Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Příspěvekod mnt » 01 kvě. 2005, 21:45

Mam takovy dotaz, moje stara dymka Gold Star byla strasne zanesena. Rozhodl jsem se ji proto vycistit.
Nalil jsme do ni Plum Vodku R. Jelinka {40%]
Nechal den odstat.
Vylil a jednou proplachl Jelinkem a vytrel ubrouskem.
Cerna vrstva je cela pric.

Mam takovou dymku znovu zakurovat?
Co si myslite o vymazani kotle medem? {pise se to na dymka.net]
:puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy:
Prosim, moc mne nekamenujte, jsem totalni dymkovy zacatecnik.
Dik za kazdou odpoved
mnt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 dub. 2005, 18:28

Příspěvekod mnt » 01 kvě. 2005, 21:46

Jeste bych podotknul, ze od te doby uplynul tyden a vse je uz suche.
mnt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 dub. 2005, 18:28

Příspěvekod Nevill » 01 kvě. 2005, 22:18

Tak nacpi a zkus ji kouřit, poprvý asi bude chutnat hnusně, posléze se to buď zlepší nebo ji prostě zahodíš a zkusíš nějakou jinou...

S tím medem bych to teda nedělal, nezdá se mi to jako úplně nejlepší nápad...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Zakuřování?

Příspěvekod Fénix » 01 kvě. 2005, 22:22

mnt píše:Mam takovou dymku znovu zakurovat?
Co si myslite o vymazani kotle medem? {pise se to na dymka.net]


To bych se divil :wink:

Jinak já bych doporučil znovu opatrně zakouřit (pokud jsi ji vážně vymyl až na dřevo), a to bez použití jakýchkoliv výmazů.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 02 kvě. 2005, 07:31

Když budeš kouřit nezakouřenou dýmku hned naplno, znamená to, že "ohněm" spálíš dřevo dýmky jenom nahoře, a spodek, nepokrytý karbonovou vrstvou, bere do sebe daleko víc močky, než je zdrávo. Víc močky znamená delší vysychání. To je všechno. Jak jsem tady už několikrát psal, nejjednodušší kontrola je frňákem. Čuchni si, a kdyš smrdí, ještě nevyschla, a počkej !
"Vedlejší produkt" zakuřování je trocha vypáleného dřeva hlavičky. Vypaluje se právě při vytváření tý karbonový vrstvy. Proto první kouření nechutná. Výrobci se snaží tomu zabránit t. zv. "předkouřením", tedy vymazávají dýmku černidlem, jeho složení většinou tají. Např. Petersonky proto chutnají hned od začátku. Na Dunhilla se před časem provalilo, že v této hmotě používají nějaké procento včelího medu. Teda ne že by se vymazávalo medem !!
Já jsem nikdy dýmku žádným lihem nevyplachoval (a ani to nikdy dělat nebudu !), tak nevím, jeslli to bude chtít znova zakouřit, ale "frňákovou zkoušku" ti před dalším kouřením vřele doporučuju ! :pipe1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Darkstar » 09 kvě. 2005, 08:27

Milos Cerman píše:Když budeš kouřit nezakouřenou dýmku hned naplno, znamená to, že "ohněm" spálíš dřevo dýmky jenom nahoře, a spodek, nepokrytý karbonovou vrstvou, bere do sebe daleko víc močky, než je zdrávo. Víc močky znamená delší vysychání. To je všechno. Jak jsem tady už několikrát psal, nejjednodušší kontrola je frňákem. Čuchni si, a kdyš smrdí, ještě nevyschla, a počkej !
"Vedlejší produkt" zakuřování je trocha vypáleného dřeva hlavičky. Vypaluje se právě při vytváření tý karbonový vrstvy. Proto první kouření nechutná. Výrobci se snaží tomu zabránit t. zv. "předkouřením", tedy vymazávají dýmku černidlem, jeho složení většinou tají. Např. Petersonky proto chutnají hned od začátku. Na Dunhilla se před časem provalilo, že v této hmotě používají nějaké procento včelího medu. Teda ne že by se vymazávalo medem !!
Já jsem nikdy dýmku žádným lihem nevyplachoval (a ani to nikdy dělat nebudu !), tak nevím, jeslli to bude chtít znova zakouřit, ale "frňákovou zkoušku" ti před dalším kouřením vřele doporučuju ! :pipe1:


Dobry den. Takze ja kdyz po vycisteni vymazu dymku ( kotel ) rumem, delam spatne ? Samozrejme ji nechavam 2-3 dny schnout a chutna me bajecne. proc se nesmi dymka vymazavat medem ? Dik za odpovedi.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 09 kvě. 2005, 09:23

pkeklak píše:
Milos Cerman píše:Když budeš kouřit nezakouřenou dýmku hned naplno, znamená to, že "ohněm" spálíš dřevo dýmky jenom nahoře, a spodek, nepokrytý karbonovou vrstvou, bere do sebe daleko víc močky, než je zdrávo. Víc močky znamená delší vysychání. To je všechno. Jak jsem tady už několikrát psal, nejjednodušší kontrola je frňákem. Čuchni si, a kdyš smrdí, ještě nevyschla, a počkej !
"Vedlejší produkt" zakuřování je trocha vypáleného dřeva hlavičky. Vypaluje se právě při vytváření tý karbonový vrstvy. Proto první kouření nechutná. Výrobci se snaží tomu zabránit t. zv. "předkouřením", tedy vymazávají dýmku černidlem, jeho složení většinou tají. Např. Petersonky proto chutnají hned od začátku. Na Dunhilla se před časem provalilo, že v této hmotě používají nějaké procento včelího medu. Teda ne že by se vymazávalo medem !!
Já jsem nikdy dýmku žádným lihem nevyplachoval (a ani to nikdy dělat nebudu !), tak nevím, jeslli to bude chtít znova zakouřit, ale "frňákovou zkoušku" ti před dalším kouřením vřele doporučuju ! :pipe1:


Dobry den. Takze ja kdyz po vycisteni vymazu dymku ( kotel ) rumem, delam spatne ? Samozrejme ji nechavam 2-3 dny schnout a chutna me bajecne. proc se nesmi dymka vymazavat medem ? Dik za odpovedi.


Našel bys to v archivech, ale ve stručnosti - alkohol asi neuškodí, pokud to necháš dost vyschnout, ale je to zbytečné; navíc dýmka je už dost vlhká od močky na to, aby se tam dávala další tekutina.
Ad med - ucpe póry ve dřevě, takže dýmka nemůže dýchat. Taky tvoří nekvalitní cake, který má tendenci se loupat.

Já nezkoušel ani jedno, takže jen prodávám jak jsem koupil :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 09 kvě. 2005, 09:37

Vylévání alkoholem by podle mě mělo smysl akorát u nové dýmky, která je mořená i zevnitř, že se ta vrstva trochu dřív a líp spálí...já teda na radu svého otce vyléval sou první BPK trochou kvalitního koňaku, i tak chutnala hnusně nějakých prvních deset kouření, pak se to nakonec srovnalo... Každopádně už bych to znovu nedělal... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Zakuřování?

Příspěvekod Šimi » 10 kvě. 2005, 20:50

mnt píše:.....Co si myslite o vymazani kotle medem? {pise se to na dymka.net]
:


Pro vymazání medem se má dát na dřevo min vrstva medu. Dýmky, u kterých jsem to zkusil chutnaly pořád hnusně. Navíc jsem to u jedné zkusil opakovat a hned se mi napálila.Nevím jestli je to tím výmazem, ale už to nikdy neudělám. Hold med je cukrové palivo a nejspíš na stěně hoří. Tvoje dýmka už byla používaná a med nejspíš nenasaje do dřeva. Zůstane navrchu a můžeš dopadnout jako já. MED NE

Jestli tam chceš opravdu něco dát, tak pastu z vodního skla a živ. uhlí. Ta je fajn a funguje. Dávám ji do levných dýmek a nemůžu si to vynachválit.

No a když budeš zase radikálně čistit, tak použij špejlky do uší, které budeš vlhčit (ne namáčet) lihem. Použiješ jich hodně, ale nerozmočíš si dýmku. Navíc ze stěn setřeš jen to, co potřebuješ, a tam kde to potřebuješ.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 10 kvě. 2005, 20:58

ja osobne vymaz medom pouzivam pri dymek z cisteho dreva...je to minimalna vrstva necha sa pol dna az jeden odstat jemne vytriet a hotovo.Podla mna po par zafajceniach med vobec necitit a pri zafajcovani novej fajky je faja aj tak sama o sebe hnusna takze je to jedno...a neskor necit absolutne nic..prirodny zaklad, podla mna menej hnusu ako vodne sklo a ziv. uhli..lebo to uz musi urcite chutnat skvele. :?
MED ANO

meduska dix :smoke5:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 10 kvě. 2005, 21:11

dix píše:ja osobne vymaz medom pouzivam pri dymek z cisteho dreva...je to minimalna vrstva necha sa pol dna az jeden odstat jemne vytriet a hotovo.Podla mna po par zafajceniach med vobec necitit a pri zafajcovani novej fajky je faja aj tak sama o sebe hnusna takze je to jedno...a neskor necit absolutne nic..prirodny zaklad, podla mna menej hnusu ako vodne sklo a ziv. uhli..lebo to uz musi urcite chutnat skvele. :?
MED ANO

meduska dix :smoke5:


z cistyho dreva se mne zatim kourilo nejlip .... med bych klidne napatlal, kdybych na to nebyl linej, na vsechny ty pasty :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 10 kvě. 2005, 21:52

Ještě dodám, že já jsem do nové hlavičky nepatlal nikdy nic, a nějaké hnusné zážitky se přesto nekonaly. Ale je pravda, že jsem měl většinu dýmek alespoň "střední třídy", takže pravděpodobně nebyly zevnitř mořené apod. Ale jak přírodní, tak s výmazovou pastou se mi kouřily od začátku dost dobře, přičemž asi vede Peterson, u nějž mě při prvních kouřeních ani nepálil jazyk.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Darkstar » 11 kvě. 2005, 05:37

No, dekuji za rady a mam pocit, ze co dymkar, to jiny nazor:-) Vcera jsem si koupil novou dymku, ale uz ji nebudu nicim mazat, ani vylejvat rumem, uvidim, zda bude po mesici chutnat jinak, nez ty moje vylejvane rumem a mazane medem. Ja vzdycky nechal dymku poradne ulezet po rumu, protoze jsem zjistil, ze z vlhke dymky mi nechutna. Zjistuji postupne ruzne veci, nikdo me to nenauci, protoze jsem dymkar zacatecnik - samouk. Ale verim, ze v tomto foru se podozvidam spousty zajimavych veci.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 11 kvě. 2005, 05:41

ja vim, ze to patri do sekce tabaku, ale toto je poradna, takze se ptam zde:-) Muzete me rici odhadem, jak dlouho kourite jednu dymku nacpanou cca 3 gramy tabaku ? To aby se dalo z neceho vychazet. Ja ji kourim tak 20 - 30 minut asi taham moc rychle, i kdyz uz taky ne, protoze si postupne zvykam na pomalejsi koureni, ale me se vzdy dymka rozpali a pak nejde uz udrzet v ruce. To same se mi deje s Petersonkou, u ktere jsem si myslel, ze se tolik rozpalovat nebude. Zjistil jsem, ze po poradnem zakoureni a vytvoreni silnejsi karbonove vrstvy uz tolik nepali, ale porad to neni ono. Kde delam chybu ? Muze to byt tim, ze kourim dost hruby tabak ? Kourim predevsim Black Ambrosii od Mac Baren. Diky za rady.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 11 kvě. 2005, 05:51

pkeklak píše:ja vim, ze to patri do sekce tabaku, ale toto je poradna, takze se ptam zde:-) Muzete me rici odhadem, jak dlouho kourite jednu dymku nacpanou cca 3 gramy tabaku ? To aby se dalo z neceho vychazet. Ja ji kourim tak 20 - 30 minut asi taham moc rychle, i kdyz uz taky ne, protoze si postupne zvykam na pomalejsi koureni,


je tady několik threadů které toto rozebírají poměrně detailně, ale v rychlosti od cca 1-2 hodin (průřez všech) já osobně cca 1:10
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků