Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

co je to?

19 bře. 2021, 08:26

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s jedním předmětem. Pracuji v muzeu a ve fondu kuřáckých potřeba máme jeden předmět, který je popsaný pouze jako skřipec a nevím si s ním moc rady.
Nemá někdo z vás s podobným předmětem zkušenost? Nevěděl by, o co se přesně jedná a k čemu se předmět používá?
Mockrát děkuji za odpovědi!!

Re: co je to?

20 bře. 2021, 15:14

zaslána sz, vložte prosím odkaz na obrázek předmětu v místní galerii, případně dle informací v sz

Re: co je to?

20 bře. 2021, 19:20

Tome, že to sem pak hodíš prosím. Pokud paní dovolí, jsem taky zvědavej. :smile:

Re: co je to?

21 bře. 2021, 08:41

samozřejmě, já doufám, že to zvládne sama, ale nabídl jsem pomoc při vkládání obrázků. osobně si myslím, že to bude nějaké držátko na dokuřování dohořívajících doutníkových "špačků", ale uvidíme.

Re: co je to?

22 bře. 2021, 08:04

Dobrý den,
moc děkuji za SZ a za radu!!
Obrázek je tedy zde:
https://uloz.to/file/gGfTv5808P62/skrip ... utniky-jpg
https://uloz.to/file/unVClkcsu7pI/skrip ... utniky-jpg

Re: co je to?

22 bře. 2021, 08:36

řekl bych na tutovku, že je to jakési držátko, aby kuřákovi nepáchly prsty, resp. mohl lépe dokouřit doutník do konce. prostě držátko na doutník.

Re: co je to?

22 bře. 2021, 11:24

Dovoluji si nesouhlasit. držátko to je ale nemyslím že na doutník. proč to vyložení sametem ? proč je spodní prohnutí opačné oproti vrchní pacce? proč to vybrání a hlavně pokud je někdo tak nóbl že si dává doutník do držáku pak se domnívám že do ničeho takovéhoto. Možná tak v 70 letech. toto drželo něco oválného co mělo kruhovité dno a ze shora výstup, madlo atd. Napadl mě flakon na voňavku ale to je asi blbost. doufám že neruším. já mam podobné věcičky a hádanky rád...
nemohl by to být držák kapesních hodinek?

Re: co je to?

22 bře. 2021, 13:16

Asi by do toho pasovalo perfecto a to vybrání by mohlo být, aby byl vidět prstýnek. I když ten se dříve, podle bontonu, sundaval ještě před kouřením.
Každopádně stojánek na kapesní hodinky dává mnohem větší smysl!

Re: co je to?

22 bře. 2021, 15:33

Podíval jsem se na obrázky a napadl mě stojánek na kapesní hodinky. Pak jsem dočetl zbytek vlákna, takže za mě hodinky. Já tyhle věci miluju :D

Re: co je to?

22 bře. 2021, 16:13

Za mě taky hodinky. Dyk to má i nožičky jako starý budík... ;-)

Re: co je to?

22 bře. 2021, 17:54

Sázim taky na hodinky.

Re: co je to?

22 bře. 2021, 22:02

Jelikož jsem aktivní i na chronomagu /hodinkové fórum/ tak jsem vznesl dotaz tam,možno sledovat zde https://forum.chronomag.cz/topic/146582-co-to-je/

Re: co je to?

23 bře. 2021, 06:46

Mockrát Vám všem děkuji za tipy a rady!! Sami se nyní s kolegy přikláníme ke stojánku na hodinky! Předmět byl tedy někdy v 70. letech špatně určen a zařazen.

Re: co je to?

23 bře. 2021, 07:15

Kdo se chce podívat na opravdu netradiční sbírku stojánků na kapesní hodinky, ať si vygooglí pocket watch stand antique. Stojánky na dýmky jsou proti tomu nuda. :D

Re: co je to?

23 bře. 2021, 10:44

Miro díky.
Nikdy jsem na chronometry zatížený nebyl ale TOHLE je krása :ok: :smoke5:
Odeslat odpověď