Reklamace

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Reklamace

Příspěvekod Breer » 21 čer. 2012, 18:19

Gimli píše:...Bez filtru je to o něco lepší, ale u filtrovky je mi to prd platné.


Prečo, všetky filtrovky čo mám fajčím bez filtra :ok: a nemá to žádný vliv na funkci rostlináře :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Reklamace

Příspěvekod Gimli » 21 čer. 2012, 22:58

for Breer
Na funkci rostlináře to sice vliv nemá :D , ale snad je pochopitelné, že filtrovku jsem si koupil na používání s filtrem. Kdybych ji chtěl na používání bez filtru, tak mi ucpávání kouřového kanálku fitrem vadit nebude a spokojím se s nasráním ohledně nadvrtání :wink: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Reklamace

Příspěvekod MBO » 22 čer. 2012, 10:45

:arrow: gimli
Mám z nedávné doby podobnou zkušenost. Koupil jsem si po internetu novou Jirsovku, která byla fakt hodně zahnutá - proto jsem ji chtěl. A vrtání bylo problematické, ale jinak než u Tebe. Na dně kotle byla mírně podvrtaná - prostě pod úrovní hlavičky (i když ze šikma) - já vím - je to složitý tvar a postupně se to zanáší karbonem. Ale v troubeli je místo kulatého otvoru oválná škvíra ve tvaru dlouhé nuly. Dýmka stála cca. 1500, což jistě není jmění, a navíc má krásné dřevo. Spasování náustku a hlavičky taky není přesné - dýmka je maličko křivá. Napřed jsem z toho byl zklamaný, pak jsem chvíli používal balzové filtry, u kterých není tak důležité, kam ústí kanálek v troubeli (zda přesně doprostřed jako na uhlíkový filtr). Pak jsem ji začal kouřit bez filtru - zkrátka mám ji rád i s těmi drobnými vadami. Akorát při čištění spotřebuji více čističů, protože musím protáhnout i tu elipsu v troubeli, čistič nejde tak snadno protáhnout až do hlavičky, a naopak nesmím rýt do toho podvrtání. Ale stran dalších nákupů v internetových obchodech - nevím. Buď si prostě udělám čas a budu jezdit do kamenných obchodů, nebo bych se velice přimlouval, aby k těm skvělým fotkám exteriéru dýmky prodejci přidávali také fotky ze dna hlavičky a vnitřku troubele. Byl bych býval vybral jinou - nabídka je obrovská - už kvůli tomu čištění... Nechci tady tu dýmku hanit, mám ji rád a kouřím z ní pravidelně. Píšu to proto, že nákupy po internetu prostě mají svá úskalí.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Reklamace

Příspěvekod Gimli » 29 čer. 2012, 13:19

for MBO

Ty máš aspoň štěstí v tom, že dýmka funguje tak jak má. Ta moje je vzhledově chybu nemá, je nádherná, ale to je nanic, když nejde normálně kouřit. Po propilování kanálku už mám taky ovál a až na trošku horší čištění je to v pohodě. Podvrtání sice taky není košer, ale podvrtaná dýmka jde oproti nadvrtané dokouřit. Mě Petersonka stála stejně jak tebe, okolo 15 ti stovek.Nejsou to nijak převratný peníze, tudíž podle mě p. Vlasatý z Mostexu správně dovodil, že se s ním kvůli této částce soudit nebudu a normálně se na mojí reklamaci prachsprostě vy....... I když chápu, že obě závady nebyly do očí bijící, nicméně to přeci neznamená, že o závady nejde a zbavuje to obchodníka odpovědnosti za takto vadné zboží. Z internetu mám dýmek hodně, ale největší úskalí není v internetovém nakupování samotném. Problém je právě v tom nesolidním ochodníkovi, kterému zákazníkovy peníze nesmrdí, ale problém absolutně neřeší a zachová se jako malé dítě po pštrosím způsobu. Všichni obchodníci takoví nejsou, nedovedu si představit, že bych takto dopadl na Etrafice, nebo např. u mistra Hoduly. Proto sem tohle všechno píšu, aby i ostatní věděli čeho se u této firmy mohou dočkat.


Mimochodem nápad na fotku vyústění kouřového kanálku je výborná věc, za kterou bych přimluvil všemi deseti :ok: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Reklamace

Příspěvekod MBO » 29 čer. 2012, 14:27

Kromě těch fotek ze dna hlavičky a troubele by také stačilo napsat do poznámky v e-shopu, že dýmka má nějakou malou/větší vadu a jakou. Dříve se používaly a možná se stále používají výrazy 1. jakost, 2. jakost atd. - nebo se možná už vytratily... Kdyby tam bylo napsáno: 2. jakost a vysvětlení, tak už každý ví, s čím má počítat a rozhodne se, jestli do toho jít nebo ne. Řídit se jen cenou - podle toho se dnes nic nepozná. Vydávat zboží, které má vady, za první jakost je podfuk starý jako lidstvo samo. Někdy to nemusí být úmyslné, ale pak se má obchodník snažit, aby to napravil, jinak ztratí zákazníka, který půjde jinam. Nebo si ho vstřícným krokem naopak získat. Minimálně by Ti dodatečně měl nabídnout takovou slevu, abys byl spokojen.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Reklamace

Příspěvekod Gimli » 29 čer. 2012, 21:32

Ano, dýmku jsem vracet samozřejmě nechtěl, sleva na další nákup by potěšila, ale postačila by mi omluva.Očekával jsem(marně), že by pilník a trochu tmelu vzal do ruky někdo v Mostexu. Plánoval jsem u nich koupit ještě Krškovku, ale logicky z toho sešlo. Mrzí mě to o to víc, že loni jsem u nich kupoval Stanwellku, kterou si nemůžu vynachválit. S uváděním jakostí je to také zajímavý nápad.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Reklamace

Příspěvekod koblizek.xxl » 30 čer. 2012, 08:11

Já jsem si asi před rokem koupil dýmku Peterson Aran X220 také v Tanvaldě,kouřím pouze s filtrem to ale nebylo u této dýmky možné,protože kanálek ústí někde v půli filtrové komory, takže jsem se asi půl roku trápil pak jsem vzal 6 mm vrták do dřeva a vyvrtal na dně filtrové komory cca 3 mm hlubokou díru tak aby se propojila s kouřovým kanálkem a funguje to bez problémů.
Uživatelský avatar
koblizek.xxl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 45
Registrován: 13 lis. 2009, 14:09
Bydliště: Smržovka (okres Jablonec nad Nisou)

Re: Reklamace

Příspěvekod cimba » 08 pro. 2012, 22:01

Nojo, u BPKáčka za tři sta je to neřešitelný problém,ale pokud jde o petersona za tisíce, to už je v pohodě,TEN KAZY MÍT MŮŽE.
cimba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 58
Registrován: 18 lis. 2011, 18:06
Bydliště: Bor u Skutče.Pardubický kraj

Re: Reklamace

Příspěvekod Copatej » 09 pro. 2012, 15:04

Ten by kazy neměl mít tuplem...je však věcí, co proleze na trh a pokud to někdo koupí a řeší tímto způsobem, nebo reklamací, je už jen a jen na něm... :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Reklamace

Příspěvekod Gimli » 09 pro. 2012, 18:39

U Petersona by za ty peníze měla dýmka aspoň táhnout :evil: . Když už nějakou náhodou taková dýmka proklouzne od výrobce k distrubutorovi a od něj k zákazníkovi , měl by odpovědnost nést distributor. Finálně má totiž každý možnost reklamace a na obchodníkovi je aby reklamaci posoudil . Když bude nekouřitelné dýmky prodávat člověk, který si neváží zákazníka a dělá z něj blbce, může bejt problém u jakýkoliv dýmky bez rozdílu značky.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Reklamace

Příspěvekod Leoš » 31 říj. 2013, 14:29

Koupil jsme na dýmky online petersonku , při prvním zakuřování do půlky nacpanou a opravdu s citem kouřenou jsem při vyškrabávání vyškráb v boku kráter cca 5 x 7 mm hloubka cca 3mm ,v podstatě to na mně vypadlo , nová dýmka byla vymáznutá bej jakéhokoli náznaku kazu , byl jsme z toho překvapen a zklamán ale prodejce toto samozřejmě nemohl ani tušit, poprosíl jsem o výměnu a druhý den volali ,že posílají novou, byl to perfektní a rychlý přístup k vyřízení tohoto problému , takovouto závadu by jsem neobjevil ani když by jsem ji kupoval v krámě ale zrovna tuhle perersonku kterou jsme chtěl nikde jinde neměli .
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 56
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků