Jak na zápach v místnosti

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 18:58

Je fakt, že nejhorší jsou cíga, u dýmky je to slovo zápach fakt nevhodný, ale cíga mi smrděj, ikdyž jsem jich vykouřil tisíce. Jinak koukám, že jsi patriarcha jako vyšitej, sám si čoudíš a ostatní maj utrum, no jo, Hades není zrovna podpantofelní archetyp :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Hades » 08 bře. 2009, 19:05

:arrow: beda
budu trochu <OT>, ale prostě u nás v domě se už cigára prostě kouřit nesměj. I já, když dostamu chuť na cígo, tak táhnu na zahradu.
Dýmka, popřípadě dobrý doutník, to se může, ale jen u mne v kutlochu :P
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Fanys » 08 bře. 2009, 19:27

beda píše:Taky jsme měli na Lukách balkon na západ. V létě byl nepoužitelnej, leda tak na ustájení velbloudů.

Proto tam mám tu vrbu. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod BATRACHOS » 08 bře. 2009, 23:08

Já tam mám žaluzie a je to pohoda. Když je ale na sluníčku 60, tak ale, pravda, musí být otevřeno tak, aby byl průvan.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod beda » 09 bře. 2009, 08:03

:arrow: Hades Právě, že až tím tvým posledním příspěvkem si trefil hlavičku tématu přesně. Přesně tak se musí na zápach, žádný cíga, jenom dobrej tabák :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod XL21 » 09 bře. 2009, 12:17

Nevím jakou máte zkušenost - ale zápach resp. vůně (proč nemáme v češtine něco jako "smell"?) po dokouření závisí nejen na druhu kouřeného tabáku, ale podle mých zkušeností také dost na tom, jak pohodově kouřím - vlastně jak si dobře zakouřím a troufám si řící, že i na dýmce, ve které kouřím.

Např. SG GG v nové právě zakuřované Peterson Donegal 408 bez filtru se mi nedaří (cca 8 kouření) zakouřit tak, aby v v místnosti po dokouření nezůstal příjemný tabákový odér, který za pár hodin vyvětráním zmizí.

S ostatními dýmkami tento problém nemám - nebo že by to bylo také fitrem (ostatní dýmky kouřím s fitrem)?
Uživatelský avatar
XL21
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 25
Věk: 66
Registrován: 28 úno. 2009, 16:01
Bydliště: Třebíč

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Milos Cerman » 09 bře. 2009, 12:36

Předpokláám, že odér, kterej prostupuje prostor, ve kterým se zdržuje kuřák, se v podstatě skládá z několika složek. Ta nejmíň příjemná je tvořena ne kouřem, ale dehtem.
Dehtovej smrad během vlastního kouřeí zůstává ukrytý uvnitř dýmky. (Viz : rozebraná, nevyčištěná dýmka, krátce po kouření.)
Kuřák doutníků jistě ví, že nesmí doutník po dokouření rozdrtit v popelníku. Dehet zůstává "zapečenej" v oharku. Teprve po jeho rozdrcení se dostane ven, jako Ginn z láhve, a začne děsně smrdět. :evil:
Stejně tak strašně smrdí cigaretovej popelník, plnej rozdrcenejch vajglů :smoke4:
Někdo chytrej si toho všiml, a začal vyrbět "dusítka" na cigarety. Pokud se do něj strčí cigareta, zhasne bez rozdrcení, a == divte se jak chcete == popelník (skoro) nesmrdí.
Takový "típátko" image_id: 5789 jsem před pár lety přinesl mamželce (hulila v tý době 25 - 30 denně :evil: ) a mám to fakt vyprubovaný, uhlák plnej vajglů nesmrdí. :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Milanzusti » 10 bře. 2009, 19:18

Ona už nekouří?Nebo jsi ji naul kouřit Dýmku?
Uživatelský avatar
Milanzusti
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 1033
Věk: 74
Registrován: 14 dub. 2007, 09:57
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Milos Cerman » 10 bře. 2009, 19:39

Milanzusti píše:Ona už nekouří?Nebo jsi ji naul kouřit Dýmku?

Ale to víš, že hulí, ale o hodně míň. K tomu kouří občas dýmku. Naučil jsem jí to loni, po 23 letech :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Hades » 10 bře. 2009, 19:54

:ot: jen tak pro OP, co přejmenovat "zápach" na něco jiného. takhle to fakt vypadá, jako by nám dýmka a její voňávé obsahy smrděli
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Milos Cerman » 10 bře. 2009, 20:27

Hades píše: ....přejmenovat "zápach".....

Cituju sám sebe :
Předpokláám, že odér, kterej prostupuje prostor, ve kterým se zdržuje kuřák, se v podstatě skládá z několika složek. Ta nejmíň příjemná je tvořena ne kouřem, ale dehtem......

Dehet fakt smrdí, narozdíl od příjemný vůně hořícího tabáčku :clamp:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Hades » 10 bře. 2009, 22:16

Miloši jasně, nakonec jak psal jcp, dým obsahuje i aerosoly, které vlezou do všeho. Ale IMHO ten dehet je nejvic v močce, a té asi moc mít nebudeš.
Ale třeba šířím "bludy", nejsem chemik
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Milos Cerman » 10 bře. 2009, 22:35

:arrow: Hades
Ale nešíříš bludy, jde jen oto, kolik močky (dehtu) máš najednou, a dostaneš ho do prostoru.
V dýmce nějaká ta močka je, ať kouříš sebesušejc. Pokud použileš filtr, hodně jí dokáže pobrat. Takovej balzák, když je dobře nacucanej a vytáhneš ho z dýmky, abyses šel honem umejt, jak ti smrděj packy. V uhlíkáči zůstane uvnitř.
A stejně tak když rozdrtíš vajgla z cigarety anebo z doutníku. Zrovnatak když necháš v popelníku válet černý čističe.
To je fakt humus.
:think: Ovšem - když vyřadíš tyhle "zdroje" nahměrnýho dehtování, seš natom daleko líp :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Jtt » 15 bře. 2009, 14:46

Narazil jsem náhodou na tohle. Máte s tímto "lapačem" někdo zkušenosti. Jak se to používá a jak to funguje? Je to alespoň trochu účinné? Jestli se Lapač vzdušných nečistot na fóru už řešil, tak se omlouvám, ale vyhledávač žádný příspěvek neobjevil.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Jak na zápach v místnosti

Příspěvekod Juri » 15 bře. 2009, 16:17

Jtt píše:Narazil jsem náhodou na tohle. Máte s tímto "lapačem" někdo zkušenosti. Jak se to používá a jak to funguje? Je to alespoň trochu účinné? Jestli se Lapač vzdušných nečistot na fóru už řešil, tak se omlouvám, ale vyhledávač žádný příspěvek neobjevil.


Ahoj,

před delší dobou (cca 1 rok) jsem tuto věc zakoupil. Můj osobní názor na daný přípravek: jednoduše řečeno naprosto k ničemu a současně vyhozené korunky :ok:
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků