Regulace tahu palcem

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Regulujete tah v dýmce zacpáváním hlavičky?

Ne, nepotřebuji to
25
24%
Ne, neznal jsem to, ale možná to zkusím
31
29%
Ano, je to fajn
50
47%
 
Celkem hlasů : 106

Regulace tahu palcem

Příspěvekod Alfik » 16 kvě. 2005, 10:59

Tento víkend jsem strávil s jedním kamarádem, který, podobně jako já, v nedávné době praštil s cigaretami, a přešel na dýmku. Nemusím snad ani říkat, že celý víkend strávený v útulné chatičce u Berounky byl jeden dlouhý dýmkařský orgasmus :)
Ale to není tak podstatné, jako to, co mi onen kamarád hned v pátek poradil (Říkal, že to má od nějakého dýmkařsky zkušenějšího známého):

Spočívá to v tom, že když se hlavička zezhora přiucpe (:lol:) palcem, dýmka mnohem lépe táhne, nehoří tak horce, a méňe zhasíná.

Vyzkoušel jsem to ke své plné spokojenosti, tak se s tím hned spěchám podělit, na pomoc všem začátečníkům, kterým "to blbě hoří". A ještě to doplním o jeden postřeh z vlastní praxe: Pokud je dýmka ještě plná, a hrozilo by popálení palce, stejného účinku dosáhneme instalací jakéhosi "reduktoru" vytvořeného ze dvou, příp. tří prstů nad hlavičku dýmky :lol:

Je možné, že většina z Vás tady tento fígl zná, a používá, nedivil bych se, kdybych jen, tak říkajíc "objevil Ameriku".

Používáte tento trik? Nebo znáte i nějaké jiné?
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 16 kvě. 2005, 11:04

Tu a tam, když to blbě nacpu, je to velmi užitečné.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod seng » 16 kvě. 2005, 11:05

Pouzivam to jen jako obranu, kdyz citim, ze dymka je cim dal tim vic horka... Tak chvilku dymam s palcem a ono to snizi teplotu a (obcas) nevyhasne.. Ale beru to jen jako zachranu, kdyz jsem udelal "neco spatne" a ono se to moc rozhorelo...

Jo, a taky kdyz kourim ve vetru, tak to takhle tlumim - ale to je vlastne specialni pripad predchoziho...
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Qido » 16 kvě. 2005, 11:38

Jojo, já ve větru dělávám mimoděk stříšku z dlaně. Ten palec zkusim.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 16 kvě. 2005, 11:43

dymani s palcem IMHO ohen rozdmycha(mensi dira + stejny tah = rychlejsi proud vzduchu) .... ohen pridusi palec, ale bez dymani
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Nevill » 16 kvě. 2005, 12:34

Zajímavé...vlastně jsem si něčeho takového u jednoho kamaráda všimnul, ale nevěnoval jsem tomu pozornost... Určitě vyzkouším... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Alfik » 16 kvě. 2005, 12:35

Simon píše:dymani s palcem IMHO ohen rozdmycha(mensi dira + stejny tah = rychlejsi proud vzduchu) .... ohen pridusi palec, ale bez dymani


Asi jo, díky tomu to taky míň chcípe, ale fakt je, že při použití palce mám jen málokdy problém s rozpálenou dýmkou... Možná proto, že jak to líp hoří, tak to člověk nemusí tak křečovitě "tahat"....
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 16 kvě. 2005, 12:38

Alfik píše:
Simon píše:dymani s palcem IMHO ohen rozdmycha(mensi dira + stejny tah = rychlejsi proud vzduchu) .... ohen pridusi palec, ale bez dymani


Asi jo, díky tomu to taky míň chcípe, ale fakt je, že při použití palce mám jen málokdy problém s rozpálenou dýmkou... Možná proto, že jak to líp hoří, tak to člověk nemusí tak křečovitě "tahat"....


je jedno proc, hlavne kdyz to funguje :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 16 kvě. 2005, 12:44

Simon píše:je jedno proc, hlavne kdyz to funguje :)


Tak pod to se můžu jen podepsat :D :D
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Regulace tahu palcem

Příspěvekod Darkstar » 16 kvě. 2005, 13:01

Alfik píše:Tento víkend jsem strávil s jedním kamarádem, který, podobně jako já, v nedávné době praštil s cigaretami, a přešel na dýmku. Nemusím snad ani říkat, že celý víkend strávený v útulné chatičce u Berounky byl jeden dlouhý dýmkařský orgasmus :)
Ale to není tak podstatné, jako to, co mi onen kamarád hned v pátek poradil (Říkal, že to má od nějakého dýmkařsky zkušenějšího známého):

Spočívá to v tom, že když se hlavička zezhora přiucpe (:lol:) palcem, dýmka mnohem lépe táhne, nehoří tak horce, a méňe zhasíná.

Vyzkoušel jsem to ke své plné spokojenosti, tak se s tím hned spěchám podělit, na pomoc všem začátečníkům, kterým "to blbě hoří". A ještě to doplním o jeden postřeh z vlastní praxe: Pokud je dýmka ještě plná, a hrozilo by popálení palce, stejného účinku dosáhneme instalací jakéhosi "reduktoru" vytvořeného ze dvou, příp. tří prstů nad hlavičku dýmky :lol:

Je možné, že většina z Vás tady tento fígl zná, a používá, nedivil bych se, kdybych jen, tak říkajíc "objevil Ameriku".

Používáte tento trik? Nebo znáte i nějaké jiné?


Jen kdyz mi to uzuz zhasina, pomohu si priucpanim, ale nedelam to casto. vetsinou mi to neni potreba, ale jak uz jsem tu psal, asi taham priliz rychle, takze dymku i rychleji vykourim...
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hoka » 16 kvě. 2005, 13:30

Teď už ojediněle. Ve svých dýmkařských začátcích jsem tuto metodu používal často.
Uživatelský avatar
Hoka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Registrován: 16 srp. 2004, 19:35
Bydliště: Bílovec

Příspěvekod Renno » 16 kvě. 2005, 13:31

Přidušení dýmky palcemvětšinou využívám tehdy, když cítím, že mi to už skoro vyhasíná nebo, že to opravdu špatně hoří a potřebuji to trochu "rozfajrovat". Při nasátí, palcem téměř zavřu a pak hned otevřu a takto střídavě se daří uhlík znovu oživit jako poslední záchrana před další sirkou. To je má zkušenost :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Qido » 16 kvě. 2005, 14:10

Poslyš, nemáš ty takovou tu zvláštní chorobu, teď jsem zapomněl, jak se jmenuje, ale je prej to velká vzácnost a projevuje se to hlavně občasným vyšlehováním plamene z pravého palce? :lol:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 16 kvě. 2005, 14:25

:lol: To je až poslední stadium té choroby. První je černý palec vonící po uzeném mase :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 16 kvě. 2005, 15:04

Ja to nedelam, nejak sem zatim nemel tu potrebu . . . . nevim
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků