Stříbro?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Stříbro?

Příspěvekod ttygr » 14 kvě. 2005, 19:16

tak sem se chtěl zeptat... mám v plánu vyrobit si delší dýmku se etříbrnou hlavičkou bukovým troubelem a jantarovým skusem, ale nejsem si jist jaký to bude s kondenzátem v kovové hlavičce, což bych vyřešil filtrem, a taky nevím jaká je cca teplota hořícího tabáku, ale prý se takové dýmky vyráběly, takže by to mělo jít...
nemáte někdo skušenosti/znalosti na rozdávání?:-))
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Milos Cerman » 14 kvě. 2005, 19:39

S kovovou (stříbrnou) dýmkou slušenosti nemám.
Stříbro teplotu hořící dýmky vydrží, ale dude asi pěkně horká. V každým případě by měl bejt filtr dost daleko. Nemuselo by se mu to teplo líbit. Taky si myslím, že v kovový hlavičce budou blbě vyhořívat okraje. Nevím. Já bych asi přemejšlel o dýmce vyložený třeba mořskou pěnou.

Držím palce !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 14 kvě. 2005, 22:29

člověče, s kovovou hlavičkou tak šluknu, tabák fakt ne :?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 15 kvě. 2005, 10:22

To se podle mě musí děsně rozpálit, z toho stříbra by bylo lepší udělat takovej ten klasickej kroužek a možná vršek na hlavičce...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod ttygr » 16 kvě. 2005, 10:17

no jo, no jo... ten meerschaum taky nezní špatně, ale to už zase rači celej... nevíte někdo (Mr. Cerman) kde a za kolik takovou vložku smrtelník jako já sežene?:-)) a nejlépe samozřejmě neslepovanou z bloku... no tak dobrá už teď sem na mizině:-))
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Milos Cerman » 16 kvě. 2005, 20:07

Namou duši netuším, kde levně sehnat mořstou pěnu. Napadaji mě tři možnosti : použít kus havarovaný meršánky, dojet si o prázdninách do Turecka anebo koupit lacinou Lorenzovku s vložkou, a tu vložku použít.
Někde jsem četl, že kalabaše (pravý), ze kterejch se kouří v Africe - teda vršek vysušený tykve - se vymazává hlínou. Kouří se po vysušení. Co to skusit nějak takhle ? Vono zase takovej rozdíl mezi meršánem a keramikou nebude :!:

Neber to prosímtě jako návod, ale jenom jako návrh do diskuze ! :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Milan Zabloudil » 17 kvě. 2005, 10:01

Mám pocit, že jsem někde četl, že první dýmky se dělali se dřeva a vkládaly se do nich plechové vložky.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 17 kvě. 2005, 19:46

Milan Zabloudil píše:Mám pocit, že jsem někde četl, že první dýmky se dělali se dřeva a vkládaly se do nich plechové vložky.


Jo. Možná bych to někde našel, tuším že to napsali v Bryeru (?).
Ten plech měl chránit fajfku z višňovýho či jinýho dřeva před propálením, aby alespoň něco vydržela. Jednalo se ne sice o první dýmky, ale o nahrášku lehce rozbitnejch porcelánek. Do porcelánu se močka nezapíjí, stejně jako do plechu.
Tady se ale jedná o použití stříbra na povrch hlavičky, ne jejím vyfutrování ! :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dick » 18 kvě. 2005, 04:23

ttygr píše:no jo, no jo... ten meerschaum taky nezní špatně, ale to už zase rači celej... nevíte někdo (Mr. Cerman) kde a za kolik takovou vložku smrtelník jako já sežene?:-)) a nejlépe samozřejmě neslepovanou z bloku... no tak dobrá už teď sem na mizině:-))

Zkus buď blok ( jde to fakt snadno opracovat)
http://www.meerschaumpipes.com/Carve-Your-Own-Pipe-Kits-C5.aspx
a nebo jen kotlik
http://www.meerschaumpipes.com/Calabash-Bowl-Inserts-P45C11.aspx
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ttygr » 18 kvě. 2005, 14:58

v jaké to je měně? 10 korun to asi nebude....ale i tak bych si to pořídil... jen pořád nějak nevim.... za ty peníze si ju rači vyřežu jako klasickou dýmku a bude to...nevim nevim.... je to se mnou špatný... jednu dýmku z obojího, nebo dvě dýmky?:-))
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Simon » 18 kvě. 2005, 15:01

ttygr píše:v jaké to je měně? 10 korun to asi nebude....ale i tak bych si to pořídil... jen pořád nějak nevim.... za ty peníze si ju rači vyřežu jako klasickou dýmku a bude to...nevim nevim.... je to se mnou špatný... jednu dýmku z obojího, nebo dvě dýmky?:-))


blby je, ze kdyz si ji vystrouhas sam, tak prijdes o obal ... a ten je u penovky IMHO nutny
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod ttygr » 18 kvě. 2005, 15:12

no ale ten oal by se dal nějak sesmolit, což...
vyplechovávaly se, ale první dýmky byly hliněný pokud se nepletu... jen mě zajímá jak se z toho kovu kouří, a to mi nikdo neřekne... holt to büdu muset zkusit sám... tak mi držte palce...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Pampalini » 18 kvě. 2005, 16:34

ttygr píše:no ale ten oal by se dal nějak sesmolit, což...
vyplechovávaly se, ale první dýmky byly hliněný pokud se nepletu... jen mě zajímá jak se z toho kovu kouří, a to mi nikdo neřekne... holt to büdu muset zkusit sám... tak mi držte palce...


Ještě vydrž. Jestli nezvítězí skleroza, tak večer mrknu do "bible" (Život s dýmkou) a slovy autora popíšu proč nekouřit z kovové dýmky. Jen matně si vybavuji, že kov opravdu nedoporučoval (narozdíl od hlíny).
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 18 kvě. 2005, 20:27

Simon píše:blby je, ze kdyz si ji vystrouhas sam, tak prijdes o obal ... a ten je u penovky IMHO nutny

On ten kufr zase tak nutnej není, pokud se transportuje trošku šetrně.
U nás, v Ústí jsou k mání 2 pěnovky od Petersonů, a jsou v obyčejnejch papírovejch škatulkách, a v hadrovým pytlíčku. :lol:
Zato pro Turky to je hlavně tradice :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 18 kvě. 2005, 20:33

Milos Cerman píše:
Simon píše:blby je, ze kdyz si ji vystrouhas sam, tak prijdes o obal ... a ten je u penovky IMHO nutny

On ten kufr zase tak nutnej není, pokud se transportuje trošku šetrně.
U nás, v Ústí jsou k mání 2 pěnovky od Petersonů, a jsou v obyčejnejch papírovejch škatulkách, a v hadrovým pytlíčku. :lol:
Zato pro Turky to je hlavně tradice :!:


do stojanku bych ji nedal, kvuli prachu .... a po kapsach bych ji uz vubec nenosil, bez pouzra bych penokovku nechtel
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


cron