Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod beda » 27 led. 2015, 11:45

Jsi aspoň vybral ten sajrajt, všechny kotle co jsem přes něj zakouřil nevysychaly uplně, cake zůstával vlhkem v chalupě mazlavej, nakonec vždy došlo na opakovanej uplnej vejškrab a najednou je pokoj, novej cake se pod výhrubníkem sype.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod lako » 27 led. 2015, 12:13

Jasne,ze odpusti.Myslim,ze u Petersonky nebo u jine lepsi dymky bys to nedal.Stačí po dokoureni ohnout fajfkostour a lehce komoru vymest nebo je dobrej pap.ubrousek.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Miky V-2 » 27 led. 2015, 13:30

...dnes jsem koupil dva pakliky 10g Old Dublinu...na zkoušku, sice jednou kourena dymka s pastou, snad nebude vadit, je to můj prvni přírodní, tak jsem zvedav. Dal jsem na rady zkušených :smoke5: .

..celkem ranec, 80,- Mostex-Ostrava :think:
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod mrcos » 27 led. 2015, 14:15

80 kč za 10g je podle mě ok cena, v plechu to vychází asi 70,-/10g. A kouzlo 10g vzorků je v tom, že to je podobný, jako dostat od někoho na nacpání na ochutnání. Kupovat si dva mi přijde divný, to už bych spíš vzal celou piklsu. Těch 10g je takový oťuknutí "dobrý" x "nikdy!".
To čištění tak nehroť, rozhodně ne pokaždý lžičkou. Zatím ti bohatě stačí čističe (+ případně papírovej ubrousek), další věci budeš řešit až dost pozdějc. Třeba výhrubník jsem neměl nikdy v ruce, když jsem potřeboval poupravit cake, tak lžičkou z CPTčka. Ale to se tě zatím asi ještě docela dlouho netýká :)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Miky V-2 » 27 led. 2015, 17:33

:arrow: mrcos ..tady zas bylo receno, ze 10g je nic moc na ochutnání, pokud je cena ok (na e-trafice kolem 65kc) rak mne to nemrzi,můžu zas koupit pak jiny. Co pak s celou pixli, taky dymku i hubu zakuruji i když je dymka s pastou, ale muze chutnat pak jinak po prvnim pakliku. Tak si tedy myslím :think: :wink: . V kazdem pripade dik za rady :ok:

Vice by mne zajimalo jestli ten OD potřebuje nejakou zvlášť péči, co se tyce nacpani a hoření? :think:
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod mrcos » 27 led. 2015, 18:46

Na první košt latakie je myslím 10 g ok. To, že je 10 g málo je pravda, ale ne na úplně první oťuknutí toho kterýho stylu tabáku. Jde o to, že někdo právě třeba latakii nemůže vůbec, někomu ze zní dělá až fyzicky blbě (a není to nikotinem, latakie obecně ho mívají málo). Stejně tak to maj některý lidi s mejdlákama, dark fired tabákama atd. Pokud to je tvůj případ, tak budeš mít po tom jednom malým vzorku jasno. Některý tabáky na prvních pár kouření nadchnou, ale ke konci piksly už se začnou zajídat a další nekoupíš. Nebo naopak ze začátku dobrý, ale žádná láska na první pohled a pak ke konci piksly začnou dostávat šmrnc a kouzlo. Pokud zjistíš, že latakii nemůžeš vůbec, pak 10 g bude na tohle zjištění bohatě stačit. A pokud zjistíš, že chutná, tak to je právě chvíle, kdy 50 g piksla je minimální velikost vzorku na ochutnání toho konkrétního blendu :)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod lako » 27 led. 2015, 19:25

Tak OD je skoro bezudrbovy.Nacpy ho tak jak nacpavas normalne a zapal.Dle mne potrebuje jen vetsi kotel.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod MrKopr » 27 led. 2015, 20:40

:arrow:mrcos Lépe to snad napsat ani nešlo :smole2:
Uživatelský avatar
MrKopr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 264
Věk: 46
Registrován: 11 říj. 2014, 20:29
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Miky V-2 » 27 led. 2015, 22:10

:arrow: mrcos díkes za radu, no zvolil jsem ho , že hledám něco chuťově výrazného, teď v dýmce na aroma fičím Napu a nějak nic nemůžu v ní dohledat. Možná že ještě brzo po 6-7 kotlíku.... :think: :smoke3: je fakt že teprve zakuřuji... :smoke6:
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod MrKopr » 28 led. 2015, 06:25

Když vono taky záleží co vlastně hledáš?Jestli chceš kouřit třešně tak zkus nějaký chemický aroma německého typu.Třeba černý třešně od Mc Lintocka já měl jenom vzorek,ale třešně mi lezli u ušima :evil:
Uživatelský avatar
MrKopr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 264
Věk: 46
Registrován: 11 říj. 2014, 20:29
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod JantarT5 » 28 led. 2015, 18:05

tak zrovna třešně já miluji, mám ze států Cherry cavendish, velmi voňavý tabáček, oblíbený i v mém okolí, a mám i uvedeného Mc Lintocka, a taky krása
prostě jsem nějak k aromatikům přilnul a zatím od nich nehodlám odcházet, ač už jsem přičuchl i k jiným. Ale už jen pro ten pocit, jak je pak vše kolem krásně provoněno, zůstanu u nich (a že na to mám i slušné zásoby :mryellow: )
Uživatelský avatar
JantarT5
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 172
Věk: 59
Registrován: 14 kvě. 2014, 21:16
Bydliště: Pardubice

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Lukas-T » 28 led. 2015, 19:16

Proti gustu žádný dišputát, také si občas něco aromatického nacpu, ale řekl bych že je to spíš do jiného vlákna. Nerad bych byl :offtopic1:
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod sw_fox » 29 led. 2015, 11:47

Mám takový dotaz, jako myslivec teď (po návratu z Afriky změna) rád posedím na zasněžené pláni s vábničkou, a snažím se ulovit lišku, případně divočáka kdyby se chtěl dostavit k odstřelu, když je "dobrý vítr" tedy prakticky ideálně skoro žádný, tak si rád zapálím dýmku a výsledky prozatím jak s Petersenovic vánočkou, tak s Erinmore Flake a Navy Flake byly velmi dobré. Bylo mrazivo cca -4 až -8 stupňů, suchý a chladný dým, prostě pohoda, ani velká bentka od Jirsy ani Petersen Rhodesian očividně neutrpěly.

Teď co mě trápí:
1. Rozdíl teploty - může to něco udělat? (vím že v těch stovkách stupňů rozdílu nějaký dodatečný rozdíl teploty už snad tolik neudělá, ale spíš mi jde o mráz jako takový.

2. Zakuřování nové dýmky. Mám novou (vyreklamovanou protože 1 kus praskl vadou dřeva) Azur 05 od Design Berlin. Je mrazivé ale suché počasí vhodné (na posedu je dost času a klídek) k zakuřování nové dýmky (byť vymazané pastou)? plus tentýž dotaz, může to něco udělat dýmce?

3. Kouření za mokra - mokrý vzduch - určitě přijde obleva, mokrý vzduch, mokré vše. Na co má začátečník (kouřím asi 3/4 roku, 6 fajek, zatím žádná nenapálená ani nezasmrádlá) dávat bacha?
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod Jack.Grave » 29 led. 2015, 12:35

:arrow: sw_fox:
1. Rozdíly teplot jsou irelevantní, může se stát že některé tabáky chutnají lépe a jiné v zimě.
2. Pokud nebudeš sedět uprostřed větrné bouře tak nic, nasazovací víčko na dýmku může být výhodou. Počasí má minimální vliv na zakuřování (IMHO), pasta v hlavičce je kosmetická záležitost.
3. Nechat fajfku dýl odpočívat bude-li potřeba. -- viz frňákový test rozdělat dýmku a přičichnou k filtrové/čepové komoře bude li zapáchat nechat jestě jeden den odpočinout.
Celkově řečeno míň číst a stresovat se, víc kouřit a řídit se citem.
Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod lako » 29 led. 2015, 14:49

No mohu rict,ze jako hajnej a myslivec ve zdruzeni jsem porad venku za kazdeho pocasi.Skoro vsechny dymky zakuruji za chodu.Bud na pochuzkach revirem nebo na cekanych.V lete to dost mockuje a ted kdyz mrzne tak to nemockuje vubec.Jinak plne souhlasim z :arrow: Jack.Grave.Proste kur jak to umis a teploty neres.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků