Regulace tahu palcem

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Regulujete tah v dýmce zacpáváním hlavičky?

Ne, nepotřebuji to
25
24%
Ne, neznal jsem to, ale možná to zkusím
31
29%
Ano, je to fajn
50
47%
 
Celkem hlasů : 106

Příspěvekod Murphy » 16 kvě. 2005, 15:26

Me to docela pomaha u penovky, aby se mi tolik nezahrivala.
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Taurendil » 16 kvě. 2005, 19:38

Renno píše:Přidušení dýmky palcemvětšinou využívám tehdy, když cítím, že mi to už skoro vyhasíná nebo, že to opravdu špatně hoří a potřebuji to trochu "rozfajrovat". Při nasátí, palcem téměř zavřu a pak hned otevřu a takto střídavě se daří uhlík znovu oživit jako poslední záchrana před další sirkou. To je má zkušenost :)


Jo, presne tak to obcas delam. Hlavne ked blbo nacpem, ako hovori Fenix, a ked mam nejaky problem s dusatkom - nemam ho, alebo sa mi na dne uzkej konicky vrtanej mersanky nedari dobru udusat.
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 16 kvě. 2005, 19:55

Metodu "přicpávání palcem" nepoužívám. Když se chce tabáku vyhasnout, tak považuju za jednodušší přihřát trošku zapalovačem. Ta metoda má trochu význam pro soutěžní kuřáky, ale to já rozhodně nejsem.

Mám ale holandskou dýmku AMOHORA, typ 340, která má na náustku páčku k regulaci přídavného vzduchu. Já jsem tomu ale na chuť moc nepřišel, prakticky tu šaltrpáku nepoužívám, jenom při čištění s ní občas pohnu, jestli to ještě funguje. :pipe1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 16 kvě. 2005, 21:23

Renno píše:Přidušení dýmky palcemvětšinou využívám tehdy, když cítím, že mi to už skoro vyhasíná nebo, že to opravdu špatně hoří a potřebuji to trochu "rozfajrovat". Při nasátí, palcem téměř zavřu a pak hned otevřu a takto střídavě se daří uhlík znovu oživit jako poslední záchrana před další sirkou. To je má zkušenost :)


Taky to používám. Dělají to i dýmkoví přeborníci k oživení uhlíku.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod mycroft » 17 kvě. 2005, 10:30

Mimoděk to dělám, když se mi zdá, že to uhasíná. Použivám k tomu ale ukazováček a prostředníček, resp. škvíru mezi nimi. Říkám tomu "zapnout sytič". :)
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Návštěvník » 17 kvě. 2005, 11:57

mycroft píše: Říkám tomu "zapnout sytič". :)

Jak to vypadá, když zapneš turbo :smoke5:
Návštěvník
 

Příspěvekod Alfik » 17 kvě. 2005, 12:26

To si propálíš hlavičku :D
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Robur » 20 kvě. 2005, 14:47

Taky jsem ten "sytič" zkusil, a když uhlík chcípá tak to pomůže. Většinou stačí přiťápnout dusátkem, ale když už je přiťápnuto dost a furt chcípá, tak je "sytič" poslední záchrana před další sirkou nebo škrtem zapalovače.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Pavlis » 21 kvě. 2005, 12:40

To já si tím hlavně určuji proudění vzduchu do dýmky, když chci aby mi tábak hořel v určitých místech více nebo méňe.
Pavlis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 bře. 2005, 19:12
Bydliště: Louny

Příspěvekod Návštěvník » 23 kvě. 2005, 06:44

I já jsem to vyzkoušel, a to k plné spokojenosti. Ušetřil jsem za víkend určitě dvě sirky :lol: :lol: :lol:
Návštěvník
 

Příspěvekod dick » 12 čer. 2005, 10:36

Opravdu to funguje.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alfik » 13 čer. 2005, 09:08

Já už to od té doby, co jsem sem dával ten příspěvek nepotřebuju zas tolik jako tenkrát, ale občas se to hodí, to jo... Nicméně, přišel jsem na zajímavý vedlejší efekt "palcového sytiče" - vždycky, když ho nějak víc používám, začne mně pak nepříjemně svědět ten palec :lol: :lol: Nevím, čím to je, ale je to strašný :D
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod dick » 14 čer. 2005, 07:25

Alfik píše:Já už to od té doby, co jsem sem dával ten příspěvek nepotřebuju zas tolik jako tenkrát, ale občas se to hodí, to jo... Nicméně, přišel jsem na zajímavý vedlejší efekt "palcového sytiče" - vždycky, když ho nějak víc používám, začne mně pak nepříjemně svědět ten palec :lol: :lol: Nevím, čím to je, ale je to strašný :D

Já myslím, že je to tím, že si poněkud připečeš palec sálajícím teplem. Řešením by byla kevlarová rukavice :lol:
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 14 čer. 2005, 07:49

To jsme se dostali už k ochranným pomůckám. Já osobně také občas "přiucpu" hlavičku palcem, ale vždycky při dokuřování, abych zbytek tabáku nemusel znova zapalovat sirkou a trochu ho "rozfajroval".

dick píše:
Alfik píše:Já už to od té doby, co jsem sem dával ten příspěvek nepotřebuju zas tolik jako tenkrát, ale občas se to hodí, to jo... Nicméně, přišel jsem na zajímavý vedlejší efekt "palcového sytiče" - vždycky, když ho nějak víc používám, začne mně pak nepříjemně svědět ten palec :lol: :lol: Nevím, čím to je, ale je to strašný :D

Já myslím, že je to tím, že si poněkud připečeš palec sálajícím teplem. Řešením by byla kevlarová rukavice :lol:
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Robur » 14 čer. 2005, 08:05

dick píše:
Alfik píše:Já už to od té doby, co jsem sem dával ten příspěvek nepotřebuju zas tolik jako tenkrát, ale občas se to hodí, to jo... Nicméně, přišel jsem na zajímavý vedlejší efekt "palcového sytiče" - vždycky, když ho nějak víc používám, začne mně pak nepříjemně svědět ten palec :lol: :lol: Nevím, čím to je, ale je to strašný :D

Já myslím, že je to tím, že si poněkud připečeš palec sálajícím teplem. Řešením by byla kevlarová rukavice :lol:


Nebo takové dusítko, jako na jazzové trumpetě.
Hrome, že bych si to nechal patentoval?
Už vidím ty tisíce děkovných dopisů spokojených uživatelů Roburova dusítka :smoke1: :idea: :!:
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků