Jak na zápach v místnosti

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Graveir » 16 čer. 2005, 13:03

piter píše:
dick píše:Jde mi o "neutralizaci" ne přerazit to a vyhánět čerta ďáblem


:lol: :lol: :lol:

Nejlepsi v tom pripade asi vyvetrat - ale vim, ze jak sem s kamarady kouril dymku / doutniky na chate u kamarada nekuraka, tak ani vetrani nepomohlo a citit to tam je snad jeste ted :twisted:


No to jo...ty dehty a mocka v kouri se zazere do kobercu, zaclon dreva proste vsude a vycpi to az casem. to proste uplne vyvetrat nejde...leda vymalovat , precalounit a vyprat zavesi a zaclony.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod piter » 16 čer. 2005, 13:31

Graveir píše:No to jo...ty dehty a mocka v kouri se zazere do kobercu, zaclon dreva proste vsude a vycpi to az casem. to proste uplne vyvetrat nejde...leda vymalovat , precalounit a vyprat zavesi a zaclony.


To uz by spis bylo jednodussi ten barak zborit a postavit novej :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alfik » 16 čer. 2005, 13:45

Šimi píše:Balkon mě taky napadl, ale mám strach, aby se dýmka nad ránem neorosila.


To jo, přes noc tam ty dýmky nenechávám, jen přes den. I když, jednou jsem jí tam zapomněl, ale nic špatného se nestalo .... Bylo zrovna dost teplo a sucho, průšvih by asi mohl nastat spíš když bude vlhko a chladněji... To je ostatně nedávám na balkon ani přes den....
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Graveir » 16 čer. 2005, 13:47

piter píše:
Graveir píše:No to jo...ty dehty a mocka v kouri se zazere do kobercu, zaclon dreva proste vsude a vycpi to az casem. to proste uplne vyvetrat nejde...leda vymalovat , precalounit a vyprat zavesi a zaclony.


To uz by spis bylo jednodussi ten barak zborit a postavit novej :lol:

no pokud to byla chajda tak co zkusit treba pozar ;)
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Fénix » 16 čer. 2005, 14:59

mirek píše:Naši kdysi dávno po kuřáckých návštěvách dávali do místnosti misku s octem, a v ní houbičku, prý to pomáhalo. Ale to byl smrad po cigaretách.


jj smard z octu ti spílí čichový buňky :twisted:

Alfík píše:Zároveň je samozřejmě nutný neskladovat doma nic smradlavýho, tj, popel, filtr, a použité čističe nasypu do mikrotenového pytlíku, zauzluju, a teprve pak vyhodím, jinak to páchne i z koše...


Jo, je to sranda. Doma mi ani nenadávaj za začouzenou místnost, ale za ten strašnej smrad z koše :D Nebýt některých mých pseudoekologických zvyků tak to taky balim do igeliťáku.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Crash » 16 čer. 2005, 16:30

Nevím jak latakisti, ale já jako neutráloaromatista vůběc problémy s likvidácí čmoudů a smradů nemám.

Pokud otevřu okno nebo balkonové dveře a jsem v uzavřeném obýváku (rozuměj nepouštím čmoudy až do ložnice), tak to není úplně neprostupná mlha.

Po kouření cca hodinu větrám, pak všechno zavřu a zapálím aromalampu na 15 min. a pak zase otevřu a vyvětrám to znova a manželka když přijde domů, tak jsou dny kdy nic ani nepozná (pokud není moc nefuním)

C.
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 16 čer. 2005, 20:05

Fénix píše:Jo, je to sranda. Doma mi ani nenadávaj za začouzenou místnost, ale za ten strašnej smrad z koše :D Nebýt některých mých pseudoekologických zvyků tak to taky balim do igeliťáku.


Náš koš má na sobě dekl. Tak já nevím, jestli smrdí, anebo ne. :?:
A do kouření si mluvit nenechám ! :roll:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dick » 16 čer. 2005, 20:25

Milos Cerman píše:.... A do kouření si mluvit nenechám ! :roll:

Od koše ? To já taky ne :!: A od velitelky - nač dráždit hada bosou nohou :wink: :D
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuton » 17 čer. 2005, 06:33

Ja jsem teda rad, kdyz mistnost voni dymkou... A dokud v kancelari kouril jen kolega sve cigarety, meli jsme tu podle dalsich kolegu "nahuleno". Ted, kdyz k nam nekdo prijde, "je tady to krasne voni". :-) Takze nevim, co bych mel vetrat ;-)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Šimi » 17 čer. 2005, 06:39

Mě cigarety taky strašlivě smrdí. Nesnáším ten puch. fuj :puke:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 17 čer. 2005, 07:11

Moje manželka kouří cigarety. Ne že bych z toho měl radost, ale .... :?
Před časem jsem jí opatřil t. zv. "dusítko". Je to kovovej váleček, vysokej asi 25mm, opatřenej dírou o průměru 10mm. Ten krám stojí v popelníku. Dokouřená cigareta se do otvoru strčí, a po několika málo vteřinách, když jí dojde kyslík, zhasne. Protože nedojde k rozdrcení vajglu, zůstane dehet (kterej nejvíc smrdí) uvnitř, vajgl je na jednom konci zašpuntovanej filtrem, a na druhým konci popelem. A nesmrdí !

Zní to divně, že jó, ale namouduši to funguje :!:

Je to stejný, jako u doutníku. Pokud ho necháš v popelníku zhasnout, nesmrdí. ale jakmile ho nějakej doveda "típne", vyvalí se smrad.

Dýmka ale nesmrdí, po vysypání smrdí jenom použitej filtr a čistič. A to se stratí v tlačenici :!: :smoke5: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod jindo » 20 čer. 2005, 11:15

Šimi píše:Mě cigarety taky strašlivě smrdí. Nesnáším ten puch. fuj :puke:


Mě cigarety taky smrdí a bohužel smrdí i ti co je kouří. Jestli to není jiným tabákem a tím papírem v kterém to je zabalené. Hořící papír smrdí ať má jakoukoli gramáž.
Uživatelský avatar
jindo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 57
Registrován: 24 kvě. 2005, 10:45
Bydliště: Oldřišov okr. Opava

Příspěvekod bromden » 20 čer. 2005, 11:32

Milos Cerman píše:Dýmka ale nesmrdí, po vysypání smrdí jenom použitej filtr a čistič. A to se stratí v tlačenici :!: :smoke5: :!:

Mně teda dýmka po dokouření smrdí fest, a to než odvětrá močku... někdy je to pár hodin, někdy - když se nezadaří skoro týden- docela mi tím před časem zasmrádl pokoj ve kterém mám dýmky, kvůli tomu teď nechávám minimálně den po dokouření vysmrádnout rozebranou dýmku na parapetu v kuchyni... :smoke5:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alfik » 20 čer. 2005, 11:55

Crash píše:Nevím jak latakisti, ale já jako neutráloaromatista vůběc problémy s likvidácí čmoudů a smradů nemám.

Pokud otevřu okno nebo balkonové dveře a jsem v uzavřeném obýváku (rozuměj nepouštím čmoudy až do ložnice), tak to není úplně neprostupná mlha.

Po kouření cca hodinu větrám, pak všechno zavřu a zapálím aromalampu na 15 min. a pak zase otevřu a vyvětrám to znova a manželka když přijde domů, tak jsou dny kdy nic ani nepozná (pokud není moc nefuním)

C.


Přesně tohle je můj případ.... Jen místo aromalampy pálím ty svíčky, aromalampu jen v případě největší krize.... (když dokouřím třeba jen půl hodiny před předpokládaným návratem manželky :)) Takhle to fungovalo docela dlouho, a bylo to dobrý, až nedávno jsem si vyslechl: "Nemysli si, že nevím, že tady kouříš, když tu nejsem, stejně jsem to poznala :D" Podle mně to ale poznala jen v minimu případů a o skutečném rozsahu mého vykuřování místnosti nemá ani mlhavou představu :) Jinak mně to taky voní, ale manželka má strach, že nám doma všechno načichne, a proto prudí... tam je pak bohužel jedno, jestli to voní, nebo ne...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Graveir » 20 čer. 2005, 11:56

bromden píše:
Milos Cerman píše:Dýmka ale nesmrdí, po vysypání smrdí jenom použitej filtr a čistič. A to se stratí v tlačenici :!: :smoke5: :!:

Mně teda dýmka po dokouření smrdí fest, a to než odvětrá močku... někdy je to pár hodin, někdy - když se nezadaří skoro týden- docela mi tím před časem zasmrádl pokoj ve kterém mám dýmky, kvůli tomu teď nechávám minimálně den po dokouření vysmrádnout rozebranou dýmku na parapetu v kuchyni... :smoke5:


tak tak, taky mam tu zkusenost. Sice nekdo prijde, cuchne k ni a rekne ze voni (vetsinou cigaretaci). Ale ja z toho cejtim mocku a pach jako z ohniste plus zbytky aromatizace...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků