Chuť tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 18 kvě. 2022, 19:09

:ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ambriel » 18 kvě. 2022, 21:03

Ale stejně nabývám dojmu, že chyba bude u mě. Počínaje naplněním dýmky konce technikou bafani :D ke konci kotlíku mám pocit jak kdybych tahal vodičku brčkem. Je možný, že to moc spařuju?
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Johannes » 18 kvě. 2022, 21:43

Jak to myslíš, tahat vodičku brčkem? Pokud to v dýmce slyšitelně bublá, tak je to fakt přílišným taháním. Jestli cítíš čím dál tím větší odpor při potáhnutí, tak možná moc silně dusáš.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ferd » 18 kvě. 2022, 21:52

Nacpat méně tabáku. A zpomalit :-) Odhad (sice hrubý ale alespoň pro představu) je cca 1 polévková lžíce tabáku. Nebo klidně i méně-nacpi si třeba jen půl kotlíku. A snaž se to kouřit min 60-90 minut. Klidně to nech v průběhu vyhasnoout a vystydnout
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Copatej » 18 kvě. 2022, 21:52

:arrow: Ambriel
Všechny echt aromatiky jsou velmi náchylné na rozpalování a tím pádem na spaření. Musíš být obzvlášť důkladný na chladné kouření. Pokud pocítíš "sebemenší bublání" v dýmce, sklop jí náústkem dolů na ubrousek a uvidíš, co z ní vyteče za sajrajt. A zkus potahovat méně ve větších intervalech. Nebo z dýmky odděl náústek a protáhni jak náústek, tak kanálek čističem... :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 18 kvě. 2022, 23:57

Ambriel píše: Je možný, že to moc spařuju?


Možné je, že špatně nacpáváš, špatně zapaluješ, špatně dusáš, špatně pukáš, špatně dokuřuješ ... :wink:
... nebo spíš ne špatně, jen prostě to chce víc zkušeností.

:idea: Zkrátka víc vykouřených fajek za sebou. :idea:

Ale pokud ti fajfka konečně chutná, tak teď bych to neřešil. Kuř furt pryč, prostě se to časem překouří. :smoke1:

Ale zkus si tabák před nacpáním odebrat v tom množství, co dáváš na jedno nacpání, a nech ho cca 10 min rozložený na talířku, aby proschnul. Máš teď nově otevřené, tzn.vlhčí tabáky a po těch 10 min. budou v sobě mít míň vlhkosti. To může pomoci.

A druhá věc - nelámej to přes koleno a nedokuřuj to na krev, pokud je to dole už bažina. To to radši vysyp, vyber dole tu bažinu a zase tam nasyp suchý popel, co byl nahoře.Vysuší to mokrý spodek kotlíku. Po vysypání to vytřeš toaleťákem a necháš rozebrané delší dobu na vzduchu. Zvlášť již zakouřená fajfka to vydrží i několikrát za sebou bez úhony. Také můžeš vyndat uhlíkový filtr a vyměnit jej za nový. Nebo zkusit papírové filtry, jak často doporučuje Beda, a měnit je několikrát za jedno kouření. Jsou to samozřejmě dočasná opatření, než to začne jít tak nějak mimochodem a bez námahy. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ambriel » 19 kvě. 2022, 00:33

Johannes píše:Jak to myslíš, tahat vodičku brčkem? Pokud to v dýmce slyšitelně bublá, tak je to fakt přílišným taháním. Jestli cítíš čím dál tím větší odpor při potáhnutí, tak možná moc silně dusáš.

Jj přesně tak, takové bublání.

BATRACHOS píše:A druhá věc - nelámej to přes koleno a nedokuřuj to na krev, pokud je to dole už bažina.


To dělám, protože dole je to fakt humus. Snažím se pomalu, ale někdy to prostě táhne hodně na volno a jde dost teplej dým. Prostě to dobře nacpat zatím moc nezvládám.
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod MBO » 19 kvě. 2022, 06:40

Jestli nenacpáváš moc vlhký tabák moc navolno. Zkus ho nechat trochu vysušit a nacpávat těsněji, třeba to pomůže.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Petr1964 » 19 kvě. 2022, 09:05

PRO: Ambriel
Víš, že zde existují tyto témata?
viewtopic.php?f=2&t=3758&start=645
viewtopic.php?f=2&t=295
viewtopic.php?f=10&t=3631
viewtopic.php?f=2&t=3770

Vlákna mají přes 1000 stran. Přesto se dotazy a odpovědi pořád dokola opakují.
Já vím, jsi zde registrovaný teprve od roku 2016 a mohl jsi to přehlédnout.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ambriel » 19 kvě. 2022, 11:31

MBO píše:Jestli nenacpáváš moc vlhký tabák moc navolno. Zkus ho nechat trochu vysušit a nacpávat těsněji, třeba to pomůže.

No je to možné, ale zase to je tím, že si nejsem úplně jistej, co je akorát vlhký tabák. Mě třeba přijde, že je už moc suchej, ale v závěru bude OK.

Petr1964 píše:PRO: Ambriel
Já vím, jsi zde registrovaný teprve od roku 2016 a mohl jsi to přehlédnout.


Od roku 2016, ale v té době to bylo kvůli šňupacímu tabáku a x let jsem zde na fóru nebyl.:)
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Tapinek » 19 kvě. 2022, 12:15

S vlhkosti to mas jednoduchy - vyzkousej ruzny stupne (od mokryho po troud). A zustan u toho, co Ti bude vic vyhovovat. Ale abys to nemel zase tak snadny - jeste se to meni tabak od tabaku. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ambriel » 19 kvě. 2022, 12:20

No nemají to ti kuřáci snažší? :lol:
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 19 kvě. 2022, 12:22

Ambriel píše:si nejsem úplně jistej, co je akorát vlhký tabák.


No, mně nepřijde, že by se začátečník neměl autenticky ptát, to by naše fórum úplně zdechlo a stalo se muzeem.
Někdo chce radu interaktivně, někdo hledá a studuje bez dotazů.
Krom toho se situace radikálně mění, rady v době, kdy se chodilo baňat do hospy, vozilo se celé spekktrum GH, MB nebo Dunhilly, vypadaly jinak.

:idea: Nicméně :idea:

... tenhle dotaz tu byl opravdu už tisíckrát a odpovídalo na něj (DOBŘE) nejméně X mých předřečníků. Vzpomínám si namátkou na Tapínka, Copajdu, Basu, Alfíka, Littlebulla a asi 50 dalších, co radili víceméně totéž. :palm:

...vyber si jeden delší tabákový lístek a zkus ho ohnout "vejpůl" a pak konce silně stisknout. Pokud se u toho zlomí, je to přesušený tabák. Pokud se oba konce slepí k sobě, nevracejí se do původní polohy a drží, je to spíše vlhký tabák.
Opakuj u 3 různých lístků.

To je úplně elementární rozlišení, jemnější pro každý tabák a dle tvého gusta už musíš s postupující pokročilostí poznat sám. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Haga » 19 kvě. 2022, 12:28

:arrow: Ambriel - mírně parafrázováno: "Neznalost fóra neomlouvá!" :mryellow:
Jak Ti tu radí zkušení: kuř, kuř, kuř!
Je to věčný boj a jistě i zkušený dýmkař se s tím čas od času popere. Čerstvé tabáky bývají vlhčí, po otevření a nevhodném skladování zase poměrně rychle vysychají ... a Ty se tomu musíš nějakým způsobem přizpůsobovat. Takže zkoušej, jednou to nech volnější, když to nebude ono, tak to příště přimáčkni o něco víc a uvidíš kam se ten požitek posune. Bylo to lepší, nebo horší? Tak potřetí se posuneš více tím směrem, kde se Ti to zdálo lepší.

No a když už si myslíš, že jsi vychytal jak nacpávat daný tabák do konkrétní dýmky, tak si koupíš jiný tabák nebo novou dýmku a ejhle, můžeš začít ladit zase od začátku. :mryellow:
A o tom taky trochu je. Být na cestě, zkoušet, objevovat, ochutnávat a mít pak radost, když to začne chutnat :yum: :smoke5: :wink:
Hlavní je, nevzdat to. Odměna bývá sladká :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ambriel » 19 kvě. 2022, 13:01

Děkuji všem za rady a připomínky :) Samozřejmě, že jsem procítal i zde na fóru různá témata. Něco jsem našel, něco jsem postřehl, ale asi ne vše. Zrovna tak jsem četl x článků na internetu a sjel mnoho videií na YouTube, kde jsem doufal ve vizuální stránku věci :) Ale jak mne vždy říkala babička, "Líná huba, holé neštěstí." a proto se radši zeptám i takto individuálně, než si kouření dýmky znechutit chybama na začátku :) Nicméně si vaše rady beru k srdci a proto mám teď na talířku dávku tabáku a čekám na trochu proschnutí. Našel jsem i metodu plnění ve třech vrstvách, tak jí zkusím a uvidím :)
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 14 návštevníků


cron