém případě je třeba k tomu, co říkal Hingar, přistupovat s rozumem.
Jako vždy má jeho rada nějaké neocenitelné jádro - ANO, můžeš si popálit prsty. Totiž pokud nacpeš fajfku úplně až po okraj kotle, že ti tabák "přetéká" přes hlavičku, takže je víčko v přímém kontaktu se žhnoucím uhlíkem, tak je pochopitelně VELMI horké. Proto je třeba s víčkem nacpávat o něco méně a nechat malou mezírku. :smoke1:

Vedle toho je tu ale ta rovina, že z tebe chtěl Hingar udělat blbce a popást se na tvých vytřeštěných očích. To musíš odfiltrovat a soustředit se na tu cennou radu.
Zpočátku skutečně víčko bude vždy trochu horké, takže na přidusání se zastav vždy někde u lavičky nebo u patníku či pařezu, tak si můžeš horké víčko relativně plynulým pohybem po sundání odložit. Po druhém přidusání už víčko bude jen teplé. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod sw_fox » 06 úno. 2015, 23:12

Dnes jsem to chtel vyzkouset, ale foukalo tak, je jsem si s psiskem prosel zakladni nejkratsi trasu uvnitr intravilanu a byl rad ze jsem zalezl domu. Dnes by to tedy neslo.
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod lako » 07 úno. 2015, 19:18

Ja take pouzivam Brebbia systém a spokojenost.Nacpavam vzdy cca.trictvrte dymky a vim,ze se nepopalim.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 07 úno. 2015, 21:57

sw_fox píše:Dnes jsem to chtel vyzkouset, ale foukalo tak, je jsem si s psiskem prosel zakladni nejkratsi trasu uvnitr intravilanu a byl rad ze jsem zalezl domu. Dnes by to tedy neslo.


Jo, foukalo ... od toho mám víčko. Dneska konkrétně zlaté z etrafiky. :smoke1:
Od té doby, co používám víčko, tak řeším jen problém, jak ve větru připálit: dneska to s přehledem sfouklo i Zippo. No, naštěstí jsem nadvakrát zapálil ještě u domu a pak už to hořelo bez připalování až na bílý popílek.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod beda » 07 úno. 2015, 23:46

Teď když fouká a teploty padaj hluboko, že se zprcne i plyn, nosim ven pro sichr i sirky. Nemůžu si pomoci, ale s nima připálim vždy.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Lovec » 08 bře. 2015, 08:38

Nemáte někdo statistiku jak rychle vytváří karbonová vrstvička v dýmce?
Zhruba pod deseti kouření jsem zaznamenal vznik vrstvy z 0,00000000 mm na 0,01 mm.. Zakuřuji latakii... :smoke4:
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Jack.Grave » 08 bře. 2015, 08:46

:arrow: Lovec ono strašně závisí na tabáku a obsahu cukrů a essenciálních olejů a samozřemně na tom odkud pochází vřesovec (kde vyrostl a z jakého kusu byla hlavička říznuta). Btw. doporučuju míň číst (všímat si nesmyslů) a raději víc kouřit a mín se stressovat.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Lovec » 08 bře. 2015, 09:01

Okey. budu si říkat víc kouřit, víc kouřit, víc kouřit. :puffy: Jen jsem očekával že by tam mohlo být už něco víc.. (karbonová vrstvička) :)
Naposledy upravil Lovec dne 12 bře. 2015, 06:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Juras » 11 bře. 2015, 17:07

Jo, to časem přejde :-). Já tu teď řeším opačný problém, nechávám si od Huberta ten karbon z hlavičky vyškrabávat, protože už je ho tam tolik, že by nebylo kam dávat tabák :D.
Lovec píše:Okey. bud si říkat víc kouřit, víc kouřit, víc kouřit. :puffy: Jen jsem očekával že by tam mohlo být už něco víc.. (karbonová vrstvička) :)
Juras
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 106
Věk: 49
Registrován: 18 srp. 2009, 17:51
Bydliště: Brno

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Lovec » 12 bře. 2015, 06:15

No, do takové situace se asi jen tak nedostanu. :think: :puffy:
To máš oblíbeno fajfku? :smoke5:
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Juras » 13 bře. 2015, 15:58

Přesně tak. Je to kombinace oblíbená dýmka a čas. Taky ty začátky, kdy jsem právě řešil vrstvu karbonu v dýmce a tak jsem hlavičku dýmky nějak extra nečistil, max. jsem ji profoukl. Teď už hlavičky dýmek poctivě čistím papírovým kapesníčkem. Karbon se tvoří i tak a řek bych, že je o dost kvalitnější.
Juras
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 106
Věk: 49
Registrován: 18 srp. 2009, 17:51
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků