Jak na zápach v místnosti

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re:

Příspěvekod tritrek » 04 lis. 2008, 07:13

tilberien píše:vlastní zkušenost - mám dílnu ve sklepě v paneláku - bývalý mandl, okno trvale zazděné a tak jsem to prubnul - SG Squadron Leader, bylo tam pak trošku mlhavo, ale když jsem přišel po 2 dnech do dílny, tak po kouření ani památky. Asi je to opravdu těmi textiliemi a záclonami.

To iste u mna... ale ja nemam zaclony ani v byt a tak tam mozem fajcit aj squadrona s 1792 a grousemoorom spolu, na druhy ani stopa po dymu.
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Sobpeta » 09 lis. 2008, 19:17

Ale vždyť dýmka přeci nesmrdí...není to cigáro.Teda já když kouřil cigarety,tak bych si doma nikdy nezapalil při zavřeném okně,ani bych to nikomu nedovolil.Prostě cigara jsem vzdycky kouřil vykloněn z okna.Jo dýmka to je něco inčího.Zapálím si v bytě(záclony taky nemám :D ) a když přijdu třeba večer z práce,přijde mi že to tu hezky voní.
Jo,když onehdá přišla matka,ptala se co to tu mám za osvěžovač vzduchu,že to tak pěkně voní.Když jsem ji řek,co to je málem padla na.....(MB Virginia :puffy: )
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod baronstrasil » 11 lis. 2008, 13:21

uz som to tu pisal - doma mam vyslovene zakazane fajcit aromatiky - ale jednoznacne povolene fajcit latakiove tabaky - totiz po aromatikoch aj ked pri fajceni produkuju vonu priblizne po 10-15min. po dofajceni - zanechavaju v miestnosti "puch" robia to aj lacne ale aj drahe aromatiky. kdezto latakiove tabaky maju svoj "smrad" konstanty a nemeni sa ani po dofajceni - aspon moja skusenost potvrdena manzelkou "nejlepsi ze vsech"

taktiez ked som zacal fajcit HalOWind - prijemna vona - a ked sa fajci opatrne vona je este prijemnejsia/tabakovejsia a to mam povolene tiez - dokonca MNV /Manzelka Nejlepsi ze Vsech/ si uz jednu pipe zabezpecila pre seba na HoW

a ak sa na par minut vyvetra - je to len lepsie - zostane prijemny tabakovy oder
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod LazyBug » 07 bře. 2009, 22:31

Počúvajte ja som v Nórsku býval v klasikom škandinávskom drevenom dome a to ste mali zažiť! Normálne som si tam bafkal fajku v obývačke pred telkou a dym sa strácal ani neviem kam. A to sme ani nejak zvlášť nevetrali! Do hodiny nebolo cítiť že tam niekto fajčil!! Dom z dreva je super vec - dýcha.
Uživatelský avatar
LazyBug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 39
Registrován: 07 zář. 2008, 15:58
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 09:07

Bydlím v chalupě a je to totéž. Má neustálej tah, pod okny, dveřmi, všude přisává. Dva středové komíny procházející vrcholem střechy to táhnou všechno vzhůru. Když se zatopí v kamnech, tak už není vůbec co řešit.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Sobpeta » 08 bře. 2009, 09:11

Taky mám v bytě krbová kamna, při kouření sedím kousek vedle. Jak ty kamna berou luft z místnosti, žerou při tom i ten dým co produkuju já s fajfkou. Většinou stačí ráno a večer krátce vyvětrat a je to. No v paneláku...neumím si to představit :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod BATRACHOS » 08 bře. 2009, 15:50

V paneláku mám terárko! :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Fanys » 08 bře. 2009, 15:54

BATRACHOS píše:V paneláku mám terárko! :smoke1:

V terárku jsem ještě nekouřil. Jaké to je?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 16:00

Záleží co v něm chováš, pokud krokodýly, tak je to tam ostrý :D
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod BATRACHOS » 08 bře. 2009, 16:12

Hlavně šílený nepořádek ještě od rekonstrukce, neb jsem ještě neměl čas :oops: se s tím vypořádat.

Jinak je to super, zvláště při zapadajícím slunci, kdy je ta zasklená lodžie vyhřátá a celá se jakoby koupe ve zlatě.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Fanys » 08 bře. 2009, 16:51

Aha, tak takové terárko mám také a také obrácené na západ. V zimě teplo jako v terárku a v létě stín od vrby před ním. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 17:13

Taky jsme měli na Lukách balkon na západ. V létě byl nepoužitelnej, leda tak na ustájení velbloudů.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Hades » 08 bře. 2009, 18:15

když to tu tak čtu, jak zamořujete vůni po kvalitním tabáku, máte dvě možnosti. Přestat s dýmkou a nebo se s vůní tabáku (jak říkáte, zápachem) smířit.

p.s. Když vlezu k sobě do pracovny, tak voní po dýmkách a tabácích z nich. Pravdou zůstává, že tam nehulím cigarety, byť si i ty běžně zapálím. Jo a mám tu malé rekuperační větrání, takže to neustále větrá při výměně vzduchu, jinak by tu asi nebylo vidět :P
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 18:34

Bejt po mém, tak kouř doma neřeším, ale mám ženu a malou dcerku a těm rád nechám čerstvej vzduch. Až mi bude páďo, tak si klidně budu brouzdat pracovnou po hmatu a vyseru se i na ten pidi větráček. Navíc nemám možnost měnit názvy tématu a tak se vyjadřuji i pod hlavičku se zápachem, já bych to tak neformuloval, to mi věř Hade.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Hades » 08 bře. 2009, 18:49

beda píše:Bejt po mém, tak kouř doma neřeším, ale mám ženu a malou dcerku a těm rád nechám čerstvej vzduch. Až mi bude páďo, tak si klidně budu brouzdat pracovnou po hmatu a vyseru se i na ten pidi větráček. Navíc nemám možnost měnit názvy tématu a tak se vyjadřuji i pod hlavičku se zápachem, já bych to tak neformuloval, to mi věř Hade.

v poho... no po slepu ještě nebrouzdám, ale věř, že ta rekuperace dělá docela divy. Nejen že větrá, ale ohřívá i přivádějící čerstvý vzduch a tak se v tom mém kutlochu dá (když jsem doma) docela dobře přebývat.
A že nechceš kouřit malej pod nos, se ti ani nedivím. Toho smogu, co musí dýchat venku je už tak dost. Taky sem ve zbytku domu zatrhnul kouření, bylo to příšerný
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků